Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '16

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
237
 

Dokuz Eylül Üniversitesi toplulukları 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü'nde birlik olup farkındalık yaratt

Dokuz Eylül Üniversitesi toplulukları 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü'nde birlik olup farkındalık yaratt
 

Öğrenci Toplulukları Hepbirlikte Farkındalık


Dokuz Eylül Üniversitesi  Sosyal Sorumluluk Topluluğu öncülüğünde Dokuz Eylül Üniversitesi  İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrenci toplulukları 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde farkındalık yaratmak için bir oldular. Böyle güzel bir projede birleşen toplulukların amacı 8 Mart günü toplumumuzda dünden bugüne kadının yerini göstermek olup aynı zamanda 2015 senesi içersinde şiddet görmüş olup ölen kadınlarımızı anmaktı. Dokuz Eylül Üniversitesi  Dokuz Çeşmeler Kampüsü’nde gerçekleşen etkinliğe katılım ve ilgi oldukça güzeldi.
Projenin hazırlıkları 7 Mart günü başlamış olup ‘’Kadına Şiddet’’ temalı sergi için Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencileri modellik yaparken yine okulun fotoğrafçılık topluluğu olan Difot’un  çekimleriyle sergi hazırlıkları başarıyla sonlandı ve 8 mart günü sergi okul kampüsü içerisindeki Ağaçlı Yol’da sergilendi.

8 Mart günü Ağaçlı Yol’da  İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu hazırlamış olduğu dünden bugüne ‘’ Toplumda Kadın’’  koreografisini gösterime sundu ve koreografi bitiminde Sosyal Sorumluluk Topluluğu hazırlamış olduğu 2015 senesinde şiddetten ölen kadınlarımızın her birinin adının ve nasıl öldüğünü yazan karanfilleri okul öğrencileri, çalışanları ve öğretim görevlilerine dağıtırken yine okulun öğrenci topluluklarından olan Siyaset Bilimi Topluluğu’nun dağıtmış olduğu  mor kurdelelerle tüm kadınlarımız anılmış oldu. Tüm bu etkinlik ise Dokuz Eylül üniversitesi Sinema ve Televizyon Kulubü’nün desteği ile çekime alındı ve fotoğraflandı.

Etkinliğin en büyük kazanımı ve diğer farkındalık projelerinden ayıran özelliği tüm toplumumuzu ilgilendiren önemli bir konuda farklı amaçlarla kurulmuş olan öğrenci topluluk ve kulüplerinin birlik olabilmesi ve duyarlılıklarını samimiyet ve topluluk amaçlarını bir kenara bırakarak göstermesi oldu.

Tülay EKER bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 142
Kayıt tarihi
: 14.12.14
 
 

Havva Gül, Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF maliye bölümü öğrencisi. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster