Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
731
 

Doğru diye yutturulan yanlışlar!

Doğru diye yutturulan yanlışlar!
 

Bizler Türk filmleri kıvamında yaşamak istemiştik aşklarımızı bir vakitler, bu nedenledir kırklı yaşlarında olanların bir çoğunun boşanmaları!

Hayal kırıklıklarımız kol kanatlarımızın altında sürdürebilirdik belki, kader diyerek, televizyon icat edilmeseydi!

Farklı kültürleri görmeseydik, bilmeseydik eğer…

Kavga ile büyüyen çocuklar, kavgayı tartışma olarak algılarlar, hiç kavgaya tanık olmadan yetişen çocuklar her evde zanneder ki aynı durum var!

“Kol kırılır yen içinde kalır” mantığı ile kara kutu gibi saklanan özel yaşamlar, gerçeklerle yüzleşmeye pek de izin vermemiştir, nedense…

Kıyaslanma korkusu diyorum ben bunlara!

“Seven erkek kıskanır!” nidaları ile büyüdük, kaç kadın bilirim sevgilisi, eşi kıskanmıyor diye kendisini sevmediğini, güzel bulmadığını düşünen, bu hezeyanlar içinde yıllarını, ilişkisini heba eden!

Sevgi karşısındakini kabul etmektir, var olduğu değerlere saygı duymak, sahip olduğu değerlere saygı duyulduğunu ve kabul gördüğünü bilmektir!

Bu özgüven içerisinde karşılıklı olarak birbirine güvenmektir!

Birbirine güvenen kişiler neyi, kimi, neden ve niye kıskanacaklar?

Burasını aklım almıyor işte, dolayısıyla, özgüven eksikliği ile kadınlara uygulanan yaptırımların, benden başka erkek tanımasın, kıyaslayacak biri olmasın tarzı dayatmaların toplum tarafından meşrulaştırılması olarak algılıyorum!

Meşrulaştıranlar kimler, elbette ki erkekler, kadınlar da inanıyorlar zaman içinde bu masala…

Yuvayı dişi kuş yapar deniliyor, erkek kuş ne yapıyor yuva için mesela? Dişi gücün anaçlığı vurgulanıyor, kısmen, ki doğrudur, ancak erkek kuşun yuva yapımında rol almaması gerekliliği de yoktur!

Yani, dişi kuş yuvayı yapsın, erkek kuş istediğinde sevişsin, minik minik kuşlar üresin, dişi kuş minik kuşları büyütsün, yaptığı yuvayı devam ettirsin, erkek kuş da, çok yoruldum alimallah nidalarıyla hizmet beklesin, yetmedi atsın kendini dışarılara, dönsün sonra yuvasına!

Kol kırılsın, yen içinde kalsın!

Maço erkekler revaçtadır her daim, toplumuzda!

Erkeklik güçtür, kodum mu oturttururum diyen erkekler gücü temsil eder!

Kaba gücün dışına çıkamayan erkeklerin kendilerine bir başka armağanıdır!

Nedir, böylelikle sağduyulu, kadına saygılı erkekler kolayca bertaraf edilmiş olur, hattı zatında bu düşünce ile reddedilen erkekler, davranışlarından kendilerini sorumlu tutup, maço erkek olma yolunda adımlar atmaya dahi yeltenebilirler ki maço erkelerin bu durumda ekmeklerine hem yağ, hem de bal sürülmüş olur!

Oysa güç… Oysa sevgi… Sevdiklerinin yaşamını kolaylaştırmaktan geçer!

- Doğruyu söylersem kızar mı?

- Sinirlenir mi şimdi?

- Laf eder mi bu bluza?

- Yemeği beğenmez mi?

Gibi… Kaygıların olmaması gerekir sevgiden söz edilen ortamlarda, sevgi güvendir, kuşku ile bağdaşması mümkün değildir, kuşku var ise sevgi de sorgulanmalıdır, ilişki de!

En son şunu söylemek isterim: “Kişi kendinden bilir işi!”

Dürüst olan biri karşısındakinin dürüstlüğünü sorgulamaz, samimi olan biri samimiyetsiz bulmaz herkesi!

Sevgi özgürlüktür aslında!

Özgür olduğunda sevgi çoğalır!

Özgür bırakabilmek için ise tek şart: Özgüvendir aslında!

Özgüveni olan kişi güvenebilir ancak karşıya!...


Gülgün Karaoğlu
Kasım,14/08

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ertuğrulum bile biliyor onu Gülgün Hanım. Yedi bilemedin sekiz olacaktır başlığı. Ben bitişik yazmıştım onu açarken silmişim yorum çıkınca fark ettim. Oradan soru bekliyordum senden. Fıkrası vardı anlatacaktım. Benim ufaklık biliyor onu Gülgün Hanım. Klasıma aykırı bu lafın!! Temel öğretmenlik yapıyor. Öğrencilere sormuş 4, 3 daha kaç eder diye. Kimi 5 kimi 6 eder demiş. Bu kızmış, ula demiş desananuz 7 bilemedun 8. Hadi gene anlattum!! Selamlar.

Ahmet Balcı 
 16.11.2008 4:42
Cevap :
Sana takılmıştım ben Ahmet'ciğim, kızma bana! :))) Avrupa Yakası'nın Dursun'u gibi desene:)))) Bir saat, bilemedin iki, dört saatte bitsezse, kesin yarın akşama tamamdır! :)))) Teşekkür ve sevgilerimle arkadaşım!...  17.11.2008 0:48
 

:))) Olaya objektif bakarsak otoritemiz sarsılır. O nedenle ataerkil bakmak durumundayız. İşimize gelen bu. Ama doğru olan bu değil tabiki. Ki kadın ikinci bir erkekle yatsa orospu oluyor fakat erkek yattığı kadın sayısınca popülerlik kazanıyor... Bu konu çok geniş boyutlu ve bu konuda daha çok yol almamız lazım... Sevgiler...

Davut BİLGİÇ 
 16.11.2008 3:08
Cevap :
:) Yazıma güzel bir katkı oldu Davut Bey! Teşekkür ve sevgilerimle...  17.11.2008 0:45
 

YAZIN O KADAR GÜZEL,GERÇEK.KUTLARIM CANIM BENİM.SEVGİ ÖZGÜRLÜKTÜR.KUŞKUSUZDUR.SORGUSUZDUR.GÜVENDİR.VARLIĞA DEĞERDİR.KARŞILIKSIZDIR.......ÖPÜYORUM YÜREĞİNİ

zirve özden özpınar 
 15.11.2008 14:18
Cevap :
:) Canım benim, doğru anlaşılmak biz insanların sanıyorum en büyük beklentilerinden biri, bana bunu hissettirdiğin için çok teşekkür ederim! Çok özel bir insansın, hem naif, hem güçlü, hem çok sevecen, hataları affeden, ama kör göz olayı değil, mantık süzgün en büyük yeteneğin! Elma ve armutları bir arada toplamıyorsun, artı ve eksileri pek güzel sınıflandırıyorsun, canın yandığında birilerini suçlamak yerine dönüp öncelikle kendine bakıyorsun! Aaaa... Seni anlatmayı düşündüğüm satırları buraya taşımışım! :))) Sevgilerimle canım!...  16.11.2008 1:56
 

Seven sekiz demektir. Sekiz gibi erkek demektir. Bize uymaz!! Erkek dik duracak . Öyle sekiz gibi kıvıran erkek, kektir bence!!(uzman görüşü!)

Ahmet Balcı 
 14.11.2008 12:55
Cevap :
Ah be Ahmet'ciğim, İngilizce bölümü mezunu birisine bunu yapmayacaktın! Yanlış öğretmişler sana arkadaşım, seven = yedi dir! :))) Yedi çeviren erkek için ne dersin bilemem ama vardır, maaşallah, sende buna verecek bir başka yanıtta! Yaa, bu arada, bir iki projem var, danışmak isterim sana bir ara! Sevgilerimle... Not: Otur yerine Ahmet, yazılı notun, kanaatten beş! :)))  16.11.2008 1:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1305
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster