Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '15

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
132
 

Dolar, Sterlin karşısında İngiltere'den gelen yeni verilerle değer kazandı

Dolar, Sterlin karşısında İngiltere'den gelen yeni verilerle değer kazandı
 

dolar


Yatırımcıların euro bölgesindeki Yunanistan'ın geleceği üzerinde devam eden belirsizlik ortasında temkinli kaldı gibi kiloluk biraz iyimser İngiltere hizmet sektörünün etkinliği verilerine göre açıklandıktan sonra, Çarşamba günü ABD doları karşısında değer kaybetti.
GBP / USD ( Sterlin / Dolar ) Avrupa ticareti yüksek oturumu sırasında 1,5192 vurdu; çifti daha sonra 1,5162 ile pekiştirdi.
Dolar 1,4989 seviyesinden destek bulurken Salı gününün en düşük direnç 1,5269, Ocak 15, yüksek.
Veri Markit / CIPS Hizmetleri Satınalma Yöneticileri Endeksi Aralık ayında 55,8 bir okuma 57.2 geçen aya arttığını gösterdi. Analistler, endeksin Ocak ayında 56,3 yükselmesini bekliyorlardı.
 
Raporda değerlendiren anket Chris Williamson, Baş Ekonomisti Markit "Ocak PMI anketleri sadece% 0.5 üzerinde GSYİH büyüme üç ayda bir oranını gösteren, İngiltere ekonomisi için yılın bir reassuringly sağlam bir başlangıç sinyallerini verdi.", Dedi derleyiciler Markit ve Satınalma ve Tedarik Chartered Institute kendi İngiltere yapı PMI Aralık ayında 57,6 bir okuma 59.1 geçen aya arttığını söyledi sonra rapor bir gün geldi. Ekonomistler endeksi Ocak ayında 57.0 dip bekleniyor vardı.
 
Hafta başında, Markit kendi İngiltere imalat PMI Aralık ayında 52,5 bir okuma 53.0 geçen ay yükseldi söyledi. Analistler, endeksin Ocak ayında 52,6 inç kadar bekliyorlardı.
Yunan hükümeti Salı günü 140.000.000.000 euro kurtarma şartlarını yeniden müzakere planlarını ana hatlarıyla Ama sonra piyasalar hala gergin olduğunu, seçimlerden geri çekilen bir borç yazma aşağı talep taahhüt eder.
Sterling, euro karşısında yükseliş yaşadı dolar değer kaybetti. EUR / GBP 0,7549% 0.26 oranında dökülme.
 
Ayrıca Çarşamba, Markit Euro bölgesi hizmet sektörü, dolar bölgesine karşı PMI değişmeden kalmasını endeksi beklentileri ile karşılaştırıldığında, Aralık ayında 52,3 den 52.7 geçen ay yükseldiğini söyledi.
Almanya'nın hizmet sektörü PMI önceki aya 52,7 kadar, Markit bildirdi, Ocak ayında 54,0 vurdu ve okuma değişmeden beklentiyi aştı.
Günün ilerleyen saatlerinde ABD Dolar ADP tarım dışı istihdam ile ilgili bir rapor yayınlayacak. Buna ek olarak, Tedarik Yönetimi Enstitüsü imalat dışı faaliyeti ile ilgili verileri yayınlayacak.
Haberin kaynağı: http://dolar.web.tr/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 8332
Kayıt tarihi
: 22.09.13
 
 

Turizm ve otelcilik öğrenimi görmekteyim. Bir yandan da borsa, piyasalar ve forex üzerine araştır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster