Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '16

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
40
 

Doğu'da bir İlkokula umut olmak adına...

Doğu'da bir İlkokula umut olmak adına...
 

08.04.2016                                                                     

Ne güzeldir insani yönlerimiz. Karşılıksız yardımlarımız, çocuk sevgimiz, yaşlılarımıza saygımız. Ne güzeldir insanca yaşamak ve ne güzeldir bir başkasının sesi olmak, bir başkasının yüreğine dokunabilmek.

Alma verme düzeninde ve insanların arzu ve isteklerinin gerçekleştirilmesi noktasında eğer tam bir çocuk saflığında istersek hayallerimiz gerçekleşir. Doğu’nun okullarında öğretmen olmak zordur. Çünkü o öğretmenin işi sadece eğitim -öğretim değil aynı zaman da içinde bulundukları yetersizlikler ilin kendine has imkânsızlıkları vb nedenlerle bir de ayrıca bir mücadele verirsin. Örneğin; okulun panosu yoktur. Bunu bir şekilde kendi imkânlarınızla ve imkânlar arayarak halletmeye çalışırsınız.

Kazmayı, küreği alıp bahçeyi çiçeklendirirsiniz. Senelerdir bir mikrofonunuz yoktur. Bir ses verirsiniz yardım anaya mikrofonlar gelir.

Tabi bu kadar kolay değildir fakat insan isteyince yapamayacağı bir şey de yoktur. Yeter ki, inanın ve isteyin.

Güneren-2 İmam Hatip Ortaokulu öğretmenimiz Mehmet Gözübüyük, de öğrencileri için yıllardır bulunmayan ses sistemini mikrofon, hoparlör vs. daha öncede kitap bağışı kampanyamızı duyması sebebiyle Düyader-Dümader Alanya-Anamur Koordinatörümüz Osmaniye Kurşun’dan rica etti. Geçen gün mikrofonlarına kavuşan öğrencilerimizin fotoğraflarını görünce gözlerim doldu. Fakat bu sefer sevinçten… Bir çocuğu mutlu etmek, bir yaşlıyı mutlu etmek yada zorda olan birine yardım eli uzatmak kadar ulvi ve insanca bir duygu yoktur herhalde.

Dünya Yaşlılık Derneği ve Dünya Markalar Derneği Başkanı Umut Çınar; “yardımları göndermek bizleri çok mutlu etti. Koordinatörlerimiz, gönüllü ailemizle mutluluk saçmaya devam ediyoruz. Ekiplerimizle gurur duyuyor hepsinin birer #UmutÇınarı# olduğunu gururla dile getirebiliyoruz” dedi.  

Dolaplarımız taşıyor kıyafetlerden, giymiyoruz neden onlar dolabınızı boş yere işgal ediyor. Ben dün hepsini toparladım. Bu öğrencilerimize göndereceğim. Siz de bir umut olmak ister misiniz? O halde durma, harekete geç…

 

e-mail:belginturan@gmail.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 431
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 495
Kayıt tarihi
: 04.02.09
 
 

Lisansını Anadolu Üniversitesi/ İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi/ Sosyoloji Bölümlerinde “O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster