Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '06

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
2811
 

Doktorum nerde

Doktorum nerde
 

Konuda karar verene kadar üç beş makaleyi yarıda kestim. Çok bunalım olmamaya özen göstermeme rağmen içinde bulunduğum negatif ruh hali maalesef buna izin vermiyor. Düşündüm de bendeki bu dert bir çoğumuzun ortak derdi olduğu için yazmaya karar verdim. Konumuz, ' Bel Fıtığı '

Ben doktor değilim, hastayım. Kimse benden tıbbi tanımlar, terimler beklemesin. Ben hastayım ve yaşadıklarımı en net şekilde ifade etmek istiyorum.

Ortalama on yıl gibi bir süredir bel fıtığı hastalığım var. Emar çekildiğimde rapor hazırlanırken trafik kazası geçirip geçirmediğim soruldu. Kemikler deforme olmuş. Sol bacağımda sinirlerde ezilme varmış.

Küçükken bahçedeki ağaçlardan düştüğümü saymazsak hiç kaza geçirmedim.

Bel Fıtığı nedir?

Bel fıtığı;

' Allah belanı versin Sertaç ' demek yerine, ' Bel fıtığı olasın Sertaç ' demektir (Konunun 1. tekil şahıs Sertaç’ larla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.)

Bel fıtığı;

Sabah akşam korkudan ölerek ağrı kesici ve kas gevşetici iğne olmak, beraberinde bir avuç ilaç yutmak suretiyle ağrının bir dakika bile geçmemesi durumudur.

Bel fıtığı;

Her gece nöbet tutmak, kullandığınız kas gevşeticilerden gözlerinizin kapanması ama ağrıdan sabaha kadar uyuyamamaktır.

Bel fıtığı;

Hastanede yatıp beş kez ameliyat olup iyileşemeyen insanlarla tanışmak ve, 'sakın yanılıp da ameliyat olayım deme!' ihtarlarıyla karşılaşmaktır.

Bel fıtığı;

Ağrılarınız kudurmuş bir haldeyken iş gereği Narlıdere otobüsüne balık istifi binmek ve her beş kişiden birinin, 'bayan boş yer var oturun' sözü üzerine, 'bacağım rahatsız, oturamıyorum, teşekkür ederim' diyerek gülümsemeye çalışırken, içinizden onyüzbinmilyon kere küfür etmektir.

Bel fıtığı;

İşe gidemediğiniz günler için sürekli işten atılma stresi yaşamak ve bu stresi yaşadıkça ağrılarınızın artmasıdır ki; gerçekte yollarınıza kırmızı halı döşeseler dahi gidemeyecek halde olmaktır.

Bel fıtığı;

Hastalığın adını duyan herkesten farklı çözüm önerileri dinlemektir. Buna çıkıkçılar, balık sarmak, yakı yapıştırmak, bardak çekmek, hocaya gitmek, hamamlar ve kaplıcalar dahil...

Bel fıtığı;

Kulaktan dolma şeylere değil bir doktora güvenme ihtiyacının artmasıdır.

Bel fıtığı;

Tesadüfen de olsa bu hastalıktan ameliyat olup sonrasında çok rahatladığını söyleyen insanları tanıyıp kendin iyileşmiş kadar mutlu olmaktır.

Bel fıtığı;

Doktorların, ' kendine iyi bak, yorulma, ev işi yapma, dinlen ' gibi asılsız önerilerini dinlemek, içten içe gıcık olmaktır.

Bel fıtığı;

Sinirlerinizin sürekli ayaklar altında gezdiği, reklamları izlerken bile zırlayacak kapasiteye sahip olmaktır.

Bel fıtığı;

Yürüyemediğiniz için yatmak zorunda kalıp, karşı komşunun balkonunda asılı çamaşırlara kafayı takıp, 'hiç o çamaşır onun yanına asılır mı' diye anlamsız bir soru cümlesi kurma çabası içine girmektir.

Bel fıtığı;

Bu yazıyı yazana kadar ağrılar nedeniyle onbeş defa bilgisayar başından kalkıp, inatla yazmaya çalışmak ama yine de becerememektir. 

Bel fıtığı;

Tüm bunlardan sonra 5/3 felçle ameliyata girip, bir hafta hastanede kalmak, iki gün sonra da sandalyeden düşüp yenibir bel fıtığı edinmektir....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çook geçmiş olsun, ağrılarınız halen sürüyorsa elimden geldiğince yol göstermek isterim. Sevgilerimle

mutlumavi 
 03.06.2007 23:37
Cevap :
:)Sayın yazarım sayfama hoşgeldin ve zerafetin için teşekkürler. Ağrılarım şu an yok fakat ayağımda sürekli bi uyuşukluk var ve fazla ayakta kalmaya gelmiyor. Ama kısmet olursa önümüzdeki hafta ameliyat olacağım. İlgin için teşekkürler. :) Sevgiler  04.06.2007 12:47
 

Okulda bi şi daha geldi aklıma, beynim sana takılı kalmış ne kadar sevildiğini bil.Kendini hipnoz et, bale kursunun son dersindesin,ipek giysilerini çok rahat giyiyorsun bööyle kayıyor yumuşacık, pek de yakıştı, zayıfmışsın da.Parmak uçlarında yüksel bir kuğu gibi..gerisini sen yaz.Dedim ya bilinç altı hayal ile gerçeği ayırt edemiyormuş.Araba fobim sırasında NLPci arkadaşım benzerini yaptırttıydı da bayağı işe yaramıştı yarışlara falan katılmıştım.İstersen sırt üstü olimpiyatlara katıl da altınları kimseye kaptırma.Hani otobüste filan her yerde işe yarar,benimkisi tedaviye yardımcı,alternatif öneri.Ya da gelip yazılarını yazayım ızdırabını anlıyorum.Benim aklım aslında Sertaç'ta, müdürü her gördüğümde gülüyorum artık, ilâhi arkadaşım çok yaşa sen.tamam uzuyorum artık.Çabuk iyileş e mi?

Uçan Kartal 
 07.12.2006 16:39
Cevap :
:) Sende çok yaşa Sayın Yazarım. Sevgiler.  27.10.2012 23:23
 

:)))Ne diyeyim size de geçmiş olsun. Ben iyiyim demekle iyi olacaksak mahallece toplanıp konsantre olup "biz iyiyiz" diyelim.Hatta yazarken aklıma geldi bakarsınız bu yöntemle ülke sorunlarını bile halledebiliriz. Ben hastayım abartma lüksüne sahibim nasıl olsa. Diyorum ki belki de düşünce metodu ile AB'ye bile girebiliriz. :)Belli mi olur ve verdiğiniz moral için teşekkürler

Esma KAHRAMAN 
 07.12.2006 14:39
 

Geçtiğimiz bayramın arifesinde bel fıtığının bir önceki safhası olan lumbago olduğumu bilmiyordum.Değerli Akdenizli Dostum çok yardımcı olmuştu.Ben bisikletten düşmüşsem size kamyon çarpmış olmalı.Bir haftalık raporumun devamında tekrarlanınca çareyi dikkatimi başka bir konuya varmekte daha doğrusu o konuda kendimi kaybetmekte buldum çok işe yarıyor-denenmiştir-.Bilinç altına olumlu emirler vermeye dikkat edin."Ben iyiyim," gibi, bilinçaltı az biraz salak oluyormuş son tahlilde uzmanlar diyo(salak kısmı benim yakıştırmam).Benzer olayları yaşamışız.Sertaç esprisini müdüre yapmama gerek kalmadı, derler ya sopası yok gözünü dürte.Yattın sıra beyin fırtınası yaparsın yaratıcılığın artar.En güzel esprilerim o aralar çıkmıştı yazılarıma uğra.Bi de evde seni şımartırlar artık iyileşmek bile istemezsin.Moral iyi gördüm, hiç bozma hani derler ya kaderde varsa.. diye.Eee benden bu kadar,gelip çorba yapıym mı? Mutlu kal! Stop!Not:Yorum kısmının C'sine basıp yanıt verirsen bizim de haberimiz olur.

Uçan Kartal 
 07.12.2006 0:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1930
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 643
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster