Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '17

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
73
 

Diyetisyen Çözüm Müdür?

Her ne kadar her yerde görerek artık kanıksadığımız haberler olsa da, obezite, fazla kilolar, diyet ve benzeri kelimelerle bu kadar sık karşılaşıyor olmamızın arkasında, fazla kilolu olmanın, dengeli beslenememenin çağımızda dünya genelinde çok ciddi bir sağlık problemi olmasıyla alakası var. Dahası bu durum gelecek nesillere de aktarılacak sağlık sorunları ve alışkanlıklar olarak çok daha büyük bir tehlikenin varlığına da işaret ediyor. Bu durum doğal olarak dünya genelinde devletlerin ve resmi kurumların doğruda ve planlı bir şekilde bu konuyu ciddi bir sağlık sorunu olarak görmesine ve buna karşı mücadele etmesine neden oluyor. Haliyle bizlerde yoğun şekilde duyduğumuz diyet, diyetisyen, gibi kelimelerden sıkılmaya başlıyoruz.

Aslında durumun bir yönü böyle olsa da, bu kelimelerin içten içe bizi rahatsız etmesinin ana nedenini hepimiz biliyoruz. Diyet yapmanın çileli aşamaları, diyetisyen uyarılarına paralel kurallı ve özgürlüğü kısıtlanmış gibi süreçler, bizi doğal olarak bu kelimelere karşı giderek daha duyarsız yapıyor. Bununla birlikte kilomuzun artmasına paralel olarak yaşanan çeşitli sorunlar, yaşam kalitesinde ki düşüş ve hatta kaçınılmaz olarak ortaya çıkan çok ciddi ve kronik sağlık sorunları, bizi diyet ve diyetisyen ile muhatap olmamız için zorunlu kılıyor. Sonunun nereye çıktığını iyi bildiğimiz bir yol olmasına rağmen, diyet, dengeli beslenme, diyetisyen uzmanlığı gibi kelimelere değil de, bu kelimelerin ne şekilde işe yaradıklarına odaklanmamız şart.

“ Herkes kendi kendisinin doktorudur ” Deyimi tam da bu duruma işaret eder. Kişi kendisinin rahatsızlığı ve rahatsızlığı oluşturan nedenleri bile bilir ve genel olarak bu nedenler arasında fazla kilolar en yoğun şekilde yer alır. Hasta olmayı ve zorunda kalarak fazla kilolarınızla ilgilenmeye başlamak yerine, diyetisyen önerileriyle hazırlanmış dengeli bir beslenme uygulayarak, sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmek elimizde.

Bununla birlikte bu konunun dünya genelinde hemen herkesi ilgilendiriyor olması, sanayileşen ve bilimde sürekli daha büyük gelişmelere imza atan günümüz dünyasının beslenme alışkanlıklarında yaşanan olumsuz gelişmelerin etkisi yadsınamaz.Bu konuda profesyonel yardım istiyorsanız kesinlikle benim tavsiyem, diyetisyentugcesert.com adresine bir uğramanızdır. Aslında vücudumuz için hiç de gerekli olmayan, ancak tüketildiğinde keyif veren o kadar çok besin türünü kolaylıkla ulaşır ve tüketir hale geldik ki, hangi birinden vazgeçebileceğimizi bile bilmiyoruz. Bu durum diyetisyen uzmanlığının kaçınılmaz olarak çağımızın en önemli uzmanlık alanlarından biri olmasına neden oluyor. Diyetisyen tarafından hazırlanmış ve doğrudan vücudumuzun gereksinimlerini karşılayacak sağlıklı besin gruplarından oluşturulmuş diyetler sayesinde, hızlı ve olması gereken düzeyde kilo verilmesi ve yanı sıra ideal kilonun korunması artık hem kendiniz ve hem de gelecek nesiller için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

En iyi diyet spordur bence, dengeli beslenme denilen şeye inanmazdım ancak son bir yılda yıktım bu yargıyı, öyle diyetisyene gitmeye gerekte yok bence, ilk önce yapmanız gereken şey bir spor salonuna kaydolmak ve haftada 4 gün günde 1.5 saat kendini tam anlamıyla zorlayarak spora vermektir.

olcay çarkı 
 27.07.2017 11:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 0
Kayıt tarihi
: 06.06.17
 
 

Hayatı çok uç fikirler ile yaşamayı seven bu sebeple sürekli, biyografi, başarı öyküleri, olmamış..