Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '13

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
5259
 

Dizilerdeki yakınlaşma ile başlayan aşklar reklam mı?

Dizilerdeki yakınlaşma ile başlayan aşklar reklam mı?
 

Günümüzde aşk ve drama dizileri izleyici tarafından ilgi görmekte ve izlenmektedir. Bugüne kadar en yüksek reyting alan dizilerin aşk dizileri olduğunu görüyoruz.

Bu dizilerin başrol oyuncuları arasında, dizi konusunda geçen aşk hikayesi nedense gerçek hayatlarında da, gerçek aşka dönüşmektedir. Bazen dizinin reklamı yapmak isteyen yapımcı ya da yayıncı kuruluşlar tarafından bu iş körüklenmektedir.

Son olarak, Show TV.de yeni başlayan “Adını Kalbime Yazdım” dizisi başrol oyuncuları İpek Karapınar ile Serhan Yavaş arasındaki yakınlaşma konuşulmaktadır. Mardin’de iki aydır çekilen bu dizideki oyuncularımız, reklam olmasın ya da dizileri etkilenmesin diye saklamak istemişler. Ama bu aşk su yüzüne çıktı. Dizide Ömer karakterini oynayan Serhan Yavaş ile Doktor Leyla’yı canlandıran İpek Karapınar’ın bu aşkı gerçek hayata taşıdıkları konuşulmakta.

Bundan öncede Fatih Harbiye dizisinde oynayan Kadir Doğulu ile Neslihan Atagül arasında aşk dedikoduları geçti. Neriman karakterini canlandıran Neslihan Hanım, Macit karakterini canlandıran Kadir Doğulu’ un gizemli ve yakışıklığından etkilenmiş olacak ki bunu gerçek hayata da taşımışlar. Etrafındaki dostları da bu birlikteliği onaylamaktaymış.

Gene son olarak da, Medcezir dizisinde oynayan Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya arasında dizide geçen bol öpüşme sahnelerinden elektriklendiler ki, gerçek yaşamlarında geçen gece La Boom ‘da el ele görülmüşler. Böyle bir reklama da ihtiyaçları yok amma. Gönül bu, hayat onların, bize laf düşmez. Ancak bu tür yakınlaşmalar bazen dizilerini de olumsuz etkilediğini unutmamak lazım. Sevenleri beğendiği başrol oyuncusunu dizideki aşkını onaylasa da, iş gerçek hayata taşınınca onu kıskanır. Bu da dizinin reytinglerini etkiler.

Geçen yıl Çağatay Ulusoy, Emir’in Yolu dizisinde Gizem Karaca ile rol icabı çok güzel bir aşk yaşamıştı. Sonra basında çıkan haberlerde gerçek hayatta da aşk yaşadıkları iddia edilmişti. Bu o zamanlar aslında reklam kokan bir ilişkiydi. Dizinin reytingi yapımcı tarafından arttırılmak istenmişti. Bazen bu tür dedikodular ters tepip, diziyi olumsuz etkilemektedir.

Çağatay Ulusoy’ un ilk dizisi “Adına Feriha Koydum” da Hazal Kaya ile dizide yaşadıkları aşk tertemiz ve çok saftı. Bu dizi ilişkisini hiçbir zaman gerçek hayata taşımadılar. Bu onları daha da yüceltti, çok sevilen birer Fenomen sanatçı olmalarını sağladı. Bu Hazal-Çağatay sevgisi, bitmeden gittikçe daha geniş kitlere yayılarak devam ediyor.

İşte böyle Sayın Okuyucularım. Dizilerde de oynayan sanatçılar da, bizler gibi etten kemikten, bazen çok yoğun yaşadıkları duyguları var. Bu rol de olsa, birbirlerinden elektriklenmeler olabilir doğal karşılamak lazım. Ama bu aşkın ölçüsü, dozunu kaçırmaları da gerektiğini unutmamalılar.

Son söz; Aşk ile işi karıştırmamak lazım.  Yoksa yapılan helva kimseye tat vermez.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/Cansever

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yapılan iş ve özel hayatlar birbirine karıştığından yapılanların sonuçları ortada.. Selamlar..

rukiye orhan 
 06.11.2013 12:58
Cevap :
Rukiye Hanım, Hiç kimsenim özelini karışamayız. Son söylediğim sözde olduğu gibi iş ile aşı karıştırırlarsa, sonuçlarını da katlanırlar. İzleyiciyi küstürmemeleri çok önemli. Sevgi ve Selamlar. Abdurrahman Balcılar  06.11.2013 14:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2024
Toplam yorum
: 407
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2947
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster