Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '08

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
402
 

Dostum

Ah sanal denen şu alem:)))) Kimine göre doğru, kimine göre yanlış. Nasıl ki reelde de doğrular ve yanlışlar varsa tabiiki sanalda da var. Önemli olan doğru kullanmaktır, herşeyde olduğu gibi. Her zaman şu sözümü demişimdir. İnsan olan insan her yerde insandır bu sanal bile olsa diye.. Sanala gireli iki yıl oldu. Her şehirden birçok insanı tanıma fırsatı buldum.Ama altını vurgulayarak söylemek istiyorum, gerçekten çok iyi dostluklarda kazanabiliyoruz.Zaman zaman birlikte ağlayıp, birlikte gülebiliyoruz.Dostluk, kardeşlik, arkadaşlık.. bu üçünü bir arada taşıyan insanınız varmı sizin sanalda..Bunun oluşumu ancak ve ancak tertemiz, art niyetsiz sevgi ve güvenden geçer.Kendimi bu yönden şanslı hissediyorum.İşte bunlardan bir tanesi adı TOPRAK..iyiki varsın.Sözlerimi Toprak'ın beni tarifleyen yazısı ile bitirmek isterim.

Ablam FÜGEN…
sizin kadar tanıyan biri; sizi düşünen, düşünmeyi öğrenmiş, sakin, uslu, efendi, oturmayı kalkmayı bilen, sevmeden edemediğiniz biri;Siz diye size gülen.. gülmeyi bilen.. Size sizi anlatmayı seven, , sizin için çok şey yapmaya hazır biri; bazen biraz fazla konuştuğundan yakındığınız ama ne söylediğini bildiğinden hep emin olduğunuz, sizi tanıdığı kadar kendini ve hayatı da tanıyan biri; yalnızca eşinize anlatabildiğiniz sırlarınızı anlatmaktan çekinmediğiniz, bazen düşüncesine şiddetle ihtiyaç duyduğunuz biri; sabahın üçünde "ayıp olur mu" diye endişelenmeden arayabildiğiniz ve üçüne beşine bakmadan size duymanız gerekenleri söyleyen, gecenin o karanlığında kalkıp ışığı yakan, masanın başına geçen biri; kaleminiz, kağıdınız, aynanız, saatiniz, kravatınız olan, bazen gölgeniz
olan biri; ve bazen vicdanınız, eh, bazen de, uykusuz bıraktığınız için, vicdan azabınız olan biri... hayatınızda böyle biri... var mı? Ben de var ablam…. FÜGEN…. teşekkürler toprak teşekkürler..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 118
Ort. okunma sayısı
: 836
Kayıt tarihi
: 08.10.07
 
 

İnsanın insanlara verdiği değerlere sahip çıkılmazsa İNSANLIK ölür.. Önce değerlerimize sahip çık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster