Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '07

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
1208
 

Doğal yaşam: Survivor

Doğal yaşam: Survivor
 

Survivor bazı insanlar tarafından sevilen, bazı insanlar tarafından da kınılan bir program. Fakat Survivor insanı doğa şartlarına alıştırıyor. Robinson Cruse' dan biraz farkı var o da çok değişik olan yarışmalar. Survivor da doğayla iç içe; insanların böceklerle yaşadığı bir yarışma sadece.

Survivor tehlike olmasına rağmen pek çok insanın katılmak istediği bir program. Özellikle kampçıların idealindeki program. Survivor tamamen bir yaşam mücadelesi.

Tabii burada konumuz doğa. Şu anda Türkiye'de yapılan Survivor Aslanlar-Kanaryalar programının yapıldığı Panama'daki adalar; çok güzel bitki örtüsü olan, hindistan cevizi ağaçları olan ve bizim görmeyi istediğimiz, hasret kaldığımız yemyeşil, balıkların göründüğü bir denizi var. Orada bir başkadır yaşam.

Siz hiç istemez misiniz yemyeşil denizi olan, kocaman palmiye ağaçları, kocaman hindistan cevizi ağaçları arasında olmayı? Orada sineklerle, böceklerle yaşamayı? Siz sevmez misiniz doğal yaşamı? Ben severim. Hatta büyüyünce de katılmak isterim. Sırf oradaki doğal yaşamı gözlemlemek, oradaki doğal yaşamda bulunmak için. Ne kadar zararlı böcekleri de olsa hiç umrumda olmaz. Benim umrumda o hindistan cevizleri, o yemyeşil denizler olur.

Bir başka olur orada yaşamak. Oradaki denize girmek de. Tabii bu Survivor'a gitme amacınız nedir? En başta yarıştığınız grup için çalışmaktır. Siz doğal ortamda daha iyi yarışmaz mısınız? O temiz havada? Ülkemizde bulamadığımız, ormanların bile kalmadığı Türkiye'den gidip orada hem temiz havada yarışmak; hemde temiz havada spor yapmak daha sağlıklı olmaz mı? Evet olur. Ve bu yüzden Survivor herkesin katılmak istediği bir yarışmadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gücünü göster, yazıların çok güzel.Galerilerinde öyle eee nede olsa çevrende güzel. Bursa'nın üstü kar,etekleri plaj.

Nariçi 
 08.07.2007 9:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 292
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 1333
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1996'nın ilkbaharının dünyaya getirdiği birçok çocuktan biriyim. Milliyet Blog'da yazmaya yaşım h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster