Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '13

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1289
 

Doğru sevişmek sağlıklı döllenmektir

Doğru sevişmek sağlıklı döllenmektir
 

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan'ın 'Sevişmek ibadetle aynıdır' açıklamasına; "Cinsel ilişki namaz kılmaktan da önemlidir" diyen ve yaptığı açıklamalarla çoğu kadın’ın nefretini kazanan yaşam koçu S. Üresin “Doğru namaz kılmanın yolu doğru cinsel birleşmeden geçiyor. Cinsellik bir ibadettir.” diyerek yeni bir boyut kazandırdı! (*)

Benim bu konuda bir fikrim var ama ille de yanlıştır veya doğrudur diyecek kadar kesin bir kanıya sahip değilim! Dediklerine gerçek İlahiyatçılar cevap verecektir elbette..Ancak fikrini beyan eden yüzlerce yorumcu bu habere nasıl tepki göstermiş bir bakalım;  

***Cinsellik bir içgüdüdür. Başını da örtsen namaz da kılsan bi yerlerden fışkıracak. Bari cinselliğe bir kılıf bulmayın ya da ağzınıza almayın evinizde oturun sesinizi de çıkarmayın cahilliğinizle milletin kafasını bulandırmayın.

***Eğer eşim isterse, kendi arkadaşlarımın içinden ona bir eş daha bulurum diyen birine çok görmemek gerekir! Hayatta yaptığınız doğru her şey ibadettir zaten. Bunu açıklamak gerekmezdi.    

***Bunlar başkasının cinsel yaşamına kafaya takmışlar fetva vermeye kalkıyorlar.

***Dindara kesinlikle saygılıyız ama bu din bezirgânlarına dur demek lazım.

***Neden insanlara her şeyden daha önemli olan dürüst, samimi, insancıl ve yararlı bir vatandaş olma, hakka, hukuka adalete inanmak gibi bir önerisi yok? Helal ilişki de ne? Padişahların farklı farklı kadınlardan olan çocukları hangi ilişki ürünü?

***Bu gün toplumdaki ürünleri nasıl tanımlayacaksın? Bu helal çocuk bu kaka çocuk edebiyatına geri mi döneceyiz? “Yarım hoca dinden, yarım doktor candan edermiş” değimi tam buna göre…  

***Gençliğimizde ABD kaynaklı "Savaşma, Seviş" sözü çıkmıştı. Şimdi de bu Suresiz, Ayetsiz konuşanlar nerede ise "Namaz Kılma, Seviş" sözünü çıkartacaklar. Ilımlı İslâm gittikçe ısınıyor.

***Toplum artık iyice yozlaşmış oldu. Ne sağcı tam sağcı, ne solcu tam solcu, ne dindarı tam dindar, ne aydını tam aydın, ne de sanatçısı tam sanatçı. Her şey birbirine karıştı. Kim doğruyu söylüyor, kim yanlışı söylüyor, belli değil. Her şey arapsaçı oldu.  

Yaşam koçu devam ediyor; *Cinsellik o kadar tabu ki konuşmak bile insanları rahatsız ediyor, edepsizlik olarak algılanıyor. Konuşulmadığı için sıkıntı var. Helalinden bir cinsel ilişkiden doğan çocukla, haramla girilen cinsel ilişkiden doğan çocuğun yaradılışları aynı mı? Doğru namaz kılmak iyi abdest almaktan geçiyorsa, Allah'a  iyi kul olmanın koşulu da sağlıklı döllenmektir. Bu yüzden önceliklidir.

 Bunun öncelikli yanıtını da yine yorumcular vermiş;

 ***Bu kadının dediklerinin yarısını bir Cumhuriyet kadını söyleseydi, Dinciler o kadını çarmıha gererdi.

 ***TAMAM, İBADETİMİZİ YAPACAĞIZ AMA EVLENEMİYORUZ Kİ? ÖTEKİ TÜRLÜDE İBADET SAYILMIYOR.

 ***HELAL İLŞKİ" NAMAZDAN ÖNCE YERİNE GETİRİLECEK İBADET OLDUĞUNU UNUTMAYIN. HAYDİ İBADETE...

  (*) basından

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2421
Kayıt tarihi
: 07.07.07
 
 

Araştırma, tarih ve gezi en büyük tutkumdur. Bunların hepsi yer ve zamana bağlı olarak değişebili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster