Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '15

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
788
 

Doğu Türkistan'ı kim neden şimdi kaşıyor? Rabia Kadir kimdir?

Doğu Türkistan'ı kim neden şimdi kaşıyor? Rabia Kadir kimdir?
 

Nato, Türkiye'nin Çin'e yaklaşmasını istemiyor. Özellikle Füzelerin alımını iptal etmek için harekete geçti. Olası MHP'li koalisyonun Nato'ya yanaşması kaçınılmaz.Türk Dış siyaseti klasik çizgiye marş


Rabia Kader bir Cia ajanıdır. İki de bir stratejik zamanlarda Doğu Türkistan'ı adamlarına karıştırıp ayaklandırıp Çin devletiyle Doğu Türkistan’ın papaz olmasına neden oluyor ve Çin devleti’de geri zekalı bir şekilde bu oyuna gelmekte ve Uygurlulara  zulm ediyor.

Peki CİA bunu Kadir'e neden yaptırıyor?

Nato’nun hedefinde Türkiye’nin Çin e yaklaşmasına, Füze ve Nükleer silah teknolojisini elde etmesini engelleme stratejisi var. Türkiye’nin Çin’den alacağı füzeleri engelleme stratejisi de var. Olayların görünmeyen yüzünde bular var.

Türkiye'de CİA'nın paralı yada gönüllü ajan yazarlarına da bu konuda kışkırtıcılık yaptırılarak algı operasyonlarıda yönetilmekte.

Halkımız çabuk galeyana geldiği için özellikle strateji yoksunu MHP olası Hükümetle kuracağı koalisyonda bu stratejiyi kendi tabanına açıklayamayacağı için Çin’den alınacak füze ve Nükleer teknolojilerin ve bağımsız hareket alanı geniş siyasetin uygulanmasının önü kötü bir şekilde tıkanacaktır. Amaç Türkiye’yi Batı blogunda Nato’nun dolayısı ile Londra’nın güdümüde bir ülke konumuna bu çizgiye geri çekmek var.

Yıllar önce Çin’le ilişkileri geliştirmek için Cumhurbaşkanı Gül ÇİN’E gitmeden öncede Rabia Kadir ABD’den adamlarını arayarak Doğu Türkistan’da olaylar başlatmış ve Türk Çin ilişkileri zora sokulmuştu.

Halkımız hemen gaza gelmemeli, olayların stratejik arka planlarını ciddiyetle iyi düşünmeli. Tarih, Dinler Tarihi, Coğrafya, Sosyoloji olmadan Siyaset bilimi iyi anlaşılamaz, Londra siyasetiyle asla baş edilemez. Bunun için çok ciddi birikim edinmek gerek bu birikimse biraz önce bahsettiğim bilim dalları arasından siyaset bilimi üzerinden bağdaştırma yapmak gerek. Şu an İngilizler yer yüzünde siyaset bilmini en sinsice uygulayan ve ABD’li Cumhuriyetçi dogmatikleri ve Siyonist körleri kullanmakta maşa olarak. Kendisini en fazla 007 James Bond’a görmekteyiz.

Bu konuda görüşlerimi soran okurlarıma saygılarımla duyururum…

Faydalı linkler http://www.islahhaber.net/uygur-ajan-rabia-kadir----biz-amerikan-hukumeti-ile-haftada-bir-kez-gorusuyoruz--42714.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Verdiğiniz bilgiler ve uyarılar için teşekkürler. Selamlar

SÜLEYMAN SIRRI 
 07.07.2015 2:23
Cevap :
Rica ederim. Allah razı olsun.   08.07.2015 17:08
 

Ayhan Bey, yaklaşımınız yerinde bir yaklaşım olabilir...Gerçekten de ABD, Türkiyenin Çine yaklaşmasını böylece önlemek isteyebilir...Ama bunlar oradaki zulmü haklı çıkarmaz...Bence, CİA asıl Çin yönetimi içerisinde faaliyet gösteriyor...Selamlar

ali açıköz 
 30.06.2015 0:06
Cevap :
yorumunuz için sağolun...  01.07.2015 2:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3521
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster