Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '13

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
43439
 

Doğal yollarla egzama tedavisi ve bitkisel çözüm.

Doğal yollarla egzama tedavisi ve bitkisel çözüm.
 

Bitkisel egzama tedavisi


Dermatit ve egzama, derinin iltihaplanmasına neden olan birçok durum için birbiri yerine kullanılan terimlerdir. Bu hastalıkların en yaygın olanları aşağıda listelenmiştir. Her birinin farklı bir nedeni, ancak benzer semptomları, ciltte kızarıklık, kırmızı kabarık yumrular ve bazen birleşerek yamalar oluşturan su kabarcıkları vardır. Şiddetli durumlarda, bu alanlar enfekte olabilir. Uzun süreden beri var olan bir ekzema durumunda cilt kuruyabilir,  kalınlaşabilir ve pullanma yapabilir.

Atopik EGZAMA: Genellikle ''döküntü yapan kaşıntı'' olarak adlandırılır. Döküntü kaşıntıya neden olur, kaşıntı kaşımayı teşvik eder ve kaşıma da daha çok tahrişe neden olur ve döküntü artar. Bu böyle sürüp gider. Bu tür egzamalar varsa, muhtemelen aile bireylerinizden birirnin astım, saman nezlesi ya da bir yiyecek alerjisi gibi bir tür alerjisi vardır.

Temas EGZAMASI: Cildi tahriş eden ya da daha nadiren alerjik bir reaksiyona neden olan bir maddeyle temas ettikten sonra oluşur. Her iki durumda da, cildin maddeyle ne kadar süre temas ettiğine bağlı olarak, ciltte kaşıntı, şişme ve kabarcıklar görülebilir. Bu temas, çamaşır deterjanları, takılar, giysilerdeki kopçalar, çıtçıtların metalleri, eldiven ya da kozmetik ürünlerden meydana gelebilir.

Staz (varis) EGZAMASI: Varisi olan ayakları kronik olarak şişen ya da dolaşımla ilgili problemleri olan kişilerde bacaklarda, baldırlar, ayak bilekleri ve ayaklarda oluşur. Semptomları arasında, kaşıntıı yanı sıra hafif kızarıklık ve şişme vardır. Hastalık ilerledikçe, etkilenen bölge daha çok kızarır. Şişme tedavi edilmezse, döküntü kabuk bağlayabilir ve sızıntı yapabilir.

Seboreik (konak) EGZAMASI: Kırmızı yamaların çevresindeki pullanmayla karakterizedir. Genellikle başta kepek (konak) şeklinde görülür. Ancak kaşları, kirpikleri, kulakları ve burun ile ağız çevresindeki kıvrımları da etkileyerek pullu, kırmızı, yanma yapan ve kaşınan yamalara neden olabilir. Genellikle yeni doğan bebeklerde görülür.

Perioral (akne) EGZAMASI: Genellikle akne olarak bilinir. Küçük kırmızı papüller ve püstüller ağız çevresindeki bölgeyle sınırlıdır ve daha nadir olarak burun çevresinde ve göz altlarında da görülebilir. Özellikle genç bayanlarda görülür ve nedeni bilinmemektedir.

Kısaca egzama cildin iltihapanmasıdır.

Aşağıda egzamayla baş etmek için bir kaç öneri bulacaksınız:

* Tahriş eddici maddeleri belirleyip bunlardan kaçınınız. Eğer alerjiden şüphelenilirse, doktorunuz bir yama testi yapmak isteyebilir.

* Uzun uzun banyo yapmak yerine kısa duşlar alınız ve çok sıcak su kullanmaktan kaçınınız.

* Yüksek yağ ya da gliserin içerikli sabunlar ya da sabun ikame ürünleri kullanınız.

* Laktik asit ve laktat tuzlar içeren nemlendiricileri deneyiniz.

* Hassasiyet reaksiyonuna neden olabilecek parfüm ve boyalar içeren ürünlerden kaçınınız.

Doğal yollarla bitkisel egzama tedavisi için http://tinyurl.com/egzamatedavi adresini inceleyebilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 27565
Kayıt tarihi
: 20.10.12
 
 

1985 Temmuz Doğumluyum. Yengeç Burcuyum. Uluslararası reklamcılık ile uğraşmaktayım. Bir araştırm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster