Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '09

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
2936
 

Doğal güzellik gibisi var mı ?

Doğal güzellik gibisi var mı ?
 

Göz altı torbaları rahatsızlığı yüzünden asosyal hale geldiğini açıklamıştı Seda Sayan!
Ve bu durumdan doktorunu sorumlu tutmuş, beni riske atıyorsa, kim bilir başkalarına neler yapıyordur diye.
Oysa sorun sadece operasyonların yanlış uygulanmış olması değil, doğal yaşlılık belirtilerinin süreklilik göstermesiyle ilgilidir.
Hatta bu gelişmeler, zamanla onları genç göstermek bir yana, adeta yüzlerindeki ifadeyi silmektedir.
Hiç ummadıkları bu durum karşısında yaşadıkları panik yüzünden, tekrarında daha büyük hatalar içerisine düşmekteler.

Çünkü fiziksel değişimlerini görmezden gelerek, inatla yeni gelen kuşakla boy ölçüşmekten vazgeçmezler.

Yaşadıkları ve ileride yaşayacakları bunca olumsuzlukar için değermi hiç ?

Geçici güzellikler adına gözlerini kırpmadan büyük paralar harcamalarını anlamak mümkün değil!

Sürekli gündem de olan insanlar için yaşlılık “yokluk”la eşanlamlı kabul ediliyor olmasından olsa gerek, içlerinde dayanılmaz bir yaşlanmayı red etmek arzusu var.

Her yaşın farklı özellikleri olduğu gerçeğini kabullenmiyorlar çünkü.

Toplumda yaygınlaşmış bu inanç doğrultusunda, doğal görüntülerinden bile hep şüphe edileceği unutulmamalıdır.

Güzel görünmek amaçlı tedavilerden medet umanların ruhen pek de sağlıklı göründükleri söylenemez zaten!

Konuşurken ve gülerken yüz ifadeleri değişen bu sanatçılar, bütün doğallıklarını yitirmekteler.

Örneğin Ajda Pekkan ve Aysun Kayacı, yakın plan görüntülerinde hep zorlanmaktalar, yazık değil mi?

Oysa çocukluğumuzdan beri görmeye alışkın olduğumuz kimi sanatçılar, bu defa da yaşlarına uygun karakterleri oynamakta ve özelliklerinden hiç bir şey kaybetmemektedir!

Tıpkı beyaz perdenin Sultanı ünvanını koruyan Türkan Şoray gibi.

Sanatçıların yaşıyla ve fiziksel görünümüyle barışık olmaları, yüz ifadelerine de olumlu olarak yansımakta..

Hem bu sadece sanatçılarla alakalı bir durum değil, onlar bu davranışlarıyla yirmi'li yaşlardaki gençlerede yanlış örnek teşkil etmekteler.

Gençlerimizin bunun bir moda olduğunu sanarak, en ufak bir sorunlarında bile estetik operasyonlara yönelmekte hiçbir sakınca görmüyorlar!

Arkadaşları arasında rekabeti kızıştıran bu davranışlar, devamında sürekli gerilimi getirmekte hayatlarını karartmaktadır.

Bu işlemlerin kişileri güzellik yarışında eşit konuma getirdiği sanılır, ancak bu asla mümkün değildir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seda hanımın,estetik kaygısı olabilir.Her kadın genç ve zinde kalmak ister,siz erkeklerin beğenisini kazanmak için.Bazıları yüzleriyle bazıları tersleriyle para kazanır.Seda hanımın gözaltı şişliğinin ben yaşlılık dolayısıyle oılmadığını düşünüyorum.Karakteristik yüz çizgileri,o şekilde şişerek belirmez.Bunda resmen,ilaç hatası olduğunu düşünüyorum.Zaten böyle olmasa neden basına açıklama yapsın. Bir de gençlere düşkün olması,onun isteği dışında gençler de o zaman tercihini yapmasın.böyle şeyler ayıptır.Sevginin ,aşkın yaşı başı olmaz.kişisel tercihler de böyle yerilmez.Gençler akıllı olunca,deneyimsiz,aklı havada ,gençlik başında duman kızlar yerine,olgun bayanları tercih ediyorlar.Bunda ne kötülük var.Hz.Hatice Eşinden 20 yaş büyüktü.Tıpzede Seda hanıma buradan geçmiş olsun derim..

ütopik 
 19.01.2009 23:26
Cevap :
Efendim, her operasyon estetik ameliyat anlamı taşımaz. Göz altı torbası rahatsızlıklarına uygulanan botox vs uygulamalarda bir müdahale demektir. Ve görüntüler de bahsettiğiniz gibi ilaç hatası (tıpzede) olabilir. Doktor seçiminde hata yaptığını da kendisi açıklıyor zaten. Bu sabah ki programında bir estetik cerrah’ın yapılacak müdahalelerin faydasının ve iyileşme sürelerinin kişilere göre farklılık göstereceğini anlatması da beni doğruluyor. Seda hanım’ın özel hayatı kendisini ilgilendirir pek tabii ki, ancak ben Seda hanım’ın estetik kaygısı olduğunu asla düşünmüyorum. Hem halkımız onun fiziksel görüntüsüne değil, mağdurları kucaklamak özelliğiyle kalbine ve aklı'na hayran! Şarkıları ve olaylara pozitif yaklaşması da cabası! Kendi kulvarında bir numara olmasının nedeni de budur bence. Hem olgun yaşta ki insanları savunmak düşüncemi siz de paylaşıyorsunuz, haklıyım demek ki :-) Saygılar selamlar..  20.01.2009 0:27
 

... filtreli kameralar ve ışıklar arkasında genç görünen bu bayanlar, yoğun makyajla da genç kız gibi görünüyorlar. Ancak yukarıdaki hanımefendinin bir özelliği var. Eğer kendisi devamlı estetik operasyon geçirip, gençleşmezse nasıl genç koca alabilir? Biliyorsun kendisi gençlere çok meraklıdır da... Selamlar, esen kalın.

Erol Özışık 
 19.01.2009 21:47
Cevap :
Gençleri tercih etmek belki ruhunuzu genç tutmak adına yararlı olabilir, ne dersiniz Erol bey:-) Hem evlilik kararını vermek tarafların kişisel tercihleridir ve bizi sanatsal yönleri ilgilendiriyor. Galiba göz altına estetik operasyon değil botox uygulanmış. Google'da yaptığım bir araştırmada sadece bayanların değil bir çok erkek sanatçıların da botox yada estetik operasyonlar yaptırdığını öğrendim ve çok şaşırdım doğrusu! Onların da gençlere beğenilmek arzusu taşıdıklarına eminim, bir göz atın isterseniz.:-)Saygılar selamlar..  20.01.2009 0:43
 

Doğal güzellik en makbulü. Sebzelerin de en makbulü doğal olmaları. Davranışlar da öyle. Yaşantımızda estetik, köstetik ameliyatlar girdi gireli, rekabetler de başladı. Biraz gıdıktan yağ aldırmalar. Bacaktan alıp yanağa et yamamalar. Bumbar dolması gibi dudaklara şırınga yapılan o şişkinlikler. Sun'i memeler yaratarak yeni imajlar sergilemekler. Dünya ne kadar bozuldu ise, o kadar da kurbanları peydahlandı. Adam evlenmiş. Gerdek gecesi kadın, kirpiklerini çıkarmış ilkten. Adam oturmuş bekliyor ve seyrediyormuş eşini. Sonra memelerini çıkarıp bir kenara koymuş. Adam 'Ula , demiş, her tarafın takmaymış senin ' demiş. Huylanmış, gömrmiyeyim onun da takma olduğunu bari de gideyim demiş. Ceketi alıp kayıplara karışmış. İşte böyle dostum. Kal sağlıcaklaa.

Muzaffer Cellek 
 19.01.2009 15:29
Cevap :
Ufak tefek operasyonlar neyse de, maalesef çok abartıyorlar Muzaffer abi, dördüncü defa estetik burun ameliyatı olan genç bir kız tanımıştım ve son şansıymış bu ameliyat! Öncekilerden hiç memnun kalmamış ve daha berbat bir görüntü ortaya çıkmış! Ve bölge o kadar incelmiş ki dikiş tutmaz hale gelmiş! Başkalarının güzellikleriyle boy ölçüşmek amacıyla yapılıyor tüm bu saçmalıklar. Oysa kiminin burnu güzeldir kiminin gözleri, en önemlisi de yüzün görüntüsünden çok, pozitif ifadesidir bence.Saygılarımla..  19.01.2009 16:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1021
Toplam yorum
: 4165
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 1596
Kayıt tarihi
: 19.10.07
 
 

Çok eski olmayan bir tarihte tıpkı sizler gibi Melek'lere gülümsermişim uykulu hallerimde!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster