Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '12

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
379418
 

Doğal boy uzatma formülü

Doğal boy uzatma formülü
 

Boy Uzatma Formülü


İnsanlar genellikle boylarının uzunluğunu genetik etkenlere bağlar ve ergenlik dönemi sonrasında boy uzamasının mümkün olmayacağını düşünür. Ancak genetik nedenlerden dolayı olsa dahi yaşınız kaç olursa olsun boyunuzu uzatmanız mümkündür. Kısa boy problemine neden olan genetik etkenlerin dışında farklı etkenlerde bulunmaktadır. Kısa boy problemine neden olan etkenler egzersiz, beslenme, uyku ve çevresel faktörler şeklindedir. Yaşam tarzınız ile boyunuzun uzunluğu arasında doğrudan bir ilişki söz konusudur. Örneğin, düzenli olarak egzersizler uygulayıp, çevresel faktörlere dikkat eden, standart uyku saatleri çerçevesinde uyuyan ve tükettiği yiyeceklere dikkat eden insanların anne ve babasının boyları kısa olsa dahi kendi boylarının anne ve babasının boyundan çok daha uzun olduğunu gözlemleriz.

Ergenlik dönemi öncesi yada sonrasında doğru ve düzenli bir şekilde boy uzatma egzersizleri uygulamadığınız taktirde, ulaşabileceğiniz maksimum düzeyde uzunluğa erişmeniz imkansızdır. Sportif bir yaşam süren insanlarla spor yapmayan insanlar arasındaki boy farkının temel nedeni bu şekilde açıklanmaktadır. Boy uzatma nitelikleri olduğu iddia edilen tüm egzersizler aynı oranda etki göstermez. Boy uzatma konusunda belirli özel egzersizler bulunmaktadır.

Boy uzatma hakkındaki özel sır yöntemlere buradan bakınız.

Boyunuzun uzunluğunu belirleyen diğer etken ise uyku düzenidir

Halk arasında çok uyumak tembellik göstergesi olarak algılanmaktadır. Ancak bu algı son derece yanlıştır. Uyurken vücudunuz hem kendini yeniler, hem onarır hemde çalışır. Bir insan günde en az 7-8 saat civarında uyumalıdır. Yorucu bir günün ardından vücudunuzun dinlenmesi ve daha dirençli hale gelmesi için en az 7-8 saat uyumak şarttır. Yeterli düzeyde uyumazsanız, boyunuzun uzaması söz konusu değildir.

Boy uzunluğuna önemli derecede etki eden bir diğer ekten ise beslenmedir

Vücudunuzun ihtiyacı olan doğru besinleri tüketmediğiniz taktirde vücudunuz gelişemez. Vücudunuzu doğru ve düzenli bir şekilde vitamin, mineral ve amino asitlerle beslediğiniz taktirde boyunuzdaki uzamayı farkedersiniz. Bu konuya örnek verecek olursak, geride bıraktığımız 50 yıl içerisinde Çin'li ve Kore'li insanların boylarında 10-12 cm civarında uzama olduğunu görürüz. Çin'li ve Kore'li insanların 10-12 daha uzun olmasının nedeni doğru, düzenli ve iyi beslenme alışkanlıklarıdır. Yaşınız kaç olursa olsun düzenli uyku, iyi beslenme ve egzersiz uygulamalarıyla boyunuzu 10 cm civarında uzatmak mümkündür. Boyunuzun uzaması hakkında daha detaylı bilgiyi http://tinyurl.com/uzayanlar sitesinde bullabilirsiniz.

Kaynak: boyuzatmayollari.com

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 27607
Kayıt tarihi
: 20.10.12
 
 

1985 Temmuz Doğumluyum. Yengeç Burcuyum. Uluslararası reklamcılık ile uğraşmaktayım. Bir araştırm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster