Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ağustos '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
406
 

Dostluk omzumuzdaki bir eldir

Dostluk omzumuzdaki bir eldir
 

Dost dediğin kişi, bizi yargılayıp, değiştirmeye çalışabilir. Fakat değişim zordur.

Dost dediğin kişi, eğer kendimizi sorgulamamıza neden olabiliyorsa, bu da bir kazanç demekdir. .

Dostluğun anlamı büyüktür.

Dostlarımız, yokluğunda, yanımızda olmasını istediğimiz kişilerdir. Herhangi bir sıkıntılı durumda dostlarımızı arar, dertlerimizi onlarla paylaşırız. Dostlarımız yanımızda olmasalar bile, bize bir telefon kadar yakın olduklarını düşünürüz. Dostlarımızı aramak için, zaman kavramı yoktur. Eğer birisi “Bu saatte neden aradın, sabahı bekleyemedin mi?”diye sorarsa bu gerçek dostumuz değildir.

Güzel duygularımız dostlarımızla paylaşmak isteriz. Bir kitap okusak, beğensek dostumuzun da okumasını isteriz. Güzel bir film istesek, “keşke o da izleseydi”, bir yere tatile gitsek, “keşke o da yanımızda olsaydı” diye düşünürüz.

Her insanla olduğu gibi, dostlarımızla da tabi ki tartışırız. Ama gerçek dostumuz ile bir konu da uzlaşırız, kırmayız birbirimizi. Tartıştıkça dostluk ilişkimiz zayıflamaz, aksine bir bakarız ki, tartıştığımız halde dostluk bağımız daha da güçlenir.

Yalnızlık kader değildir, dostlarımızın olması gerekir. Dost kazanmak için beklemeyelim, çünkü zaman hiç kimse için beklemez. Unutmayalım, yarın kimseye garanti edilmemiştir. Dostluklardan, mutluluktan uzak kalmayalım. Aklımıza gelen güzellikleri yarına bırakmayalım. Ne yapacaksak, bu an yapalım. Bu anı yaşıyoruz ve yarını yaşayacağımızın hiçbir garantisi yoktur. Hayatımızda bugün ve daha önce yaşadıklarımız vardır. Hayatın tüm güzellikleri elimizin altındadır. Sevinçleri, mutlulukları, seçimlerimizi, kararlarımızı ertelemeyelim. Dostlarımızı iyi belirleyelim. Yaşlandığımız zaman, her zaman övünebileceğimiz anılarımız olursa, daha çok mutlu oluruz.. Dostlarımız olursa ve onları seversek, bu durum sevgi kapasitemizi de geliştirir, öyleyse dost gereklidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

dostluk kavramına,ki hep kazan,kaybet olurum.Bazen derimki,ne kadar şanslıyım.Bazen derim ki,hay anasını beee,nasılda tanıyamamışım.Ama sırtımı çevirmem yönümü yeni dostlara,yeni el'e uzanırım.Kaybettiğimede verdiğim kreidler bitmişse üzülmem...

yekruseha 
 28.08.2007 10:08
Cevap :
en iyisini yapıyorsunuz sağlıcakla kalın  28.08.2007 20:54
 

O zaman herkese; istediği gibi dostlarla karşılaşması ve hayatını paylaşması dileğiyle diyelim. Kalın sağlıcakla.

Ayda 
 27.08.2007 21:51
Cevap :
aynı şeyleri sisizn için içinde temenni ederim  28.08.2007 7:22
 

Yazınızı okumalı herkes, öncelikle de dostluğa gereken önemi vermeyenler... yüreğinize ve kaleminize sağlık. Sevgi ve Saygılarımla

H Hülya Tercan 
 27.08.2007 19:53
 

Dost Yaşamınızın ayrılmaz parçası. Sizinle üşüyebilen,sizinle yanan, siziznle gülen , sizinle üzülebilendir. Dostu kaybetmek o nedenle çok acı veriri. Doslu yaşamlar.

Yapukay 
 26.08.2007 16:51
Cevap :
teşekkürler katkı için  26.08.2007 22:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 689
Toplam yorum
: 1696
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2713
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster