Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '15

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
598
 

Dizi isimlerinde dikkatimi çeken.....

Dizi isimlerinde dikkatimi çeken.....
 

Dün gece Karadayı gecesi idi. Her hafta olduğu gibi merakla oturduk televizyonlarımızın başına. Zaten soğuk hava, kar,grip kış hastalıkları derken evden çıkamaz olduk ve hayatımızda televizyonun yeri daha da arttı.

Karadayı gene bizi aldı götürdü.Sanırım konu uzasın diye iyice polisiyeye döndü dizi.Karadayı Mahir de Robin Hood gibi bir tip oldu gittikçe. Galiba çok yıprandı duygularımız ve hepimizin masal gibi olaylara ve kahramanlara ihtiyacı var. Toplumda insanları inceliyorum. Normal yaşamda gerçekleşmesi imkansız olayları, onlarca insanı bir çırpıda yere vuran fakat kendisinin burnu bile kanamayan kahramanları izlemeye bayılır olduk.

Kendimizi  Süperman hayranı çocuklara benzetir oluyorum zaman zaman.

Neyse gelelim dizilerimize. Benim bugünkü yazı konum dizilerde daha doğrusu dizi isimlerinde fark ettiğim bir durum.

Gece Karadayı bittikten sonra bütün hafta seyrettiğim dizileri gözden geçirdim. Sırası ile Karadayı, Küçük Ağa, Kara Para Aşk, Kocamın Ailesi,Karagül, Kertenkele, O hayat Benim. Bunlar benim tercih ettiğim diziler. Bir de başka diziler var. Kiraz Mevsimi, Kaçak, Kurtlar Vadisi.Bir de yeni başlayacak olanlar var.Kara Ekmek,vs gibi.

Bütün bu dizi isimlerinde benim dikkatimi çeken şey isimlerinin çoğunun K harfı ile başlaması. Hatta İsmi Kara ile başlayan dizi sayısı çok fazla.

Acaba diye düşündüm. Başlığı K aharfı ile başlayan hatta İlk sözü Kara olan diziler reytingi daha fazla mı alıyor. Yoksa tesadüf mü bu olay.

Umarıım ki içimizin karası dizilerimizi de etkileyip hep Kara ile başlayan dizileri seyretmiyoruzdur.

Gene de iyi ki bahsettiğim diziler var ve bu karlı , kasvetli günlerde yaşamımızı renklendiriyorlar.

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Kardeşim sizin bahsettiğiniz ismi K ile başlayan dizilerden sadece Kar Para ve aşk dizisini izleyip yarıda bıraktım. Sanırım bu diziler daha fazla reyting alıyorlar. Şimdi 3 yeni dizi izliyorum vakit bulursam tabi.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 06.01.2015 21:26
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım, ben bazı dizileri seyrediyorum. Türk toplumunun sosyal durumunu anlamak yönünden çok faydalı oluyor bana. Dizileri seyredip insanımı daha iyi tanıdıktan sonra sokakta rastladığım olaylara daha az şaşar oldum. Epey faydasını gördüm. Yorumunuz için çok teşekkürler.Sevgi ve saygılarımla  07.01.2015 11:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1030
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster