Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
403
 

Donald Trump'ın Sağlık Raporu ve Bizim Siyasiler

Donald Trump'ın Sağlık Raporu ve Bizim Siyasiler
 

Hafızamın derinliğinde çılgın lider olarak yer alan Rus lider 'Boris YELTSİN' den sonraki çılgın lider olan  Donald TRUMP kamu oyu baskısı sonunda sağlık kontrolüne girip sağlıklı olduğunu belgelemiş.  

Aynı durum bizde olsa ve bir siyasi lider için sağlıksızsın dense hastaneden rapor almak yerine mahkemede dava açar. 

Oysa devleti yönetme iddiasında olan her adayın bir bütün sağlık raporu alması hem kendileri hem de kendisine oy verecekler için çok akılcı bir yöntemdir ve aslında bir seçilme şartı olmalıdır.    

Türkiye'deki bir davada davacı ve vekili kökten yalan ididalarda bulunduğunda, davalı davanın tarafı olan asillerin ve vekillerin psikyatrik testen geçmesini talep etmesi hakimce kabul görmediği gibi yalancı taraf yeni dilekçeyle hakaret davası açıp tazminat kazandığını bilirim. Yani aksini belgelemediğiniz sürece muhatabınız yalan iddialarda bulunarak sizi suçlayabilir. 

Her siyasinin bir bütün sağlık raporu almasının zorunlu olduğu günleri göreceğimiz günler dileğiyle...

Kadri KANPAK   

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Donalt Trunp 'ın geleceğini pekiyi görmüyorum. Dünya'yı savaşa sokacak bir hali vardır. Öfkeli bir adama benziyor..."Öfkeyle kalkan zararla oturur".. .

Abdülkadir Güler 
 24.01.2018 8:58
Cevap :
Yorumunuza aynen katılıyorum... Selamlar  26.01.2018 16:11
 

Özellikle üst yönetimde bulunanlar,önemli daire vu kurumların başına getirilmeden herkesin zorunlu ruh sağlığı raporu alması gerekir.Ama bu rapor heyetini doktorların yanında her toplum kesiminden bireylerin de eşlik ederek,gözeterek gerçeğin saptırılması yollunun tıkanması lâzım...Yürek titreten bir dilekti!Elinize sağlık.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 15.01.2018 16:54
Cevap :
Aynı frekanstayız. Gönül hoşluğuyla...  15.01.2018 23:10
 

Yönetim iddiasında olanların özellikle rapor alması gerektiğini düşünüyorum ben de... Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 15.01.2018 16:15
Cevap :
Evet... Gönül hoşluğuyla.  15.01.2018 23:09
 

Merhaba Kadri Bey...Benim bildiğim kadarı ile, yasalarımızda, 65 yaşından yukarı kişiler, mal ve mülklerini satmak için,"akıl sağlığının yerinde olduğunu" belgelemek için, hastaneden "denge raporu" almak zorundadır. Noter, bu bölgeyi görmeden satış sözleşmelerini işleme koyamaz...Örnek, annem, babamdan kalan bir evi satmak için, hastaneden bu raporu almak zorunda kalmıştır...Ben biraz daha ileri gideyim. Yaşı,65'den yukarı kişilerin(siyasiler dahil)bu "denge raporunu" almadan devlet görevinde çalıştırılması mümkün değildir. Bu raporu almayan 65 yaşından yukarı bir devlete görevlisinin, devlete ilişkin kararları sakattır...Selamlar.

cdenizkent 
 14.01.2018 19:06
Cevap :
Merhaba DENİZKENT, sanırım o yaş sınırı 69 gibi, çünkü Ünv Öğr Üyeleri bu yaşa kadar görev yapabiliyorlar. En azından 70 i aşmış olanlar yaptırmalı ancak kamuda çalışmak için girilen KPSS sınavı bir yeterlilik sınavı ise neden siyasiler bu sınava tabi değillerdir, anlamak mümkün mü? Gönül hoşluğuyla...   14.01.2018 22:49
 
 
Toplam blog
: 617
Toplam yorum
: 2082
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1200
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster