Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
2835
 

Dört şehit: Uzman Çavuş Bekir Atacan, Habip Özkaya, Tuncay Özdemir, Ersin Selimoğlu

Dört şehit: Uzman Çavuş Bekir Atacan, Habip Özkaya, Tuncay Özdemir, Ersin Selimoğlu
 

Milli Egemenlik Haftası'nda; 22 Nisan 2004 Salı günü dört şehit daha verdik: 25 yaşındaki Uzman Çavuş Bekir Atacan; 22 yaşındaki Dağcı Komando Çavuş Habip Özkaya; 22 yaşındaki Komando Çavuş Tuncay Özdemir ve 21 yaşındaki Komando Çavuş Ersin Selimoğlu Milli Egemenlik Haftası'nda şehit oldular.

Bu cağrafyada milli egemenliğimiz sonsuza kadar devam etsin, Türk Milleti özgür ve bağımsız, huzur ve refah içinde başı dik ve onurlu yaşasın diye bu kahramanlar şehit oldular...

Analar, bacılar, kardeşler, babalar ağladılar; ama hep bir ağızdan "Vatan sağolsun!" dediler...

Vatan sağolsun!

Güneş Harekatı'na da katılan Şehit Uzman Çavuş Bekir Atacan, Şemdinli İlçesi Aktütün Köyü yakınlarındaki mayınlı saldırıda şehit düştü. Şehidimizin Osmaniye'nin merkez Nohuttepe Köyü'nde oturan ailesi yasa boğuldu. 45 yaşındaki şehit babası Osman Atacan: "Bu acıya yürek dayanmaz. Tek erkek çocuğumu kaybettim. Ben şimdi ne yapacağım?!" dedi.

Tek erkek evladını şehit veren baba Osman Atacan'ın "Ben şimdi ne yapacağım?" sorusu; feryadı bizleredir; yetmiş milyonadır... Terör belası baş gösterdiğinde henüz dünyaya gelmemiş evlatlarımızı şimdilerde şehit veriyoruz. Yetmiş milyon ne zaman bir ve bütün olma akilliğini gösterirsek, işte o zaman şehidimizin babası Osman Atacan rahat eder; millet rahat eder...

Şehidimizin annesi Elif Atacan; bacıları Elif, Nevin, Emel sinir krizleri geçirdiler. Şehidimizin annesi Elif Atacan: "Oğlum ben sensiz ne yaparım?!.. Hani seni evlendirecektik?!.. Senin çocuklarını kucağıma alacaktım; ne yaptın, bizi bırakıp gittin! Ben senin bu acına nasıl dayanacağım? Senin yerini kim dolduracak?" diye feryat etti.

İki yıllık Uzman Çavuş olan Şehidimiz Bekir Atacan Nohuttepe Köyü'nde toprağa verildi.

Dağcı Komando Çavuş Habip Özkaya terhisine üç buçuk ay kala şehit oldu. Şehidimizin Nevşehir'in Ürgüp İlçesi Aksular Beldesi'ndeki baba ocağına ateş düştü. Şehidimizin annesi Hatice Özkaya: "Oğlum ile en son olarak bir hafta önce konuştum. Askerliği o mu yaptı; yoksa ben mi yaptım bilmiyorum... Hep korkuyordum. Son konuşmamızda "Merak etme anne, ben iyiyim." demişti. Vatan sağolsun!" dedi. Şehidimizin babası Mehmet Özkaya; şehit evladı Dağcı Komando Çavuş Habip Özkaya'nın askerlik fotoğraflarını öpüp bağrına basarak şunları söyledi: "Ne yapalım?.. Allah'ın takdiri ilahisiymiş bu... Kaderimiz de bu da varmış. Devletimizin, askerimizin canı sağolsun!.."

Şehidimizin evine Ürgüp İlçe Kaymakamı Recep Soytürk, komutanlar ve yerel protokol mensupları giderek başsağlığı dilediler.

Şehit Komando Çavuş Tuncay Özdemir'e ağabeyi, şehit düşmeden önce "İzine gel." demiş. Ancak Şehit Komando Çavuş Tuncay Özdemir: "Bu işi bitirmeden dönmeyeceğim. İzine gelirsem timdeki arkadaşlarım bir kişi eksik kalır" demiş. Şehit Komando Çavuş Tuncay Özdemir'in annesi, babası ve kardeşleri ölüm haberiyle gözyaşlarına boğuldu. Şehidimizin ağabeyi Alaattin Özdemir: "Sürekli telefonla görüşüyorduk. Haftasonu komutanının telefonuyla bizi aradı. Hepimiz çok iyiyiz." dedi. arkadaşlarının da sesi geliyordu: "Tuncay burada bize ağabeylik yapıyor." diyorlardı.

Şehit Komando Çavuş Tuncay Özdemir; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisan 2008 Çarşamba günü törenle Karapürçek İlçesi'nde toparağa verildi.

Şehit Jandarma Komando Çavuş Ersin Selimoğlu, memleketi Bingöl'de gözyaşları arasında toprağa verildi. Bingöl Şehitler Anıtı önünde yapılan törende şehidimizin annesi Saadet Selimoğlu ve babası Mehmet Selimoğlu sinir krizleri geçirdiler. Gözyaşlarına boğulan; şehidimizin anne ve babasını aralarında kadın komutanların da bulunduğu görevliler güçlükle sakinleştirdi. Şehit Komando Çavuş Ersin Selimoğlu'nun ağabeyi Erol Selimoğlu, şehit kardeşinin askerlik fotoğraflarını okşayıp ağlarken, "Terhisine 15 gün kalmıştı. Tezkere almadan şehit oldun." diyerek feryat etti... Şehit kardeşi, Tuğgeneral Haluk Çetinkaya ve törende hazır bulunan diğer komutanlar ve askerlerle birlikte ağabeyinin bayrağa sarılı tabutuna asker selamı verdi.

Şehit Jandarma Komando Çavuş Ersin Selimoğlu; merkeze bağlı Göltepe köyü'nde gözyaşları arasında toprağa veridi...

Vatan sağolsun!.. Türk Milleti'nin başı sağolsun!.. Hepinize borçluyuz ta derinden; ruhunuz şadolsun!..

Şehit haberlerini niçin yazıyorum? Terör belası başgösterdiğinde henüz doğmamış evlatlarımız şimdilerde şehit oluyor. Şimdi evlatlarımız kucağımızda, sınıflarımızda, evimizde-ocağımızda ve artık "dur!" deme zamanı gelip geçmedi mi? Büyümekte olan evlatlarımızı bir bir şehit mi vereceğiz; dış destekli iç düşmanlara? Artık "Dur!" deme zamanı gelip de geçmedi mi?

Ve bir de "Vatanın bütünlüğü ve milletin istiklali tehlikededir." Vatanın bütünlüğünü ve milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracak da ondan...

Aziz şehitlerimiz; devlet-i ebed müddet için kendilerini feda eden kahramanlardır!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şehitlerimize rahmet diliyorum. Işıklar içinde yatsınlar. Bu gençlerimizin ve tüm gençlerimizin bu şekilde telef edilmesine yol açan her türlü kirli siyaseti de buradan kınıyorum. Gençler yaşamalı. yaşayacak hayatları vardı onların.

Ezgi Umut 
 25.04.2008 22:38
Cevap :
Sevgili Ezgi Umut, yıllar var ki milletimizin yüzü gülmüyor. Adınızda ifadesini bulan Umut ile Ezgi'yi birikte yaşıyoruz. Ama bir gerçek ki Ezgi yanımız daha ağır basıyor. Bugün de bir komutanımızı; bir binbaşımızı ve bir de erimizi şehit verdik.Yurdumun neredeyse her köyünde, her mahallesinde evladını şehit veren annelerin gözyaşları var; yanık yürekleri var... Sizin de ifade ettiğiniz gibi "çok acı..." çok!.. Bir Kıbrıs Barış Harekatını hatırlıyorum da, lisedeydim birde okuyordum; millet Ardahan'dan Edirne'ye kadar galeyana gelmişti. Gazeteler şiir yarışmaları düzenlemişti. Ben de yazmış göndermiştim. Yüzlerce, belki de binlerce Kıbrıs Türküsü plağı her evde en çok dinlenen türküler olmuştu. Yavruvatan üzerinde oynanan oyunlar devam ediyor; şimdi bir de Anavatan üzerinde oynanan büyük oyunlar var. Bir olup; iri ve diri olma zamanı. İç sesinizin ezgileri umuttur hepimize...Çocuklarımız binbir umutla yaşayıp, binbir mutlulukla yaşlanacak bu topraklarda..Selam,sevgi ve hürmetlerimle...  26.04.2008 0:03
 

Sn.Çağlar,şehit haberlerine dayanamıyorum.Tv.izlemiyorum artık.Ne zaman bitecek bu terör.Ne zaman mayınlardan temizlenecek yurdumuz?Gençlerimiz yaşamlarının baharında şehit ya da gazi oluyorlar.Allah ailelerine sabır versin.Esenlik dileklerimle...

yurttabirgül 
 25.04.2008 13:37
Cevap :
Sevgili yurttabirgül, bu aziz şehitlerimizin her biri sizin soyadınız gibi yurdumuzun birer gülüydü; o gülleri solduruyorlar, neredeyse hergün birer ikişer... Umutlarımızı, yarınlarımızı; canımızı, vatanımızı hedef almışlar. Bu bin yılları geride bırakan büyük bir Türk düşmanlığının yansıması. Anneler tek evlatlarını şehit veriyorlar; umutlarını toprağa veriyorlar. Yer yerinden oynamalı; sağduyulu tepkilerimiz; birlik ve beraberliğimizle şehitlerimizin acısına ortak olmalıyız. Her şehit haberinden sonra okulumdaki, sınıfımdaki çocuklarıma bakıyorum tek tek: Bu akan kan durmazsa, bu güzel vatan evlatlarımız da mı yarın bir gün böyle acılara gark olacaklar diye soruyorum kendi kendime; kahroluyorum inanır mısınız?!..Dünyanın başka hangi ülkesinde böyle kendi içindeki hainlerce askerler, polisler şehit ediliyor?!.. İçinizdeki asil sesiniz yurdumun demet demet birgüller demeti olarak aziz şehitlerimizin mezarına ulaştı... Sağolun...Selam,sevgi ve hürmetlerimle...  25.04.2008 23:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 323
Toplam yorum
: 584
Toplam mesaj
: 319
Ort. okunma sayısı
: 2016
Kayıt tarihi
: 04.09.06
 
 

Yaşanan her hayat en iyi hayattır; yeter ki içinde kötülük olmasın!.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster