Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '12

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
75631
 

Doğal yollardan göğüs büyütme mümkün mü?

Doğal yollardan göğüs büyütme mümkün mü?
 

Doğal Yollardan Göğüs Büyütme Yöntemleri


Biraz medyanın dayatması biraz da erkeklerin şekilciliği yüzünden pek çok kadın küçük göğüslerinden şikayetçi ve bir şekilde daha büyük göğüslere sahip olmanın hayalini kurmakta. Tanrı vergisi büyük göğüslere sahip olan kadınlar ise kendilerini çok daha çekici hissettikleri halde göğüslerindeki olası sarkmalardan endişe etmekte. Bu kadar büyük bir talep söz konusu olduğunda elbette arz pastası da hem çok büyük hem de çok karlı. Dolayısıyla estetik cerrahların sayısı her gün artmakta ve gerek medya gerekse tıp küçük göğüslerinden şikâyet eden kadınlara estetik operasyonu tek ve kesin çare olarak lanse etmektedir. Oysa estetik operasyon ile meme büyütme ameliyatı gerçekten de tek çare midir?

Son yıllarda internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bilgiye erişim kolaylaştığı gibi interneti etkili, kolay ve ucuz bir reklam mecrası olarak gören girişimciler yüzünden göz boyayan ürünler de pıtrak gibi çoğaldı. Para kazanmak için internetin nimetlerini kullanmak isteyen girişimciler en çok rağbet gören alanlara hücum ettiler, bunlardan biri de elbette yıllardır kadınların en büyük takıntısı haline gelmiş olan göğüs büyütme yöntemleri idi. Göğüs büyütücü pompadan çeşitli haplara, en sonunda da kremlere kadar onlarca ürün kullanıcıya sunuldu. Peki, göğüs büyütücü haplar, pompalar ve kremler gerçekten etkili mi?

Şifalı bitkilerin göğüs büyütme üzerindeki etkileri kanıtlanmış olsa da, göğüs büyütücü hapların etkisi kesin olarak doğrulanamamıştır. Bunun sebebi de içeriklerinin yeterince denetlenememesi ve kullanıcıya özel formüller geliştirilememesidir. Göğüs büyütücü haplar hormonları yeniden düzenleyerek ve daha çok östrojen hormonunu tetikleyerek göğüsleri büyütmeyi hedefler. Hormon dengelerini bozmak göğüsleri büyütebilir belki ama dozu iyi ayarlanamaz ise çok başka yan etkilere de yol açabilir.

Göğüs büyütücü kremler ise şifalı bitkilerin doğrudan göğüslere yedirilmesi ile hormonları kontrol etmeyi amaçlar. Bu açıdan haplardan daha güvenli olduklarını söyleyebiliriz, en azından dışarıdan uygulanır ve riski daha azdır. Ancak tek başlarına çok da etkili olduklarını söylemek zor.

Oldukça acılı ve bir o kadar da pahalı bir çözüm olan estetik operasyon ise kısa yoldan kesin çözüm sunmaktadır. Ancak estetik operasyon ile göğüslerini büyüten kadınların çoğu ilerleyen zamanlarda göğüslerde hissizleşme, göğse yerleştirilen dolgu malzemesinde bozulma, şekil bozulması ve yara izinin geçmemesi gibi sorunlardan şikâyet etmektedir. Bu açıdan bakıldığında, bıçak altına yatmadan önce daha uzun sürecek ama en azından daha doğal olan yöntemleri denemekte fayda olduğu aşikâr olmakla birlikte, piyasaya sürülmüş hap ve kremleri iyi analiz etmek gerekir. Aslına bakarsanız kendi göğüs büyütücü kreminizi ve haplarınızı kendiniz de üretebilirsiniz. Küçük göğüslerinden şikayet eden kadınlara yardımcı olmak amacıyla kurulan bu site size doğal yollardan göğüslerinizi nasıl büyütebileceğinize dair ipuçları sunuyor. Eğer siz de göğüslerinizin küçüklüğünden şikayetçiyseniz ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Kaynak : www.gogusbuyutmeyontemleri.net

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 25208
Kayıt tarihi
: 02.12.11
 
 

“Le Bruyere, bir yerlerde, ‘yalnız olmamak gibi büyük bir mutsuzluk!’ der. Kendi kendilerine katl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster