Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '09

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
753
 

Domuz giribi aşısı ne kadar sağlıklı

Sağlık bakanlığının domuz giribi aşısından bahsetmesi ve okuduğum milliyetblog sayfalarındaki bu aşıyla ilgili yazılar beni araştırmaya itti ve''domuz giribi aşısı ''yazıp tıkladım.Karşıma netkeyfim.com da bu yazı çıktı:

Alman milletvekili Dr. Wolfgang Wodarg, “domuz gribi pandemisi korkusunun bir mizansen olduğunu” savunarak, deneme aşamasındaki domuz gribi aşısının muhtemel yan etkilerinden endişeli olduğunu belirtti.

Alman Bild gazetesinin haberine göre, Avrupa Konseyi Sağlık Komitesi Başkanı ve Alman Meclisi Sağlık Komisyonu üyesi, dahiliye uzmanı Dr. Wodarg, Almanya’da deneme aşamasında olan domuz gribi aşısının tehlikeli olabileceğine işaret ederek, aşıda hayvansal kanserli hücrelerin kullanıldığını kaydetti.

Alerji riskinin olup olmadığının bilinmediğini ifade eden Wodarg, bundan daha da önemli olarak, bu kanserli hücrelerin kullanımındaki en ufak bir hatada, aşılanan kişinin kanser olma ihtimali bulunabileceğini belirtti.

Pandemi korkusunun bir mizansen olduğu görüşünü savunan Wodarg, “Bu, ilaç endüstrisinin dev bir işi” ifadesini kullandı.

Domuz gribinin diğer grip salgınlarından farklı olmadığını öne süren Wodarg, aksine domuz gribindeki vaka sayısı diğer grip dalgalarındaki vaka sayısıyla kıyaslanırsa bunun “devede kulak” kalacağı görüşünü dile getirdi.

Wodarg, domuz gribi konusuna dikkatlice, ancak “fazla heyecan yaratmadan” yaklaşmak gerektiğini belirtti.

Wolfgang Wodarg ayrıca, bugüne kadar aşı üreticilerinin, sonbaharda kaç aşı satacaklarını bilmediklerini, ancak şimdi Alman hükümetinin ilaç sanayisine satın alma garantisi verdiğini kaydetti.

Bu arada Almanya’da demene aşamasında bulunan domuz gribi aşısının uygulanmasından sorumlu olan Paul Ehrlich Enstitüsünün Başkanı Johannes Löwer de domuz gribi aşısının yan etkilerinin normal grip aşılarının yan etkilerinden daha ağır olabileceğini kaydetti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Grip sırasında alınacak tedbirler D vitamini Gribal enfeksiyonun 1. ve 3. gününde 300,000 ünitelik D vitamini ampulünü kırın ve ağızdan alın (çocuklar için yarı doz). C vitamini Başta iki Nobel ödüllü Prof. Dr. Linus Pauling olmak üzere birçok bilim adamı C vitamininin grip, soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıkların korunma ve tedavisinde son derece yararlı olduğunu göstermişlerdir (tabii ki yeterli dozda kullanılırsa). Soğuk algınlığı ya da gribal enfeksiyonun ilk işaretlerinde (boğaz ağrısı, aksırma, ateş kırgınlık, burun çekme vb) 1-2 gram C vitamini alın. (1 silme çay kaşığı askorbik asit 1 gramdır, eczanede satılan tabletler genellikle 0.5gram ya da 1gram’dır). Her saat aynı miktarı almaya devam edin. Genellikle birkaç saat içinde semptomlarınız hafifletecektir. Eğer hastalık belirtileri hafiflemezse saatlik miktarı 2-4 grama çıkartın. Hafif ishal çıkmaya başlamışsanız dokularınız doymuş demektir. O zaman bir önceki doza dönebilirsiniz. Bu sırada şekerli

Gülden Işık 
 04.11.2009 22:04
 

Gripten korunmanın yolları 1. D vitamini seviyenizi ölçtürün ve sağlıklı kabul edilen 40-120 ng/ml arasında tutun. 2. İşlenmiş gıdaları, unlu gıdaları ve şekeri en aza indirin (taş devri diyeti). 3. Yeteri kadar dinlenin. 4. Düzenli ve yeterli egzersiz yapın. 5. Günde 1-2 gram balık yağı ve 1-2 gram C vitamini kullanın. 6. Ellerinizi daha sık yıkayın. Mümkün ise ve kimyasal madde içermeyen bir sabun kullanın. 7. Bol bol sarımsak yiyin. Sarımsak bilinen en kuvvetli ve en doğal antibiyotiktir. 8. Hastanelerden ve aşılardan mümkün olduğunca uzak durun!

Gülden Işık 
 04.11.2009 22:03
 

İnsanına değer veriyor. Bizim ülkemizde güvenilir bir kurum ve yasa olmadığı için yetkililerin ok dediği hiç birşeye inanmam. grip aşısını olmayacağım, sağlıkçı yeğenim var o da olmayacak. Sahi bunların duaları kabul görmez mi, bizleri dua ile korusalar :) Sevgiler.

Fatma Güneş ERGEN 
 29.10.2009 19:31
Cevap :
;))kahkaha attırdınız bana..çok yaşayın emi..  30.10.2009 17:29
 

Gelişmiş ülkelere kobay lazım. O da bizleriz. sıkmayın canınızı. Neler görmedik ki bu ülkede. Allah bize iman versin. Aminnn...

Kamber Güneş 
 21.10.2009 11:54
Cevap :
Ne olacak sahi..? hala kafalar karışık..ana okuluna giden bir torunum..öğretmen bir kızım var..aşı olsalar bir türlü..olmasalar bir türlü..  21.10.2009 17:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 590
Toplam mesaj
: 149
Ort. okunma sayısı
: 1316
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Zonguldak doğumluyum. AÖF Mezunu olup, üç çocuk annesiyim. İki de torunum var. Şiir, doğa yürüyüş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster