Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '09

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
908
 

Duman

Duman
 

İşte Duman, tüyleri duman rengi. Bakmayın böyle uslu durduğuna...


Duman'a "Seni en kısa zamanda seni herkese tanıtacağım" sözünü verdim. Duman, fotoğraflarından görüleceği gibi güzel bir kedi. Şanslı, çünkü kedileri çok seven bir aileye sahip. Duman'ı görür görmez sevdim. Bunu hissetmiş olmalı ki sevgimi karşılıksız bırakmadı. Bir çok fotoğrafını çektim, bazı oyunlarını videoya kaydettim.

Duman miyavlamıyor konuşuyor sanki. İsteklerini anlatabiliyor, söz dinliyor. Mamasını suyunu yemek kabından yiyip içiyor. Çişini kakasını küçük odadaki içi kum dolu kutusunda hallediyor. Pencereye gelen kumrular ve güvercinler, kafesteki muhabbet kuşu, akvaryumdaki balıklar en iyi arkadaşı. Canının istediği yere yayılıp evin içinde yaşananları izlese de koltuğunda şekerleme yapması en büyük zevkleri arasında. Salonun bir köşesindeki koltuğunda ailesi ile zaman zaman TV izlemeyi, yatana dek onlarla birlikte olmayı seviyor. Uykusu geldi mi tıpış tıpış odasına gidiyor. Her sabah kapıyı açtırıp apartmanı denetlemesi :) gerektiği için erken kalkmak zorunda.

Pencere önüne kuşlar için yem konulduğuna Duman'ı büyük bir heyecan sarıyor. Gelen kuşları merakla bekliyor. Onlarca kuşu bir arada görünce adeta kendinden geçiyor, yakalamak için pencereye atladığında kaçan kuşların ardındn bakakalıyor. Onların yeniden gelmesini bekliyor. Bu olay evde hemen hemen her gün yaşanıyor.

Duman küçük elektrikli ev aletlerinden tırsıyor, özellikle saç kurutma makinasından :) Uzun zincirle oynamak hoşuna gidiyor. Ona erişmek için bir metreye yakın zıplayabiliyor. Kilo sorunu :) olmasına rağmen hayli çevik. Sırtına, kuyruğuna dokununca gıdıklanıyor, zaman zaman yeşil ama taze ot yiyor.

Duman'ı çok küçük henüz yavru iken apartman girişinde bulan ailesi onunla üç yıldır beraber. Başta aşı ve diğer sağlık kontrolü için veterinere götürülen Duman'ın kimliği bile var.

Onun bazı fotoğraflarından bir galeri oluşturup oyunlarını videoya kaydettim.

Duman'a verdiğim sözü yerine getirdim, yakında TV dizilerinde boy gösterirse şaşırmam. Duman'ı şimdiden özledim.

Duman'ın fotoğraflarını büyük boyutta görmek isterseniz, aşağıdaki linke tıklayın:

http://picasaweb.google.com/ilyasbayram35/Duman#


Bir kitap tanıtımı:

Normal Ötesi Aşk / Ömer Özdamar (Homeros)

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=UMSURS3EM4WBRLD0UYO8&referer=78915

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1731
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 2465
Kayıt tarihi
: 13.04.07
 
 

6 Mayıs, bir Hıdırellez günü "Merhaba dünya" demişim. Geçen elli küsur yıl. Bir şarkı vardır Osma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster