Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU

http://blog.milliyet.com.tr/turk35

15 Ocak '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
1505
 

Dondurma kaymak hani nerede ahlak?

Dondurma kaymak hani nerede ahlak?
 

Şimdi dondurma ile ahlakın arasında nasıl bağlantı kurduğumu merak ettiniz değil mi? Yine haberlerden çıktı bu. Bir dondurma reklamını yapan mankenler sapıtıp dondurmayı vücutlarına sürmeye başlamışlar. Kenarda dondurmayı!!! seyreden halk, dondurmayı!!! ağızlarının suyu akarak seyrediyorlar.

Ne peki bu şimdi.. Ana haber bülteninde yer alacak kadar önemli bir olay mı?

Zaten dejenere olmuş gençliğimize çok güzel bir örnek mi?

Yok olmaya yüz tutmuş kültürümüzün bir parçası mı?

Çıplaklığın doğal olduğunu vurgulama çabası mı?

Bence birieri tez elden bu haberlere bir el atmalı. RTÜK mü atar başka bir kurum mu bilmem ama bunlar iyice cıvıtmadan birileri dur demeli buna.

Çünkü zaten aklı karışık gençleri yanlış yönlendiriyorlar. Sanki yaplanlar matahmış gibi yorumsuz haber sunuyorlar. Gerine gerine 'bu bizim mesleğimiz' açıklamasını gençlerimiz davet olarak görüyor 'neden okuyup, iş arama derdi çekeyim bu da meslek' diyerek kurtlar sofrasına meze oluyor.

Milyonların önünde vucuduna dondurma sürüp saçma tavırlarla o dondurmayı yalamanın, normalliği değil ama ana haberlerde sunulup sunulmayacağı belki tartışılır.

Eğer gençlerimizi kurtarmak, buna bağlı olarak ülkemizi gittiği yoldan çevirmekse amacımız sayın TV kanalları yanlış yolda yanlış mesajlar veriyorsunuz. Lütfen kendinize gelin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de isimden başlayayın o halde, dün akşam "Dondurmam Gaymak" isimli filmi izledim. Doğrusu ya bazı sahnelerin gereksiz abartı ve vurgu içerdiğini düşünüyorum. İnsanlar bu filmi çocuklarıyla birlikte de izliyor olabilir! Bazı değerlere dokunan konularda, mizahi de olsa daha hassas davranılması gerekir. Dondurma reklamına gelince, hangi reklam var ki mankenlerin bir obje olarak kullanılmadığı! Soruyorum şimdi, "Ayakkabı tanıtımına neden iç çamaşırı ile çıkılır?", ya da "Dondurma reklamında neden dondurma banyosu yapılır?" Bir de otomobil fuarından görüntüler var tabi!!! Soruyu ben sordum ama hemen cevaplayayım: "Dikkat böyle çekiliyor da ondan!" İşin içine rant girince kadın bedenin bir obje olarak kullanılması pek fazla kişiyi rahatsız etmiyor da ondan!

A y s a n c a 
 22.01.2007 15:37
Cevap :
Kadınlar buna alet oluyopr sonra da ' bize saygı gösterilmiyor' diye bağırıyorlar değil mi? Teşekkür ederim yorumunuza.  22.01.2007 18:18
 

Evet malesef bunlar gibi daha bir sürü çirkef var tv'lerde hangi birini düzelteceksiniz.Sabah saatlerce kadınların ayaklar altına alındığı rezil proğramlar vs.yani bu işi tv yöneticilerine bırakılırsa olmaz onların derdi para reklam halkın derdi para spor vede erotik proğramlar yani anlayacağınız nerden tutsanız çamur.sağlıcakla kalın.

cevdeteray 
 16.01.2007 9:04
Cevap :
Evet güzel yaklaşım nereden tutsak çamur. Ve 'seyretmeyin kardeşim' demek çözüm değil bunu yazmayı atlamışım. Ben zaten seyretmiyorum TRT lerde harika programlar var benim düşüncem yeni yetişen gençlik. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.  16.01.2007 14:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 124
Toplam yorum
: 745
Toplam mesaj
: 188
Ort. okunma sayısı
: 1117
Kayıt tarihi
: 24.08.06
 
 

Danimarkada yaşayan bir İzmir'liyim. Hiç de sanıldığı gibi yurtdışında olduğum için milliyetçi değil..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster