Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '10

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
473
 

Dizziler 1

Dizziler 1
 

Çocukluğumda izlediğim diziler çok farklıydı, mesala Perihan Abla, Bizimkiler, Tatlı Cadı, Koçum, Kara Şimşek, Ekmek Teknesi, Süperbaba, vb. bir çok dizinin özünde güzellikler vardı. İnsanlara nasıl faydalı olunur , hayatta neler yapılabilir, şimdi dizilere bakalım;

TRT-1 DİZİLERİ VE YORUMLARIM

1-Halil ibrahim sofrası : Oyuncular süper hepside birbirinden kıymetli , dizi için emek harcanıyor insanlara nasıl bir model oluşturuyor, aile kavramını anlatıyor fakat anlatırken hep kavga ediliyor, hayat kavgasız geçmez fakat kavgayı gürültüyü biraz bastırıp düzenli gençlik nasıl olur bunun üzerinde de çalışmalar yapsalar nasıl olur acaba?

2-Yerden yüksek : Oyuncular süper, ben bu dizi için şöyle düşünüyorum. Pembe ve pembenin tonları bu dizide ne siyah var nede gri bu ekiple emin olun daha güzel işler çıkabilir.

3-Sakarya Fırat : Dizi izlenmeye değer doğu ve güneydoğudaki gerçekleri göz önüne seriyor fakat burada askerimizi savaşçı olduğu kadar insani yönlerinide çıkarmak lazım örneğin : Askeri doktorlarımız okullarda köy çocuklarımızı sağlık taraması yaparken o yörenin insanlarıyla birebir ilgilenirken çekilen görüntülerde diziyi daha fazla izleyici çekeceğini düşünüyorum.

4-Elde var hayat: Dizi idailst bir öğretmeni anlatıyor kendine güvenen akılı bireylerin nasıl yetiştireleceğine dair somut örnekler veriyor. Bu dizidede şu eksikliği görüyorum, internet ortamının iyi yönleri ortaya çıkarılabilir.

5- Küstüm çiçeği: Dizinin müziği sevgili ORHAN GENCEBAY 'ın dizide Antep'li bi aile anlatılıyor fakat bu diziyide kurufasulye yemeğine benzetiyorum Türk milletinin sevdiği kurufasulye yanına pilav ve soğan ister, bu dizinin pilavı ve soğanı eksik eğer bunlarıda tamamlanırsa emin beynimizin damağında kalan dizilerde olcak.

Son söz olarak şunuları belirtmek isterim , bu dizilere bu kadar emek, para, zaman harcanıyor dizilerin kalitesi çoook önemli ayrıca gençlerimizin bu dizilerdeki karakterleri ROL MODEL alacağını unutmayalım. YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dostluk hakkındaki yorumunuza teşekkür ederim. Dost selamlar. Sevgi ve dostluk hayatın bize armağanıdır, bu armağanın değerini bilmeyenlerin hayarları yavan, yaşadıkları ise yavandır. Trt dizilerinden ben de Yerden Yüksek ve Halilİbrahim Sofrasını beğeniyorum. Gerçekçi ve içten, abartısız diziler. Güldürerek düşündürüyorlar, nutuk atmıyorlar. www.erhantigli.blogspot.com Bloguma ziyaretinizi bekliyorum.

Erhantigli 
 28.12.2010 10:00
 

Amerika varlığını sürdürdüğü yegane güç sineması sayesindedir. Halen hegemonyasını yine bu yolla pekiştiriyor. Kendi modelini empoze ediyor her fırsatta. Dizlerimiz komşu ülkelerde bizden çok az izler taşımasına rağmen en çok seyredilenler arasında . Gençlere rol, model insan yaratma adına değerlerimizi göz ardı etmeyen bölümler monte edilmeldir. size hak verdim sevgili havva hanım...çok teşekkür ederim güzel bir konuya temas ettiniz...sevgilerimle....

Metin TOPÇU 
 23.12.2010 17:28
Cevap :
teşekkürler  26.12.2010 9:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1805
Kayıt tarihi
: 26.12.06
 
 

hayattttt  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster