Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
396
 

Doğru Enformasyon önemli

Doğru Enformasyon önemli
 

Taktik ve strateji buna bağlı hareket ve hedef gizlidir. Güvenlik ve savunma hareketlerinde askeri içerik olan haberler açıklanmayabilir. Ancak kişiye özel haberlerin gizlenmesinde faydadan çok zaafiyet doğar.

Akşamdan beri Irak sınırımızda gelişen sıcak hareketlerde ülkeyi yasa boğan terörist saldırılar sonunda verilen haberlerde devamlı değişmelere tanık oluyoruz. Çağımız enformasyon ve iletişim çağıdır.

İlk haberler de şehit olan mehmetçiklerle birlikte kayıp askerlerle de ilgili heberler çıktı. Daha sonra bu haberler doğrulanmadı, neredeyse bir gün sonra tekrar sekiz erin kayıp olduğu hatta teröristlerce rehin alındığı belirtilmektedir. Somut sonuç belli olan durumların haberlerin derhal duyurulması gerekmektedir.

Aksi halde güven zedelenir ve inançsızlık ve sızıntı-fısıltı haberleri daha asılsız haberler yaymaya başlarlar. Bunun önü bir açıldığı takdirde, imaj düzeltmek öyle kolay bir konu değildir.

Dileriz terör konusunda daha uzman birliklerce yapılacak savunma ve karşı koyma da daha uyanık olunur da analar ağlamaz. Ateş düştüğü yeri yakar ama artık memleketi de yakmaya başladı. Onur zedeleyici sonuçların doğmaması için herkes güveniyor ki güvenlik güçlerimiz hertürlü zorluğun üstesinden gelecek donanım ve eğitime sahiptir.

Umuyoruz bağımsız milli güvenlik kararları ile devletimizin yetkili makamları devletin onurunu siyasi gailelere kurban etmezler. Herşeyin üstünde T.Cumhuriyeti'nin bekası için güç - onur'unun korunmasıdır. Buda kendi öz kuvvet ve milletimden alınacak desteğe güvenmekle olur.

Tarih te büyük dersler vardır. Büyük devlet adamları genel olarak tarihi çok okuyan ve tarihi iyi bilen kişilerdir.
Tarihten ders almak gerekmektedir.

Yaşasın, Türkiye Cumhuriyeti.
"Ne mutlu Türküm Diyene"!


http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=76007
Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Peki haberi saklayınca ne olacak? Ne geçecek ellerine? Öğrenilmeyecek mi? Güvenim de umudum da sıfırı tüketti. Hayırlısı olsun Nar içi. Selamlar, sevgiler

Özlem Akaydın 
 22.10.2007 21:12
Cevap :
Bu çok önemli Psikolojik destek ve moral konusudur, askeri açıdan da önemlidir. Sanıyorum umulmadık ani bir durumla karşılaşılmış. Su uyur düşman uyumaz demişler. Orası sıcak hat asla hata affetmez. İlgililer bizden iyi biliyorlar muhakkak, ancak bizde kamu oyu olarak hissettiklerimizi paylaşmak durumundayız. Umut yitirilmez, moral herşeyden önde gelir. İlginize teşekkür ederim, sevgiler.  22.10.2007 21:19
 

Emin olmak istemislerdir. "8 askerimiz kayip!" diye aciklama yapip, sonra da "hayir yanlislik yapmisiz..." demek de var... *** Koylerinden, evlerinden belkide ilk defa uzaklasan; "ana kuzulari" ile, 5-10-15 yildir daglarda dolasan, egitimli, araziyi bilen gerillaya karsi savasiyorsunuz... Kolay degil... *** Eksikliklerimiz muhakkak vardir. Niye hala duzeltemedik? sorusuna hepimiz cevap ariyoruz. Ama; savasmak istiyorsaniz; kayip, yarali, esir vermek bu oyunun kurali... Goze alacaksiniz... Saygilar. Mustafa Kemal Ozturk

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk 
 22.10.2007 20:42
Cevap :
Saygı benden,size bütün cümlelerde katılıyorum, ancak tabi çıkan haberlerin herkesten önce bizim kaynaklarımızdan ve doğrusu ne ise o açıklanmalı. Haber istihbaratı çok önemli. Bizim bu konuda ki olanaklarımız herkesten daha iyi olduğu muhakkak. Haberde çabukluk da öncelik te önemli olmalı. Teşekkür ederim. Selam-sevgiler.  22.10.2007 20:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1809
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster