Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '18

 
Kategori
Yapı / İnşaat
Okunma Sayısı
72
 

Duble Yapılmayan Yollar - Besni Yolu

 Duble yollar Türkiye genelinde hemen hemen yapılıp tamamlanmış gibi ama halen yapılması gereken  yollar da var ! Bazen Besni'ye giderken Bu yol stres yapıyor !!

Yapılması gereken yollardan biri de Adyaman _ Gaziantep yolunu Besni ilçesi içinden Malatya / Kahramanmaraş 'a ulaşım sağlayan yol olan Besni - Gölbaşı yolunun, Adıyaman yol kavşağından Besni arasındaki 13 Km yolun halen tek şeritli ve viraj rampa ve 85 yıllık yol. 1970 de bir büyük onarım görmüş  halen ilk yapılan köprü ve menfezler üstünden geçen dar platformdadır.  

Buyunçayır deresi üsütndeki köprü girş çıkışları 90 derece viraja sahiptir. tel şerit olarak günümüz korseli araçlar geçememektedir . Büyük araçlar geçişi için Adıyaman Gaziantep yolu kavşağndan dolanması ve 20 km fazladan yol kat etmesi gerekmektedir. Bu köprü sıksık kazalara sebep olmakta yabancı şöförler için çok tehlikelidir. 

Geçen yıl yine  bir noktada büyük onarım başlamış ama başladığı gibi 6 ay önce bırakılmış ! 

Esas itibariyle Gaziantep - Adıyaman yolu duble yol çalışmaları da henüz sonuçlanmamış. Gaziantep tarafı Araban hududunda 4km lik mesafe yapılmamıştır. Besni girişinde çalışma devam etmektedir. 

Gaziantep - Adıyaman Yolu Besni girişinden Yeni Kent Semti Mimarlık Fakültesi civarında Çevre yolu ile Besni - Gölbaşı yoluna bağlanarak Gaziantep yönünden gelip Malatya tarafına gidecek araçların kent içi dar caddelerden trafik sıkışıklığından kurtulmalıdır. 

Besni - Gölbaşı yolu bir an önce duble yola kavuşmalıdır.  1 tane köprü yeni trafik kazalarına yol açmadan acilen duble olarak yol platform güzergahına uygun yapılmalıdır. !! 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1796
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster