Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '09

 
Kategori
Çocuk Sağlığı
Okunma Sayısı
878
 

Domuz Gribi

Domuz Gribi
 

Domuz çok çirkin


Komşunun oğlan ateşlendi. Hapşırıklar, tıksırıklar, yemiyor içi yanıyor ama sıvılardan da tad almıyor. Komşu evhamlı ben evhamlı . Hadi çocuğu aldılar hastahaneye götürdüler. Ben kadıncağızı o kadar inandırmışım ki kendi kaygılarıma kadın doktoru ilk gördüğünde " çocuğum domuz gribi olabilir mi " diye soruyor. Doktor gülümsüyor. İçini rahat tutmasını söylüyorsa da bizimki benden panik, tetkikler bitene kadar döktüğü gözyaşının haddi hesabı yok. Ordaki herkes onu izliyor ve rahatlamasına yardımcı oluyormuş. Eşi bir elinde çay bardağı bir elinde kağıtlar , çocuğun klimadan dolayı çok soğuk aldığını ilaç kullanırsa iyi olacağını söylüyor.

Neyse ki komşunun çocuğu basit bir soğuk algınlığıymış ama ya bir gün domuz gribi bizi veya yakınlarımızı yakalarsa ne yaparız..Sizi bilmem ben çok korkuyorum. Lanet hastalığa aşı filan kar etmiyormuş. Çünkü virüs sürekli değişime uğruyormuş. Ben bir okulda görevliyim. Çocukları çok sevdiğim için hep yakın temas halindeyim. Eğer bu virüs okuluma uğrarsa en kısa sürede beni yakalayacaktır.
Ne diyeyim. Allah korusun, bünyem de çok zayıf. Bu bloğu çok sevdim öyle sevdim ki bir gün yazmaz olursam , beni buralarda göremezseniz bilin ki domuz gribinden vefat ettim. Domuzdan da gribinden de nefret ediyorum.

ulma-İZMİR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 618
Kayıt tarihi
: 04.08.09
 
 

1968 İzmir doğumluyum. Tam anlamıyla bir İzmir aşığıyım.. Allah beni güzel memleketimden ayırmasın....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster