Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '12

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
174
 

Dostum can

Dostum can
 

Can'ın en büyük keyfi suda serinlemek,


Can adlı golden retrıever bir köpeğim var. 6 yıldır benimle beraber. Bana inanılmaz bağlı. Bakışlarımdan anlar ne demek istediğimi. Sevinçli isem benimle sevinir. Tuttuğum takım gol attığında "gol" diye bağırdığımda benimle zıplar. 2-3 kere havlar. Sevimcimi paylaşır.
 
Hüzünlü isem benimle hüzünlenir. Hele ağladığımı görürse üzerime sıçrar, beni neşelendirmeğe çalışır. Üzülmememi iser. İşte böyle bağlar vardır aramızda. Kızdığımı, gözlerime bakarak anlar. Eğer bir kabahatı var ise, başını yana doğru çevirir. Adeta özür diler benden, bi daha olmaz der gibi.
 
Dün sabah doğa yürüyüşünü çıkmıştık gene beraber. Yol kenarında  bulunan karadut ağacına çıktım. Dut üzüm yemek için. Poposunun üzerine oturup aşağıdan izledi. Başladı havlamağa. Sebebini ben çok iyi biliyordum. Dikkat et düşersin diye,  ikaz havlamasıydı bunlar. Gözlerine bakdım, emniyetteğim der gibi. Sonra havlayı kesti beni izlemeğe başladı.
 
Altı ay önce çatıdan düşmüş, hayatımı kurtarmıştı.
 
Yağmurlu bir havaydı. Beş metrelik ahşap merdiveni duvara  dayayıp çatıya çıkmıştım, uydu antenini düzeltmek için. Can alt terasta beni bekliyordu. Gene havlıyordu dikkat et diye. İşim bitti, inerken merdiven ayağımın altından kaydı. 3 metreden aşağı düşmüşüm. Sonradan yegenim anlattı. Köpeğim can'ın havlama sesleriyle beni bulmuşlar. Önce yanıma yaklaşamamışlar. Çılğın gibi etrafımda dönüyor,  acı acı havlıyor. Yüzümden akan kanları yalıyor, yardım etmeğe çalışıyormuş. Bütün bu olanları bana anlattıklarında, çok duyğulandım.
 
Hastanede yattığım, 13 gün süresince adeta hayata küsmüş, yemekten kesilmiş. Hastane dönüşü beni karşısında görünce sevincini kelimelerle ifade edemem. Saatlerce başını ayaklarım üzerine koydu, anlamlı anlamlı ,iyi ki geldin, sağsın der gibiydi.
 
İşte benim can'la dostluğum böyle.
 
Cansever

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güzel bir dostluk örneği. Arkadaşımın köpeği (tombili) deprem gecesi herkesi havlayarak uyandırmış. Arkadaşım "o olmasa halimiz çok kötü olabilirdi" diye anlattı. Bizim çocukken kedilerimiz vardı. Hayvanlarla kişilerin arasında kurulan bağ çok farklı, bunu ancak bilenler anlayabilir. Sizin düştüğünüz zaman yaptıkları, beni çok duygulandırdı. Dilsiz hayvan der geçer insanoğlu. Selam ve saygılar.

Sündüs Akkaya 
 05.03.2013 21:26
Cevap :
sündüs Hanım, Blog yazımı beğendinize sevindim. Ben bir hayvanseverim. Can köpeğim benim dostum. Anladığım kadarıyla siz de bir hayvanseversiniz. Şöyle bir laf vardır, hayvanları sevmiyen insanları sevmez. Saygılarımla.  07.03.2013 20:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2021
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster