Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '08

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
644
 

Dön dolaş

Dön dolaş
 

Yine bu sabah şohbeni açıp yüzümü sıcak suyla yıkamak istememe rağmen, vazgeçip, buz gibi suyu yüzüme vurdum. Odama girip balkon kapısından Sakız adasına baktım. Kış geldi dedim kendi kendime.

Aşağı indim bir gazeteyi sehpanın üzerine açtım. Bu benim kahvaltı sofra bezim. Üzerine zeytin, peynir, salça, falan koydum. Çayı demledim. Her sabah ancak dünkü gazeteyi okuyabilme durumuma sinirlendim. Kahvaltı yaparken birden düğümlendi boğazım. Çayı bile içemedim.

Üst kata çıktım bilgisayarı açtım. Önünde öylece oturdum. Ne yapayım diye düşündüm. Tekrar kapattım bilgisayarı. Bir kitap aldım elime, okuyamadım.

Cep telefonumun rehber bölümüne girip arkadaşları dolaştım. Kimi arasam diye düşündüm. Öyle isimlere baktı gözlerim. Kimseleri aramadım…

Çıkmalıydım ev’den. Bir yere gitmeliydim. Üzerime mont’umu giydim, atkımı taktım, çıktım kapıdan. Kapının önünde öylece kaldım. Ne tarafa gitmeliydim. Az ileride cadde üzerindeki çöp tenekesini devirdi bir köpek. Bugün yağmur yağsa ne güzel olur diye düşündüm. Bir yere gitmeliydim…Bir yer…Orası işte…Neresi..? Bir yer…Bu dağları bu denizi, bu adayı ben gördüm… Öylece yürürken bir nergis bahçesinin önüne geldim, kasım patları da vardı renk renk. Benim çiçek vereceğim kimsem yok ki. Ne işim var burada diye düşündüm. Geri döndüm.

Eve geldim. “Bugün havam yerinde” dedim kendi kendime. “İyisin oğlum.” “Allaha şükür daha ne istiyorsun?” Bir içki koydum. Keyifle yavaş yavaş yudumladım. Bir yudum… iki yudum… üç yudum… Uzaklara baktım... Uzaklara... Oturup kaldım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Salaş yaşamak güzeldir. Ama özensizlik hayır:))) O masayı cennete çevirmek sizin elinizde...Hak etmeyen insanları mutlu etmektense, kendinizi ödüllendirin ve bundan sonra gazete kâğıdı değil şirin bir tepsiyi deneyin:))) Çiçekleri de unutmadan. Gökkuşağı renkleriyle, mutlu kalın.

Nurcan Çelik Yalun 
 23.07.2011 19:42
Cevap :
Hemen hemen yıl olmuş o yazıyı yazalı. "Ömrümüz bir su geçiyor yıllar" demişler ya ne kadar doğru. Ne kadar çok şey değişiyor. Doğrular eğriler. Sayenizde tekrar okudum o yazımı. Neler neler biriktirmişim o zamandan bu zamana. Şimdi renk renk yapraklarla süslüyorum masamı.  24.07.2011 11:27
 

Nergis demişsiniz de, en sevdiğim çiçektir. Kokladığım zaman sanki başka bir yerlere gidip geliyorum. Kokusu terapi gibi gelir çoğu kez, başım dinlenir..Sevgilerimle.......

cennetışığı 
 02.12.2008 14:34
Cevap :
Tşk.ler cennetışığı. Bizim buralarda çok nergis bahçeleri  02.12.2008 17:15
 

Ahmet bey havanız hep yerinde olsun:) Bakın ne çok dostunuz var sayamıyorum bile? İstanbul'dan selam,sevgiler

gonca yeşiltepe 
 02.12.2008 13:49
Cevap :
:)  02.12.2008 15:23
 

yorum yazmakta geç kalmışım :)) okudum okumaya da nasıl atladım anlamadım :)) sevgiler

Gizem GÜRLEVİK 
 02.12.2008 11:40
Cevap :
:) tşk.ler  02.12.2008 15:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 1543
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 572
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster