Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
478
 

Dokunun dokunun çekinmeyin!

Dokunun dokunun çekinmeyin!
 

Dokunun dokunun çekinmeyin!

Şimdi okuyacağınız hikâyedeki kahramanlardan sadece biri gerçek, diğerleri tamamen düzmece, kibarcası hayal ürünüdür. Aslında hayal ürünü olması gereken, ancak hayallerde karşınıza çıkabilecek baş mahramandır ama hayat bu, Rabbim bazılarından esirgemiyor malzemeyi…

Hikaye 2000’li yılların başında, bir grup ehli keyf anketör takımının, her gün yaşadığı, sıra dışı olaylardan birini anlatmaktadır.

*****

Yeni bir iş gününde, ekibin en kalifiye elemanları sahaya çıkmıştık. <ı>(Bunu söyleyen çağın en ikna edici anketörü) Mekân belli yer belli, çıkın oynayın arkadaşlar diye gazı vererek, bizi Beşiktaş’tan Avcılara sürmüşlerdi. <ı>(Sürüldük derken, özel araçla anket yapmayı tarif ediyor.) Tüm zor şartlara rağmen bu işi yapmak isteyen, her işte olduğu gibi işini renklendirmek, çalışırken haz duymak için elinden geleni yapmak zorunda ise, bizde gerekeni yapmalıydık. Öyle ki, yine bir ‘eğlence’ bulmak boynumuzun borcuydu. Herkes işine gömülmüş bir vaziyette çalışırken, telefonum çaldı.

- Olum çabuk bırak işi.. Hemen Taylan’ın yanına git..

- Ne oldu oğlum.. Basıldı mı yoksa!.

Basıldı mı dememin açık bir nedeni vardı. <ı>(Milletin evine, evin erkeği olmadan girersen ve ansızın herif eve gelirse basılıyorsun. Hele ki birde herif odunun teki, laftan anlamaz biri ise yandı gülüm keten anketör.) İçimi saran merak iki dakika içinde onlarca saçma sapan düşünce salgılamıştı alt beynime. Son nefesimi Taylan’ın yanında verdiğimde, karşımda gördüğüm manzara karşısında yutkunmaktan başka yapacak bir şey kalmamıştı. İçimden..

- O ne lan! Çüşşş.. Oohaa.. Yok artık..” diyerek,

Sayıklarken, gözlerim hayret içinde susmuştu. Rabbim bir insana taşıyamayacağı yük vermemeliydi!... Kadın değil, bir erkek bile bu kadar yükü kaldıramazdı; ama bu kadın, bunca göğüsle, bunca diyorum çünkü bu kelimesi bu kadar yükün altında hafif kalıyordu. Şimdi hayırlı mı olur bilinmez ama bunca varlığın dünyaya gelmesiyle fizik kuralları alt-üst olmuştu besbelli. Allah muhafaza göğüslerinden rahatsızlansa, ancak iki cihazı çiftleştirerek mamografisi çekilebilirdi. Gel gelelim gözlerimizle çektiğimiz kısa filmler bize bile yetmiyordu. Millet işi gücü bırakmış, dünyanın yedi harikasını göğsünün ucunda sallandıracak, o yeni harikayı keşfetmiş, doyumsuzca izliyorduk. Kadın dikkat çekmesin diye herkes sırayla, adeta ‘ören’ yeri olmuş bu manzara karşısında doymak bilmiyordu. Bir ara sıra kavgası yaşanmış, kaç yıllık arkadaşlar birbirine düşmüştü. Ama bu kavganın son bulması için bir ikaz gerekti millete…

- Milleeet!. Siz kavgaya tutuşurken Taylan malı götürüyo..

Gerçekten de Taylan anketi bırakmış kadına iyiden iyiye yanaşmıştı. Alan memnun satan memnun… Durumun farkına varınca, bizde o saatten sonra artık nefsimize “çüşş” demesini bildik. Dikkat çekmemek için arabanın içinde pineklerken, Taylan’ın kazı çalışması yaptığı haneye iri yarı bir adam girdi ki, o anda herkesten aynı ünlem sesi çıktı.

- Hiiyy.. Şimdi lebrağı* yedi!..

Arabayı çalışır vaziyette bekletirken, gözlerimiz kapıdan birazdan uçmasını beklediğimiz Taylan’ı arıyordu. Beklentimizde haklı çıkmıştık ki, Taylan, Hezarfen gibi uçmayı başarmıştı. Ne mi yaptık? Taylan’ın ancak belden yukarısını arabaya almamızla, Avcılar belediyesi sınırlarından çıkmamız bir oldu. O günden sonra aldığımız, Avcılar ilçe sınırına burnumuzu dahi sokamama kararını hâlâ sürdürüyoruz. Duyduk ki sekizinci harika bizden sonra birileri tarafından keşfedilmiş, sutyen reklamlarının en favori oyuncusu olmuştu.

* Lebrak-lebrağı: Sıkışık zamanda yenilen zılgıt!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 222
Toplam mesaj
: 62
Ort. okunma sayısı
: 1252
Kayıt tarihi
: 17.05.07
 
 

Yaşamın öncelikle sevgiden ibaret olduğunu düşünüyorum. Bunun içindir ki, yaşamak için sev sevmek iç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster