Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
99
 

Doğruya Yanlış Yapılmamalı

Güneş olsan insanlara akşam olsada batsan diye bakarlar. Öyle bir hal almış ki dünya, iyilik yapsan ardında bir art niyet arar olmuşlar. İnsanların kendilerine tahammülü kalmamış ki, başkasına nasıl olsun.

 

Bencillik gözüne takılmış ayna gibidir, o gözler nereye bakarsa baksın kendinden başkasını görmez.

 

Hiç kimse çaresiz kalmasın, çünkü diğer hiç kimse bunu anlayamaz. Mutlu ol, çünkü kimse senin üzgün olmanı umursamıyor.

 

Sürekli vurguncuları ve köşe dönmüş olanları dinlemeyi sevenler masum olanı dinlemeyi sevmezler. Elbette hak yerini bulur gün gelir kendi karanlıklarında kalırlar, insanları kendi gafletleri yakar. Böyle insanlar olduğu için sürekli geriye gidip birbirimizden uzaklaşıyoruz.

 

Dost gönülde, düşman akıldadır. Gönülde olanı atmak zordur, acıtır. Çünkü insanın hazinesi gönlünde biriktirdikleridir, dost gönül hazinesinin en değerli mücevheridir ama bir kez gönülden atıldı mı artık değeri kalmaz, değeri kalmayanın da gönüle girmesi zordur. Akılda olanın atılması ise sadece şartlara bağlıdır, şartlar değiştiği zaman akılda olanın yeride değişir.

 

Milyarlarca insanın arasından iki kişinin birbirini sevme olasılığı yüzde kaçtır? Beraberliklerde genellikle tek taraf sever, karşı taraf sevilmeyi seçer ve ilişkiyi sevilen taraf yönetir. Sevgiyle beraber hayatımızdan da veriyoruz sahiplenme hissi de o noktada başlıyor.

 

Sevilen incitir, sevilmeyen incitmiş incitmemiş önemsizdir. Düşmanından her türlü şeyi beklersin oysa ki, sevdiğin en güvendiğin kişidir her şeyini paylaşır ondan seni incitecek, üzecek hiçbir şey beklemezsin. Her şeyin çıkara dayalı ve tehlikeli olduğu günümüzde iyi ki tanımışım diye düşünülüp tehlikeli olan tarafın tanınamaması ise en kötüsü. Dost yok, arkadaş yok sadece menfaat var.

 

HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 746
Toplam yorum
: 251
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 564
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster