Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '20

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
123
 

Doğal Taşlar

Doğal Taşlar

Erzurum’un Oltu taşından bir kolyem var. O kolyeyi bir arkadaşıma hediye etmek istedim, ama Teyzem mani oldu. Otu taşının çok değerli olduğunu, stresi giderdiğini, insana güven verdiğini belirtti. Ben de doğal taşlar hakkında araştırma yaptım ve aşağıdaki bilgilere ulaştım.

NAHİDE ÇELEBİ

Doğal taşlar:  Çoğu zaman aksesuar yapımında kullanılsa da pek çok problemin giderilmesinde de fayda sağlamaktadır.

Akik: İyileştirici özelliği olan doğal bir taştır. Taşta bulunan mineraller üzerinde taşıyana güneş ışığı ile geçer. Akik taşı nazara karşı da koruma sağlamaktadır. Pozitif düşünceler ve mutluluk sağlar. Yaşanan uykusuzluğa gayet iyi gelir. Taşı üzerinde taşıyan kişide kendine güven duygusu vermektedir. Amber: Bu doğal taş guatr tedavisinde kullanılmaktadır. Ağrı olan bölgeye konulduğunda ağrıyı giderme özelliği bulunmaktadır. Bu taşın özellikle sol elde taşınması sayesinde stresi de giderdiği düşünülmektedir. Bundan dolayı erkekler amber taşından yapılan tespihleri tercih ederler. Ayrıca para getirdiği de söylenmektedir.Elmas: Neşe ve bolluğun sembolüdür. Zehirlenmelerin ve büyülerin etkilerinden koruma sağlar. Kötü rüya görmeyi engellediği gibi kişiye cesaret vermektedir. Ayrıca başarının artmasını da sağlamaktadır. İnci: Asaleti simgeleyen bir taştır. İnsana çalışma hırsı ve kuvvet sağlar.Mıknatıs taşı: Sıkıntı yaşanan dönemlerde insana fayda sağlar. Kemiklerin korunmasına fayda sağlar ve yenilenmede de taşıyana güç verir.Mercan: Aile içindeki huzuru arttırır. Cilt hastalıklarına karşı faydalıdır. Zekânın gelişmesini sağlar. Kişinin saflığını korur.

Oltu taşı:Tiroit hastalığının tedavisinde fayda sağlar. İnsanın stresini yok etmede faydalıdır. Kişiye sevgi ve güven duygusu vermektedir. Özgürlük duygusunu arttırır. Kalbin güçlenmesini sağlar. Sezgileri arttırır, konsantrasyonu güçlendirir ve sadakat duygusu sağlar.Yakut:

Kişinin önsezilerinde güçlenme sağlar. Ayrıca bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde de etkilidir.Zümrüt: Bereket ve bolluk ile birlikte sevgi de getirir. Kişideki sadakat duygusunu arttırmakta, yetersizlik duygusu gibi duygulardan kurtulmayı sağlamaktadır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her taşın ayrı bir öyküsü var...Taş dedim bak aklıma neler geldi: Sapan taşı, Dibek taşı, Gelin Taşı, Aslan Taşı, Zümrüt Taşı, değirmen taşı,Gülle Taşı, Log Taşı, Nazar Taşı, başka taşlar da vardır sevgili öğretmenim... Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 17.07.2020 9:13
Cevap :
Sayın hocam taşları ne güzel anlattınız canınıza sağlık değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  18.07.2020 7:45
 

Taş mağazalarda Oltu taşından ne güzel tespihler yapıyorlardı

Kerim Korkut 
 15.07.2020 9:19
Cevap :
Kerim kardeş oltu taşından tesbihimiz var.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  16.07.2020 12:14
 

Dilinize sağlık sevgili hocam. Taşların bir çok faydası vardır. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 14.07.2020 19:04
Cevap :
Sayın Hocam değerli yorumunuza çok teşekkür ederim selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  16.07.2020 12:15
 

İlk defa duydum bu faydalı taş olayını sevgili öğretmenim... Şaşırmadım desem yalan olur:) Saygı ve selamlar:)

Halil Güven (Sökeli) 
 14.07.2020 13:04
Cevap :
Sayın Sökeli değerli yorumunuza çok teşekkür ederim selam sevgi ve saygılar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ  14.07.2020 15:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1857
Toplam yorum
: 11313
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1029
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster