Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
809
 

DTP neyin peşinde?

DTP neyin peşinde?
 

Demokratik Toplum Partisi (DTP), son günlerde yaptıklarıyla, söylemleriyle ve politikalarıyla toplumu geren ve toplumsal gerginliği arttıran bir yaklaşım içerisine girmiştir. Hiç kimse demesin ki DTP, demokratik ve barışı sağlamaya yönelik bir partidir. DTP, Kürt vatandaşlarımız üzerinden siyaset yapan, Kürt vatandaşlarımızı sömüren ve üzerilerinden rant sağlayan bir siyasal oluşumdur.

PKK’ya terör örgütü dememeleri çok da önemli değildir aslında. Önemli olan bu ülke vatandaşlarından olan Kürt halkı üzerinden siyaset yapmakta, Kürt halkını kullanmaktadır. Ahmet Türk, dün mecliste açıkladığı kitapçık DTP’nin niyetinin ve isteğinin ne olduğunu da açıkça ortaya koymuştur. Türkiye’yi eyalet sistemine götürecek bir oluşum öneren kitapçık, DTP ve arkasındaki dış güçlerin bu ülkeye yönelik hain planıdır.

DTP ve DTP zikrindeki insanlar, dış güçler tarafından 1991 ve 2003 Körfez Savaşı’nda dış güçler tarafından satıldığını unutmuş gibiler. Yıllardır Kürt devleti kurdurma bahanesiyle Kürtleri oyalayan ABD, Türkiye’de kendisine DTP’yi seçmiştir. DTP, halen demokrasi ve barış derken Türkiye’yi parçalamaya yönelik bir girişim içerisinde olduğu da gözlerden kaçmamalıdır.

Aysel Tuğluk, geçen gün Diyarbakır’daki açıklamasında, barış olması için Öcalan’ın serbest kalması gerektiğini bildirdi. Orda bir gazeteci 1999’a kadar Öcalan dışarıdaydı, neden barış sağlanmadı diye bir soru soramadı. Aysel Tuğluk da bu olay üzerinden rant elde edeceklerini biliyor elbette.

Daha önceki terör yazılarımda da belirttiğim üzere PKK bir siyasi oyundur. ABD tarafından hazırlanan senaryo PKK’nın ve DTP’nin başrolünde, Türkiye’nin ise figüranlığında devam etmektedir. PKK, DTP için bulunmaz bir hint kumaşıdır. Çünkü PKK üzerinden siyasi kampanyalar yaparak, toplumsal yapıyı oluşturarak siyasal oluşum içerisinde yer almak istemektedirler ve yer alıyorlar da.

Ahmet Türk ve DTP, toplumsal barışı falan istedikleri yok. Toplumsal duyarlılığının gelişmesini asla istememektedirler. Kürt halkı üzerinden siyaset yapmak DTP ve Ahmet Türk’ün karakterini oluşturmaktadır. Uyan Kürt vatandaşlarımız.

DTP ve DTP zihnindeki insanlar şunu bilmeliler ki, Tek bir Türkiye ve Tek bir Cumhuriyet ilelebet muhafaza edilecek. Ayrıca Anayasa Mahkemesine DTP için açılan kapatma davası sonucunun DTP’nin kapatılmaması yönünde olması beklentilerim de var. Çünkü kapatılma ile DTP mazlum edebiyatını çok daha iyi yaparak toplumsal gerginliği tırmandıracak ve bu tırmandırma çatışmalara dönüşebilecektir. O yüzden DTP’nin kapatılmaması en akılcı yöndür. Bu şekilde diğer siyasi yaptırımlarla terör örgütü bağlantıları da göz önünde bulundurularak uygulamaya gidilmelidir. DTP’nin oyununa gelmemek için Kürt vatandaşlarımız daha duyarlı, siyasal kültürü oluşturacak- gelişterecek ve sorgusal yeteneğini ortaya koyacak yaklaşımlar içerisine girmelidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güneydoğu bölgemizde kurulmak istenen aslında bir Kürt devleti değil. DTP ve Kürt halkı bu şekilde kullanılıyor. Büyük Orta Doğu projesi kapsamında bu bölgeyi de içine kapsayan bir "vadedilmiş topraklar" projesi var ki başrolünü İsrail üstlenmiş durumda. Burada asıl kurulmak istenen Büyük İsrail Devletidir. ABD bu uğurda bırakın Kürtler ve Türkiye, tüm dünyayı kullanır.

Engin ALTUNISIK 
 30.10.2008 22:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1497
Kayıt tarihi
: 22.07.08
 
 

Uluslararası İlişkiler Mezunuyum. Yüksek Lisans çalışmaları yapmaktayım. Uluslararası İlişkilerde ak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster