Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
407
 

Dümenleri bırakıp, makasları ele almak

Dümenleri bırakıp, makasları ele almak
 

Hayat ne garip kendimizi öldürmek için çabalıyoruz bir yandan, bir yandan da ölümden ödlekmişiz gibi korkuyoruz. Her aldığım nefeste ölüme bir adım daha yaklaşırken koşarcasına kavuşmak istermiş gibi ona bir de nefeslerime nikotin ekliyorum. Yaşamayı biz seçmedik bu yüzden ölmeyi de biz seçemiyoruz ama hayatı makaslıyorum.

Her içtiğim su damlasında hayatın güzellikleri film gibi önümden geçerken, suya alkol karıştırıp bir makas daha atıyorum hayatıma. İlginçtir ki ölüm de yalnız benim gibi. Kimin elinden tutsa ölüyor. Gizli öznelerle yaşıyoruz, yaptığımız işlerin bir kısmını gizliyoruz. Hayatımıza attığımız her makası kimi zaman ailemizden kimi zaman dostlarımızdan sevdiklerimizden saklıyoruz ama bağımlılık yapmış gibi bize ne kadar uzak olduğunu bilmediğimiz ölüme koşuyoruz. Hayatımızın dümenlerini bırakıp yaşamak ne güzel oldurdu hal bu ki. Denizin ortasında dümeninde görevlinin olmadığı bir gemi gibi savrulsak arada, hoş olmaz mıydı ki. Nerde ne yapacağımızı düşünmesek bazen, hayatın bizi savurduğu yerlere doğru gitsek, uzun bir otobüs yolculuğunda ihtiyaç molası verir gibi. Rüzgârlar doldursa küçücük hayat sandallarımızın yelkenlerini ve biz oradan oraya sürüklensek. Ne kadar korkuyoruz hayatı gidişatına bırakmaktan, hayatta dair konularda zarlar atmaktan. Oysa her şey belli değil mi zaten. Yalnızlığınızın sahillerinde gezerken hiç mi fark etmediniz birilerinin denize attığı deniz yıldızları sahilde ölü duruyor. Birileri zar atmış haklarında ama kaybetmiş belli. Dümenleri bırakın, yelkenler fora, rota ölüm. Gidip kocaman bir öpücük konduracağız yanağına. Birkaç anlığına yalnızlığına son vereceğiz ve yine yalnız kalacak. Koca bir ömrü yalnız geçirmişiz nasılsa biz ahir ette de yalnız kalacağız sanırım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bir düşünelim:denizi ya da okyanusu savuran rüzgarı.ya da savrulan okyanusu.onun yerinde olmak istermiydik acaba??????

mavı benn 
 08.10.2007 22:14
Cevap :
çok bunaldığımda, hayat bazen tüm gücüyle üstüme yüklendiğinde olmak istiyorum rüzgarın savurdukları arasında ama savrulmak istesemde bazen olmuyor engeller çıkıyor karşına köklerin kopmana izin vermiyor.  09.10.2007 20:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 613
Kayıt tarihi
: 26.01.07
 
 

Adana'da lise öğrencisiyim, yazılarımı amatör olarak canım istediği günlerde yazıyorum. Genelde habe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster