Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
982
 

Dokunulmazlık!..

Seçim tarihi yaklaşırken ,seçim yasaları ile ilgili tartışmalar başlar… Parti başkanları bu fırsatı kaçırmaz, aklı eren milletin gönlünü kazanmak için, adil, temiz, demokrat görünmek için atar tutarlar…

Seçmenlerin çoğunun seçim sisteminden haberi bile yoktur.. O gider, aşiretse ağanın dediğine, fakirse kapısına bırakılan bir kilo pirince, cahilse din tacirlerinin laflarına inanıp oy verir. Nereye, niçin verdiklerini dahi bilmezler.. Zavallı bir piyon olarak ama attıkları her oyla ülkenin kaderi üzerinde rol oynarlar..

Parti liderleri bu arada çeşitli vaadler de bulunurlar... Çoğu yerine getirilmeyen bu vaadlerin altında kalmamak için ilerde nasıl olsa bir bahane bulunur rahatlığıyla atar tutarlar…

AK Parti ve Tayyip Erdoğan geçen seçimden önce televizyona çıkıp, CHP lideri Deniz Baykal’dan geri kalmamak için milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıracaklarını açıkladılar..

Peki kaldırıldı mı, kaldırılması için bir çalışma yapıldı mı?

Para –pul, ödenek, maliyeden tek kuruş istenmeden, istenirse bir celsede, lütfedip parmaklarını kaldırarak yapabilecekleri bu verdikleri sözü niye yerine getirmiyorlar da yalancı durumuna düşüyorlar!...

Çünkü işlerine gelmiyor… O dokunulmazlık zırh altında istedikleri gibi at oynatıyorlar. Meclis kürsüsünde rahat konuşsunlar, meclis içinde dokunulmazlık olsun ama dışarıda yaptıkları kötü işte, arabası kaza yaptığı anda bile eğer haksız iseler yasalar niye dokunmasın?

Millet en küçük bir suç işlerse yakalayacaksın, dokunacaksın, ensesinde boza pişireceksin ama vekiline milletin kendisi değil vekiline (Yahu bu vekilim) kesinlikle dokunamayacaksın.

Böyle şey mantık ile, vicdan ile, dürüstlükle bağdaşır mı okurlar,siz de konuşun?

Onlar da bunu biliyorlar, utançlarından seçim zamanı geldi mi dokunulmazlığı kaldıracağız diye söz verirler ama seçilince bu onlara o kadar tatlı gelir ki, her şeyi, verdikleri sözün utançına rağmen bunu yapmazlar…

Millet vekilleri hakkında düzenlenen yüzlerce dosya bekletiliyor. İçlerinde vergi kaçakçılığı, sahte evrak tanzimi, haksız vergi iadesi alımı, hayali ihracattan tutun cinayete, adam yaralama, dövme, trafik suçlarına kadar yüz kızartıcı yüzlerce dosya. Meclis raflarında seçim sonucunu bekliyor. Yeniden seçimi kazanırsa beş yıl daha bekleyecek, sonra da zaman aşımına uğrayacak..

Sen millet olarak yasalar ne diyorsa ona göre yaşayacaksın ama vekilin elimi kolunu sallayacak, hatta belki de içinden senin haline gülerek yaşayacak..

Ne rahatlık değil mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 427
Toplam yorum
: 217
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1052
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster