Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
487
 

Doğum günü

Doğum günü
 

Bugün oğlumun doğum günü. Mutlu yıllar oğlum. İyi ki doğdun. Seni çok seviyoruz.

Soğuk bir nisan sabahı Sivas’ta Dünyaya geldi oğlum. Tabiki bizleri çok mutlu etti. Anne olmak çok güzel bir duygu. Bana bu duyguyu tattırdın.

Bebeklik günlerin biraz zor geçti. Hep kitapları okuyarak büyüttük seni. Saatli besledik. Az ağlatmadık. Yemek saatin gelmedi diye aç bıraktık. Şimdi bile içim sıkılır onları düşündükçe. Acemilik işte.

Erken yaşta ana okulu ile tanıştın.4 yaşında başladın ama sevdin okulu.Çok başarılı oldun.Çizgi filmlere düşkündün.Tek kanallı TRT’de sabah erkenden televizyon karşısına geçerdin, çizgi film izlemek için.İlkokulda ansiklopedi okurdun, belgesel izlerdin., araştırırdın Yedi yaşında kardeşin dünyaya geldi.O’nu hiç kıskanmadın dersem yeridir.

.İlk 5 yılın ardından Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Almanya (Hamburg)Teknik Üniversitesi. Yıllar hızla geçti.

Seninle ilgili unutamadığım anı çok. Ama birini anlatayım. Televizyonda “Uçurtmayı Vurmasınlar” filmini izliyorduk. Sen 8 yaşındaydın. Hapishanedeki anne ile küçük oğlunun mahkûmlarla ilişkileri. Çok güzel bir filmdi. Filmin sonunda sen de benim gibi çok etkilendin, hüngür hüngür ağladın. O yıllar senin yaşında olan filmin kahramanı çocuğun çektikleri seni etkilemişti herhalde.

Bunları anlattığım için bana çok kızacaksın biliyorum. En önemli özelliğin mütevaziliğin, büyüklerine saygın.

Öpüyorum seni oğulcuğum. Sağlıklı, neşeli günler diliyorum… Biz seninle her zaman gurur duyduk... Yolun açık olsun…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir anne olarak duygularınız ne güzel yazmışsınız. Milliyet buradaki buluşturması ile öyle büyük bir iş yapıyor ki anlatamam. O kendinden menkul bazı yazarların somurtkanlığından, aşırı ciddiyetinden sıyrılarak insanımızın kişiliğini, birikimini, neler çektiğini ve ne de güzel denemeler yazabildiğini görüyorum burada. Gül Hanım size de diğer bütün anne babalara da uzun ömürler dilerim. Var olunuz!

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 12.11.2008 15:51
Cevap :
Merhaba,Çok teşekkürler.Anne ve baba olmak çok farklı bir duygu.Dilerim tüm kadınlar evlat sevgisini tadarlar.Esenlik dileklerimle...  13.11.2008 14:50
 

ve sizlere sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Daha nice güzel günlerde mutluluklarla, gerçek ve özgür yarınların Türkiye'sinde doğum günlerinizi kutlayabilmeniz dilek ve temennilerimle. Sevgi ve selamlarımla...

Yalnıztürk 
 15.05.2008 12:27
 

Sevgili yurttabirgül, kısacık ama okuduğunu anlayana çok şey veren çok güzel bir yazı... Hayat bana şunu öğretti: İyi insanların iyi çocukları olur. Bu "iyi" tanımına sevgiden tutun da hoşgörüye, çalışkanlığa, sanata, merhamete kadar ne varsa hepsini içinde düşünün. Kızmayan, seven, çalışkan, dürüst, onurlu, şerefli bir babaya ve hele de şefkatli annelere sahip olması bir çocuğun yegane şansıdır. Şimdiler de aile kalmadı ki anne de baba da olsun. Artık annesiz, babasız büyüyor çocuklar. "Ayrılık Çocukları" var her yerde. Çocuklar "yaşamın mucizesidir" ancak bu söz bana ait değil. İngiliz romancı J.G.Ballard'ın. Bu söze ve yazara Metin Münir'in Milliyet'teki "Yaşamın Mucizeleri" başlıklı 27.04.2008 tarihli yazısında rastladım. Bu yazıyı okumanızı diliyorum. Pek nadir de olsa "tatlı" babalar da oluyor bu dünyada. Sevgili evladınıza olan sevginiz emeğinizle taçlanmış başarılı güzel bir insan kazanmışız bizler de...Nice güzel yıllar diliyorum..Selam ve sevgilerimle..Şen ve esen kalınız..

Cemal Hüseyin Çağlar 
 04.05.2008 21:56
Cevap :
Çok teşekkürler.O kadar güzel sözcükler yazmışsınız ki etkilenmemek elde değil.Anne ve Baba olarak elimizden geldiğince büyüttük,yetiştirdik çocuklarımızı.Bizim en büyük mutluluğumuz bu.Aynı zamanda en büyük servet.Eğitimci olmakta ayrı bir avantaj tabiki.Tekrar sağolun.Esenlik dileklerimle.  07.05.2008 15:54
 

Öncelikle küçük kardeşimize nice sağlıklı yıllar yaşaması ve nice doğum günlerini kutlaması dileklerimle sevgilerimi iletir,onların hayatımıza renk katmasıda ayrı bir mutluluktur,çocuksuz bir evdeki aile yaşamı ile çocukların kaynaştığı aile ortamıda çok farklı bir ortamdır iyiki varlar .saygılar

Ömer SÜMER 
 28.04.2008 18:21
Cevap :
Teşekkürler.Gerçekten öyle.Çocuk ailenin en büyük mutluluğu.Esen kalın.  29.04.2008 11:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 83
Ort. okunma sayısı
: 786
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim. İzmir'de yaşıyorum. Okumayı çok seviyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster