Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
402
 

Doğruya doğru demek...

Doğruya doğru demek...
 

Evet değerli okurlar,

Yapılan ya da yapılacak olan bir iş doğru ise, bu işin kim tarafından yapıldığına ya da yapılacağına bakılmaksızın, o işi hayata geçirecekleri alkışlamak gerek...

Bugüne kadar, İktidar partisi olmaları yani halk için çalışmaları gereken AKP'yi, muhtelif vesilelerle yaptıkları yanlışlardan vazgeçmeleri, yapılması icap ederken de yapmadıklarını hayata geçirmeleri gerektiği konuları üzerinde hep eleştirdim, İktidarda kaldıkları süre içeriside de eleştirmeye, devam edeceğim tabii ki...

Ama bugünkü yazımı, gerçekten insanlık için çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konu üzerindeki çalışmalarından dolayı, onları ve emeği geçecek olan herkesi kutlamak için ayırdım.

Evet sevgili okurlar,

Konu SİGARA...

Bence " SAĞLIKLI YAŞAMA HAKKI "na saygı anlamında son derece önemli bir konu...

Bu sigara ile mücadele konusunda çorbada tuzumun olduğunu yakın çevrem bilir.

Sigara içenlerin, sigara içmeleri nasıl ki onların en doğal hakkı ise, sigarasız bir ortamda yaşamak ise, diğer insanların hakkıdır.

Sigaranın yasaklanması, sadece içeni değil, onunla aynı ortamı paylaşan, paylaşmak zorunda olan insanlarında sağlığını en az içenler kadar tehdit ettiğinden dolayı zorunludur.

Nasıl ki bir insanın hürriyeti, özgürlüğü, diğer insanların hürriyetlerinin, özgürlüklerinin başladığı noktaya kadar var ise, bu da öyle bir şey...

Sigara bence, uyuşturucudan daha tehlikelidir.

Çünkü uyuşturucu, sadece kullanana zarar vermektedir.

Ya sigara, aynı ortamda bulunan ya da bulunmak zorunda kalan, bebek, çocuk, eş, anne, baba, yaşlı, genç herkese zarar vermektedir.

Bu konudaki yasa, eğer ki sulandırılmadan çıkarsa, inanın 2002 yılından bu yana AKP İktidarındaki TBMM'nin çıkarmış olduğu en önemli yasa olacaktır.

Emeği geçenlere ve geçecek olanlara binlerce teşekkür....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir nokta yakalamışsınız. Doğruya doğru diyebilmek... Hepimizin dikkatini toplaması gereken konu bu. Yanlışları elbette tenkit edeceğiz, ama doğruya da doğru diyebilmeliyiz ki, doğruyla yanlış ayırt edilebilsin. Sigara konusunda -ben de içmediğim için- sizinle hemfikirim. Ama içenler sanırım çok kızmaktadırlar. Halbuki onlar da şunu diyebilmeliler. Evet ben alışmışım, içiyorum, bırakamıyorum ama, bu yapılan doğrudur. Eğer bütün bireyler bu şekilde eğriye eğri, doğruya doğru diyecek seviyeye gelirlerse zaten bilinçli bir toplum oluşmuş demektir.

Ahmet YILMAZ 
 04.01.2008 11:30
Cevap :
YORUMUN VE DEĞERLENDİRMEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM AHMET BEY... EVET, SONUNDA YASA ÇIKTI. UMARIM UYGULAMADA SORUMLULUĞU OLANLARDA ÜZERLERİNE DÜŞENİ YERİNE GETİRİRLER VE SİGARA İÇMEYENLER SAĞLIKLI VE TEMİZ BİR ORTAMDA BULUNABİLME HAKLARINI KULLANIRLAR. ÖTE YANDAN KULLANICILARDA UMARIM BU SİGARANIN ZARARLARINA KISA SÜREDE VAKIF OLURLAR VE BU İLLETTEN KURTULURLAR... ATİLA KARAKULLUKÇU  04.01.2008 11:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 846
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster