Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '06

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
653
 

Doktorlara google müjdesi

Doktorlara google müjdesi
 

Google, doktorlar, hastalar ve tüm sağlık zincirinde yer alanlar için medikal bilgilerin yönetileceği bir servis açmayı planlıyor. Bu servis ile birlikte kullanıcılar medikal kayıtlarını saklayabilecek, istediklerinde erişebilecek, servis sağlayıcı kurum ve kuruluşların bilgilerine erişebilecek ve hatta ödeme bilgilerinide izleyebilecekler. Öte yandan hastahaneler hakkında bilgilere, hangi hastahanenenin hangi konuda performansının iyi olduğu, bürokrasinin karmaşıklığı vb. konuları sunacaklar.

Google Health Scrapbook adı verilen proje ile birlikte Google dünyanın en büyük sağlık portallerinden biri olan WebMd( http://www.webmd.com ) ve muhasebe yazılımı olan Intuit (http://www.intuit.com ) ile işbirliği görüşmelerini sürdürüyor. (Intuit ABD’de kişisel sağlık harcamalarının takip edilmesini sağlayan bir yazılımdır.)

Aslında Google’ın burada amaçladığı şey “Google Sağlık” gibi bir uzmanlık alanında yer kapmak değil. Aslında “Google Co-op” adını verdiği özelleştirilmiş aramaların Google veritabanında yer alacağı bir modelin peşinde. Böylelikle aranılan anahtar kelime sadece sağlıkla ilgili verilerden bşir sonuç üreterek sunacak. (Google OneBox results)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 578
Toplam yorum
: 604
Toplam mesaj
: 105
Ort. okunma sayısı
: 5343
Kayıt tarihi
: 23.06.06
 
 

Superonline danışmanlık, İktisat Bankası' nda ilk palm bankacılığı uygulaması, 5 yıl Garanti E-Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster