Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '12

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
526
 

Dost dediğin kimdir?

Dost dediğin kimdir?
 

Genelde okul sıralarında başlar arkadaşlıklar. O dönem, dostum dediğin sıranı ve sırlarını paylaştığındır. Okullar büyüdükçe, sırlar da büyür, paylaşımlar da. Sonrasında ilerleyen yaşlarla değişir çevrendekiler. Kendi evin, komşuların olur. Bu durumda dostun, hastalandığında, sıcak çorba getirendir.

Yıllar geçer, değişim devam eder. Kimi tamamiyle çıkar hayatından, kimi ömür boyu yanındadır, kimiyse uzakta da olsa kalbinde. Eskiler de olur hayatında yenilerde.

Yerli yerine oturunca hayatın, sorarsın kendine; dost kimdir diye?;

Artık cevap farklılaşmıştır. Bunca yaşanmışlıktan, öğrenilen derslerden ve kendini bilmeye yöneldikten sonra DOST; Şehrin öbür ucunda olsa da ihtiyacın olduğunu anlayıp, en kısa sürede yanına gelendir. Sen bir şey söylemesen de telefonun ucundan, sesinin tonundan, ne halde olduğunu anlayandır. Tatilinde evini barkını sana açandır.

Dünyanın neresinde olursa olsun, seni merak edip arayandır. Caddede karşıdan karşıya geçerken, elini uzattığında sana doğru uzanan eldir.  Bazen saatlerce kendini paylaştığın, bazen sessizce oturduğundur. İçini dışına çıkartmasına yardımcı olduğundur.

Dost, kalemine ilham olandır. Değişimlerine destek olup, gelişimine katkı sağlayandır. Sadece sen olmana izin verendir. Olduğun gibi seni kabul edendir. Gözün gözüne değdiğinde, sessizce yüreğine akandır. Özü özünün içinde eriyip, bir olandır.

Dost dediğin, saf sevgiyi, beklentisizce sana sunandır.

 

Çimen Erengezgin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çimen hanım, güzel yazmışsınız, katılmamak mümkün değil. Ben de ilave etmek isterim ki: Başlangıçta "dost" olarak düşünülen kişinin karakter analizlerini yapmak lazım. Bu iki şekilde oluyor 1- Sırrım diyerek yanlış bilgiler verilir. O gerçek zannedip, o yanlış bilgileri başkalarına servis edip sonrasında dönüp tekrar geri geliyorsa, o dost olamaz...2-Ya yolculuk yapmak veya ticaret gibi, kişiyi para ile sınamak. (Hadis-i Şerif) Kişilik analizlerinde en kesin yöntem budur. Duru ve iyiniyet esasına endeksli dostluklar dilerim. Selam ve sevgilerle...

Yurdagül Alkan 
 01.02.2012 13:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 567
Kayıt tarihi
: 08.09.11
 
 

Yazar ve Yoga Eğitmeni ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster