Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ekim '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
308
 

Diyarbakır Adli Emanetten çalınan uyuşturucular terör örgütüne mi gitti?

Diyarbakır Adli Emanetten çalınan uyuşturucular terör örgütüne mi gitti?
 

Aylardan beri televizyon ve gazetelerde flaş haber olarak halka anlatılan Diyarbakır kırsalındaki uyuşturucu tarlalarına yapılan baskın görüntüleri, halk tarafından alkışlanıp, işte terör örgütünün gelir kaynaklarından birisi kurutuluyor diye sevinmiştik.

Öyle ya, Türkiye sınırları içinde yüzlerce dönüm araziye uyuşturucu ekilip, terör örgütüne kaynak yaratılıyor, bunu 30 yıl fark etmeyen devlet, PKK ile barış görüşmelerine(!) başlanılınca, gelir kaynaklarından birisine darbe vuruluyordu.

Bu zamana kadar gözünün önünü göremeyen görevliler, yaratılan barış(!) ortamıyla kendilerine geldiler. Böylece terör örgütünün gelir kaynaklarından en önemli kalemi bertaraf edildi.

Herkes terör örgütünün gelir kapılarından birisi kapandı diye sevinirken, meğer bir başka kapı açılmış! Hem de ne kapı!

Batıda her türlü dalaverenin döndüğü Adli emanetler, doğuda meğer hiç korunmuyormuş. İşte buna en güzel örneklerden birisi:

Türkiye'nin en iyi korunan binaları arasındaki Diyarbakır Adliyesi'nde adli emanetten geçen yıl 328 kilogram eroin, 55 kilogram esrar, 97 kilogram hintkeneviri ile 11 bin 715 captagon hapın çalınmasını soruşturan savcı, güvenlik skandalını ortaya çıkarmış.

Soruşturmada, temizlik şirketi şefinin kardeşi, adliye binasında taşeron şirket adına kaçak olarak 4 ay çalıştırıldığı; nezarethaneler, güvenlik kamerası odası, özel yetkili hâkim ve savcı katlarında adliye personeli gibi rahatlıkla gezdiği ve hırsızlığın bu kişi tarafından yapıldığı tespit edilmiş.

Türkiye'nin en iyi korunan binalarından Diyarbakır Adliyesi'nin adli emanet deposundan, geçen yıl yapılan hırsızlığı soruşturan savcı, binada görevli temizlik işçisi, polis ve adli emanet memurlarının da bulunduğu çok sayıda kişinin ifadesine başvurmuş.

Soruşturmayı tamamlayan savcı, olayla ilgili hazırladığı iddianamede, adli emanette muhafaza altındaki uyuşturucunun eksik olduğunun görevlilerce fark edildiğini belirtmiş.

Cumhuriyet Savcısı soruşturmasında Türkiye'nin en iyi korunan binalarından biri olan ve çok sayıda önemli davanın görüldüğü Diyarbakır Adliyesi'ndeki güvenlik açığını da ortaya çıkarmış.

Netice itibarıyla, bu kadar uyuşturucunun nere, kime, nasıl gittiği ortaya çıkacak gibi görünmüyor. Büyük ihtimale, uyuşturucuların adresi terör örgütünü işaret ediyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Mesut KARİP ; İçerden yetkiliden yardım alınmadan,o bir çok kilitlerle kapalı yerden kuş bile uçmaz.Uçtu, uçtu kuş uçtu.Selam ve saygılar.

Mehmet Burakgazi 
 10.10.2013 16:39
Cevap :
Merhaba Mehmet Bey. Yorum ve katkı için teşekkürler. Yardım edenler haklı. O kadar para boşu boşuna gitmesin demişler(!) Selamlar, saygılar...  11.10.2013 15:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3071
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster