Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
744
 

Dualarımı kabul etmemesinden bildim ben O'nu

Dualarımı kabul etmemesinden bildim ben O'nu
 

Hâlâ yoldan geri dönmediysek elhamdülillah bu Rabbin lütfundan. Varış yerinin güzel olacağını biliyoruz ve bu bizi her daim diri tutan yegâne şey.Kıymetli bir arkadaşım soruyordu geçenlerde hep mi imtihan? Hep mi zahmet ardı rahmet illa mı zahmet! Şüphesiz benim için tek seferde hakkından gelemeyecek kadar zor bir soruydu. Ve itiraf etmeliyim ki o an vereceğim cevap beni hiç de ümitvar etmiyordu. Birden şu belirdi o an zihnimde: "La rahate fi'd dünya." Bu dünyada rahat yoktur. Kaynak en sarih olan olduğuna göre şüphe su götürmez.

Keyfimiz yok vallahi... Doğru dua etmeyi bilmediğimizi, bilmediğimi fark ediyorum uzun zamandır. Ey Rabb! Geleceği ve hakkımda açacağın kapıları yalnız sen bilirsin. Ben aciz, ben önünü göremeyan gafil! Çok değil sadece bir nefes alamayışım kalbin atışını durduran çaresizlik. Hayrın senden geldiğini bilirim ancak beni o hayra götürecek davranışım sözüm nedir bilmem. Öyle ki bazen her şey sadece iki dudağın arasından çıkacak bir "evet" veya "hayır"da gizli. Sorumluluğum büyük, gücüm küçük; iradem desen hatta hiç demeyelim istersen.

Ya Rabb! Dilimden dökülenleri nezdinde gördüğün hayra kılavuzla! Hayra ve barışa yönelik gördüğün iş her neyse karar vermemi belirleyecek doğru iradeyi senden niyaz ederim. Etrafımızdaki içi dışı bir naif kibar Senin yolunda olan ilmimizi artırmada bizlere feyz verecek sevdiğin kullarının sayısını artır .

"Dualarımı kabul etmeyişinden bildim ben O'nu" buyuruyor Hz Ali (as). Beni senden, senin yolundan ve senin yolundaki insanların güzelliğinden mahrum bırakacak bilmeden görmeden anlamadan yaptığım her davranış, ettiğim dua ve söylediğim sözden Sana Sığınırım.

Bu kadar ben demek utandırıyor beni ey Güzel! Burnumun Kaf Dağı seviyelerine çıkmasından korkuyorum. Ey Semi! Duy beni Ya Rahman sonsuz kudretinin karşısına eğile büğüle bak ne güç geldim. Onca haykıranın içinde suskunIuğu bozmamaya çalışma zorluğuyla kaldım. Kâh coştu yüreğim bir martının kanat çırpışıyla göklere, kâh yanağıma bile değmeden indi gözümün yaşı en derinlere.

Bu nasıl bir teslimiyettir ya Rab! Derdimin dermanı derdimdeymişse dermanımızı bol eyle.

Tükenmez Kalem

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Samimiyetinizi ziyadesiyle hissedebiliyorum çok teşekkür ederim.

Deniz Yüzbaş 
 14.01.2016 18:13
 

Sevgili yazarım, kalemin hiç tükenmesin...Hayırlı günler diliyorum.

Abdülkadir Güler 
 14.01.2016 10:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 230
Kayıt tarihi
: 13.12.14
 
 

Psikolojik Danışman ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster