Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '07

 
Kategori
Trafik
Okunma Sayısı
1524
 

Dolmuş

Dolmuş
 

Antalya'da dolmuşa binmek bir ölümdür. Nedense bir türlü saatinde gelmez, gelenlerde sabah ve akşam saatlerinde tıka basa dolu olur. Bunu bilen bir kişi bile ne telefon ne de dilekçe ile şikayatte bulunmaz. Akşam ve sabah saatleri dışında da gayeet aheste bir şekilde yol alırlar. Yol alırlar demek aslında büyük bir hata; hım hım gidip bir durak bulup beklerler.

Bir dönem Konyaaltında Plajlarının orada oturdum. İşime gidip gelmek için bazı alternatiflerim var zannediyordum. Fakat hiç düşündüğüm gibi değilmiş. Oradan otobüs geçiyormuş ama arada bir, dolmuş daha sık geçermiş fakat yazın ve kışın sıklıkları ve saatleri değişirmişşşşşş. Allah Allah!!!!!!!!!

Güzergah farklılıklarından da bahsetmek gerekli; yaz aylarında tüm toplu taşıma araçları o kadar sık geçtiki o yoldan kış geldi iş bitti resmen. Kışın Uncalı'yı, Altınkum'u dolaşıp Konyaaltına gelene kadar o dolmuş dolmuş olurdu zaten.
Her sabah saat sekiz civarlarında yola çıkardım, elim mahkum kaldırırdım elimi, dolmuşcunun insafına kalmış durup durmamak artık. Durmuşsa dolmuş olduğu için yarım dışarıda diğer yarım ise başkalarının neresinde bilemiyorum artık....... Bu anlattığım en iyisi. Bir de binemediğim var hiç sormayın!!!!!

Bu ilginçlikler ve işe geç kalmışlıklar sinsilesi içinde. Türkiye'nin en güzel şehrinde en iyi semtinde, bir yerden bir yere ulaşmak bu kadar zor oldu işte.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Canım Antalyam.Senede 15 günüm geçsede dolmuş olayı bu kısacık zamanda insanı bezdirmeye yetiyor.İstanbul un minibüslerine alışınca insana tuhaf geliyor ufacık tefecik koltuklar ,sonra çok yer varmış gibi araya tıkıştırılmış oturma yerleri:) Tabi en güzeli on dakikalık mesafeye küçük bir şehir turu yaparak ulaşmak:) Hızlı büyümenin sancıları bunlar,her şey zamanla oturacak ama çi lesini biz (daha çok orada yaşayan siz) çekeceğiz.Allah kolaylık versin diyorum Antalya da dolmuş kullanmak zorunda olanlara

jjj 
 01.10.2007 23:55
Cevap :
İSTANBULDA YAŞIYORUM. ORADA KISA SÜRE BU EZİYETİ ÇEKTİM. ORAYA TEMELLİ YERLEŞMEYİ PLANLIYORUM. BU KEZ ARABAMLA İŞE GİTMEK ŞARTIYLA TABİ Kİ:)))) SEVGİLERİMLE!  03.10.2007 5:15
 

Efendim, yakınmanızda haklısınız. Dolmuşla ilgili sorunların çözümü konusunda bir gelişme yok. Yazınızdan anladığım kadarıyla artık Antalya'da değilsiniz. Bazı yerel ek veren gazeteler ve özellikle Milliyet Akdeniz'de ben dahil birçok Antalya sakini bu sorunu dile getirdi...Eskiden yaşanılan mahalde bir sorun basına yansıdığında, mutlak bir yanıt verilirdi; 'evet doğrudur', 'sorun giderilmiştir' veya 'doğru değildir bu yakınma' giibi...Şimdi yöneticiler pişkin. Burada en büyük yerel yönetici gazetecilikten seçildi. Hiçbir gün, yurttaş yakınmasına yanıt verdiğine tanık olmadım. Demek istediğim, yaşayanların duyarsızlığı değil, bir yönetici pişkinliği mevcuttur burada...ama konu haklı olduğunuz bir konuydu. Selamlar. H.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 01.10.2007 23:32
Cevap :
KESİNLİKLE HAKLISINIZ. BEN ANTALYALIYIM VE ODA BAŞKANI AKRABANIZ OLUR . BU KONUDA BENCE DEĞİŞİKLİK OLMAZ. SADECE TERCİHLER DEĞİŞİR. DUYARLILIĞINIZA TEŞEKKÜR EDERİM.SEVGİLERİMLE!  03.10.2007 5:19
 

Birde orada süper bir hat vardı 5 numara Havalanına kadar giderdi, favorimdi, ama Belek'e gitmek için en son dolmuşun 7 olduğu akşamlar İstanbul'u özlerdim.

sivyus 
 01.10.2007 23:02
Cevap :
ANTALYA'YI ÖZLÜYOR VE SEVİYORUM.  03.10.2007 5:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 968
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Merhaba; İstanbul'da yaşıyorum. Evliyim, 1 kızım var. Üniversite mezunuyum. Halkla ilişkiler bölümü...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster