Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
566
 

Döndüm!

Döndüm!
 

Çok değil, daha şunun şurası kaç gün geçti ki? Saysan bir elin parmakları kadar, bilemedin iki elin parmakları kadar. Haydi diyelim ki beş elin parmakları kadar… Az bir zaman mı? Yoksa çok mu?

Gidişler hep suskun olurdu ya. Hep boynu bükük gidilirdi ya. Hep sessiz gidilirdi ya. Ben de öylece gitmiştim. Nereye gittiğimi bilmeden hem de. Ne kadar gideceğimi bilmeden hem de.

Zamansız bir gidişti kimine göre. Gereksiz bir gidişti çoğuna göre. Yerinde bir gidişti kimine göre… Bana göre hiçbiriydi! Gidişin zamanı ve mekanı olur muydu hiç? Sebebi olur muydu hiç?

Suskunluğum gelmişti uzak diyarlardan. Bir süre misafir etmem gerekiyordu onu. Misafirin yanında konuşmak olmazdı ki. Ayıp kaçardı besbelli. Ona hizmet etmek, rahat ettirmek gerekiyordu.

#

Sessizliğin sesinde kayboldu gürültüsü yüreğimin. Öylesine sessiz ki seslenişi, bütün diller sustu şarkılarda, bütün teller durdu çalgılarda. Seslerden de kalabalık sessizlik, seslerden de yalnız. Sessizliğin seslenişiydi bu!

Bir muhabbet derdiyle dertlenirken derdimle muhabbete tutuştum. Muhabbetin ardı arkası kesilmedi, derdimde muhabbet çok, muhabbetin de derdi çok. Sırlandı sohbetler, gizlendi muhabbetler. Kimi zaman ses oldu aktı gönülden, kimi zaman sessizlik.

#

Uzun mu sürdü suskunluğum? Sessizliğimin sesi yankılandı mı yürekte?

#

Döndüm işte! Senden sana döndüm ey yar! Sendeyken sana gittim. Şimdi senden sana geldim. Geldim!

Döndüm işte! Sende sana döndüm ey yar! Senden gittiğim gün sana gelmiştim. Senden geldiğimi öğrendim. Bildim!

Döndüm işte! Bende sana döndüm ey yar! Benden bana döndüğüm gün dönmüştüm sana, yine senden bana döndüğüm gün dönüyorum sana. Güldüm!

Döndüm işte! Bende bana döndüm ey yar! Bendeki sana döndüm yine, içimdeki sana geldim. Buldum!

#

Gide gide bir arpa boyu yol gittik diye mızmızlananlara inat kilometrelerce yol gitmişiz demek için baktım arkama… 10 yıl olmuş. Ellerine elimin değdiği o günden bu güne tam 10 yıl.

Aynı heyecanla, aynı coşkuyla yine tutuyorum elinden. O günden daha fazla aşığım, daha fazla seviyorum.

Bilmem reklama girer mi bu yazdıklarım!

Sevgi,hürmet ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

İstanbul / 29 Mart 2011

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar, İçinde yazma tutkusu olan hiç kimse, yazılarını paylaştığı mekanı terk edemiyor. (Geçici bazı ara vermelerin dışında) Ben de Milliyet Blogla tanıştıktan bir müddet sonra pılımı pırtımı toplayıp gitmiştim. Ben de tekrar geldim. Siz de tekrar hoş geldiniz! Yine gitme ihtiyacı duyduğunuz da basketbol maçında olduğu gibi mola istersiniz, hazır olunca da maça devam edersiniz. İyi ve güzel olan ne varsa, paylaşmak arzu ve ümidiyle şimdilik sağlıcakla kalın...

Pervane 
 30.03.2011 12:20
Cevap :
KEsinlikle.. Molalar sayesinde yeniden enrji toplamak ve daha dingin olarak geri dönmek lazımmış.. Şimdilik buralarda yazmaya devam.. Sevgi,hürmet ve muhabbetle  30.03.2011 20:58
 

Hoş geldiniz!

Dilek Yaka 
 29.03.2011 14:27
Cevap :
:)) Hoşbulduk. Sevgi,hürmet ve muhabbetle  29.03.2011 18:22
 

Doldur kadehleri! Hacıoğlu döndü!!!

Ahmet Balcı 
 29.03.2011 13:27
Cevap :
Benimki üç buzlu sade gazoz olsun saki. Ahmet abime de meyveli gazoz.. Benden! :)) Sevgi,hürmet ve muhabbetle  29.03.2011 18:23
 

Ayrılığınız dediğiniz kadar kısa değildi. Ama yazınızı görünce şaşırmadım desem yalan olur. Tekrar hoşgeldiniz sefalar getirdiniz...

KOMSU KIZI 
 29.03.2011 11:08
Cevap :
:) Hoşbuldum. Aslında daha dönmeyecektim. Yazıdan da anlaşılacağı üzere içişlerinin dolduruşuna geldim :)) Sevgi,hürmet ve muhabbetle  29.03.2011 18:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 656
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1670
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster