Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '08

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
583
 

Doğum Günü

Doğum Günü
 

83. DOĞUM GÜNÜ


“Susunuz! Susunuz ve etrafınızı dinleyiniz! Çağları, gelişmeleri ve uygarlığı, ülkelerin ve teknolojinin kaderini, çağdaşlaşma çizgisinin yönünü ve hedefini en az 83 yıl önce gören, açıklayan; ulusunu bu büyük yarışa hazırlayan ölümsüz liderin kurduğu Türk Hava Kurumu 83. yaşını kutlamanın onuru içindedir.

Bir sivil hava ordusu, bir sivil havacılık aşkı ile dervişler gibi yanan koskoca bir Türk Hava Kurumu Örgütü; O’nun ilkelerinden, O’nun inancından, O’nun komutundan hiç ama hiç ayrılmadan ebedi bir güneş gibi parlayarak; Her gün daha ileriye, her gün daha çağdaşlaşmaya ayak uydurarak tüm engelleri aşıp yürüyor, yürüyor…

Susunuz! Susunuz ve etrafınızı dinleyiniz! Her an yanıbaşıızda nefes alan O’dur. Sol göğüs boşluğunuzda imanla, inançla çarpan kalbiniz O… O’dur gözbebeğiniz; Sevgiyle donanmış düşünceleriniz; Vatan için, bayrak için, ulus için düşünen kafanız O…

Susunuz! Susunuz ve saygı kelimesinin aciz kaldığı minnetle O’nun manevi huzurunda eğiliniz ve değiniz ki; İSTİKBAL GÖKLERDEDİR… GÖKLER BİZİMDİR..” *

Tam bir yıl önceki yazıma da aynı sözlerle başlamıştım. Sayın Oktay Verel’in "İstikbal Göklerdedir. Gökler Bizimdir.” Kitabından yaptığım alıntı ile..

Yarın 16 Şubat 2008, Türk Hava Kurumu’nun 83. Kuruluş Yıl Dönümü. Yarın Türk Hava Kurumu 83 yaşında oluyor. Onurla geçmiş bir 83 yıl. Tüm saldırılara, karalamalara, çamur atmalara karşın ilk kuruluş günündeki heyecanından, inancından hiçbir şey kaybetmeden, Kurucusu Ulu Önder Atatürk olması onurunu yaşayarak ve O’nun ulu buyruğu ile çizilmiş hedeflerine adım adım yaklaşarak..

Yarın yaşadığını yerleşim merkezindeki Türk Hava Kurumu Şubemize bir uğrayın. Paylaşın sevincimizi, coşkumuzu. Size de bu yakışır; Atatürkçüler, Cumhuriyetçiler..


* İstikbal Göklerdedir Gökler Bizimdir, Oktay Verel, THK Yayınları 4, s.9
Unutmayın1: THK Yangın Uçağı alım kampanyası için, tüm operatörlerden yangın yazıp, 3919’a gönderin. Bedeli 6 YTL’dir. Ülkemize katkısı, yemyeşil ormanlar.

Unutmayın2: Bir Cumhuriyet Kurumu olan THK’na üye olun. Rejime ve Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmanın bir yolu da, rejimin ve Cumhuriyetin kurumlarına sahip çıkmaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bazı problemlerim yüzünden kutlamalara ne yazıkki katılamadım. 83.Yılımız kutlu olsun nice nice nice yıllara. Saygılarımla.

Nezahat 
 19.02.2008 15:31
Cevap :
Sayın nezom, çok teşekkür ederim. Saygılarımla..  19.02.2008 15:47
 

Sayın yazarım THK' nun 83. yıldönümü kutlu olsun. Daha nice yıldönümlerini birlikte kutlamayı diliyorum...Sevgiler

Esma KAHRAMAN 
 19.02.2008 13:00
Cevap :
Sayın Esma Kahraman, Çok teşekkür ederim. Saygılarımla..  19.02.2008 13:50
 

Cumartesi 11'de Sıhhıye Zafer Anıtında Ata'mın huzurunda idim.Sonrada Anıtkabir'e gittim. Kutlamaları tek başıma yaptım dersem yalan olur pirmete telefonu ile bana eşlik etti.Talip bey teşekkür ediyorum, beni Atam'la buluşturduğunuz için. Saygılarımla.

Hatiice 
 18.02.2008 9:56
Cevap :
Hatice Hanım, sizden çok özür diliyorum. Yorumunuza yanıt vermemiş olmam tamemen 83. yı kutlamaları teleşı içinde dikkatsiz davranmamdan kaynaklanıyor. Mesajınızı alınca, önce yanlış anlaşıldığınız izlenimini nereden edindiğinizi anlayamadım. Sonra yorumunuzun altında benim yanıtımı göremeyince, olayın farkına vardım. Yeniden özür diliyorum. Tek başınıza programı uygulamanız ve THK'nın 83. yılını kutlamanız büyük incelik. Çok teşekkür ederim. Saygılarımla..  19.02.2008 21:04
 

Cumhuriyet'imizin teminatı Türk Hava Kurumu'nun 83. kuruluş yıldönümü, tüm Türkiye'ye kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti'nin ve T.H.K. gibi daha nice kuruluşumuzun var olmasına öncülük eden ulu Önderimize ve diğer kıymetli büyüklerimize saygılarımızla... Doğum günün kutlu olsun T.H.K.

Emre Tekin 
 16.02.2008 18:23
Cevap :
Sayın Emre Tekin, Sevgili Dostum, nazik mesajınız için çok teşekkür ederim. Kurucumuz, Ulu Önder Atatürk'e layık olma çabamız sürüyor. Siz değerli THK dostları ile, O'nun emir ve direktiflerine yaklaşmamız ve yolunda yürümemiz daha da kolaylaşıyor. Saygılarımla..  16.02.2008 20:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 182
Toplam yorum
: 1287
Toplam mesaj
: 348
Ort. okunma sayısı
: 2340
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

10 Kasım 1954 tarihinde doğdum. Sosyal Hizmet Uzmanıyım. Pilotum. (ultralight licence no:151)..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster