Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '15

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
544
 

Doğum Sonrası Estetik

Doğum Sonrası Estetik
 

doğum_sonrası_estetik


Hamilelik ve doğum kadın vücudunda değişimlere neden oluyor. Kimi anneler bu dönemi az hasarla atlatırken kimileri ise kalıcı sorunlar yaşayabiliyor. Karında çatlaklar, göğüslerde sarkma, ciltte lekeler oluşabiliyor. Dr.Erhan Şafak yeni anneleri eski , formda günlerine döndürecek estetik yöntemleri anlatıyor.

Doğum sonrasında bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan anneler bir yandan da fiziksel görünümleriyle ilgili endişeler nedeniyle sıkıntı yaşayabiliyor.

dogum sonrasi estetik

 

Oysa estetik dünyasındaki son gelişmeler sayesinde ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemlerle doğumun izlerini silmek mümkün. Annelerin formlarını korumak için hamilelikten başlayarak dikkatli olmaları gerekmektedir. Öncelikle 10-12 kilodan fazla kilo almamaya çalışmamaları gerekmektedir. Ayrıca göbek bölgesinin nemlendirilmesi gerekir.

Çatlaklar oluştuysa, çeşitli fraksiyonel lazer tedavileri uygulanmaktadır. Çatlakları minimize edilmeye çalışılmaktadır. Çatlaklar kırmızılık dönemindeyse, o zaman iyileştirme lazer tedavileri yapılır. Oturmuş beyaz çatlaklarda fraksiyonel lazerler kısmi faydalar sağlayabiliyor. PRP ile kombine ettiğimizde o zaman daha başarılı sonuçlar elde ediliyor. Çatlaklar karnın alt bölgesindeyse ve sarkıklık çoksa o zaman büyük bir karın germe ameliyatıyla daha gergin ve düzgün bir karın elde edebiliyoruz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 888
Kayıt tarihi
: 30.04.14
 
 

1991 yılında uzmanlığını tamamlayarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster