Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
955
 

Dün gece İstanbul'da trafik kazaları!

Dün gece İstanbul'da trafik kazaları!
 

alıntıdır


Korku filmi gibi bir gece yaşadık dün.  İstanbul trafik anlamında yine olumsuzluklara gebeydi. Ne yazık! Bir de can kaybımız var dün geceden kalan.

Akşam mesai bitiminde internetten yola bakan arkadaşları E5 in Tem’e göre daha yoğun olduğunu söyleyince servis şoförümüz de Tem’den gitmeye karar verdi. Bir buçuk saat bu yolu çekeceğime metrobüse binmeyi düşündüm. Ama ne yazık ki ülkemiz magandaları yüzünden artık tek başına toplu taşıma araçlarını da kullanamıyor bayanlar.

Neyse… Bu da bambaşka bir konu!

Servisten metrobüs için inen olmayınca bende devam ettim. En azından uyurum diye düşündüm. Tem’e girdikten kısa bir süre dakika farkla kazadan kurtulduğumuz Batı Şehir kazası gerçekleşti. Şok olduk! Beş on belki de on beş dakika geçse orada bizde olacaktık.

Uyumak mümkün mü? Kaçtı uykum bir kere!

Radyo spikeri de sürekli canlı kazaları veriyor. Mahmutbey gişelerine geldik gelmesine ama gişeden geçmek mümkün değil. Tam 55 dakika bekledik. Derken gişelerden sonra yine bir kaza! 1 ölü 17 yaralı. Yaralılardan bir kadın hamile. Durum içler acısı.

Trafik çok germiş sanırım şoför beyi emniyet şeridine geçmiş. Kaptırmış giderken önde kaza yapan ve kenara çekilen araçlara çarparak zincirleme kaza yapmış. Etti mi size kaza üç!

Burayı da geçince halkalı köprüsünden haber verdi spiker. Araç E5 ten metrobüs yoluna girmiş. Takla atan atana. Araçların hepsi havada uçtu dün gece adeta.

Korkunçtu!

Üzücü ve yıpratıcıydı!

Ben kazaların çoğunu akıllı dediğimiz, aklımızı alan telefonlara bağlıyorum. Elinden düşmüyor şoförlerin. Navigasyonlar, internetten alternatif yol kontrolleri, watsapp yazışmaları, sosyal medya takipleri vs…

Kimse yola çıkmadan navigasyona bakmayı akıl edemiyor mu? Hadi yola baktın diyelim, yazışmak nesi?

Oyun bile oynayanlar var yolda bunlarda bir şey mi?

Yazık, yazık!

Bir saatlik yolu üç buçuk saatte giden bize de, hayatını kaybeden rahmetliğe de, karnında bebeğiyle yaralanan o hamile anne adayına da…

Hepimize yazık! İnsanlık ayıbı artık düz ve trafiğin olduğu yolda yapılan kazalar. Bazen gerçekten gidesim geliyor bu canım şehirden.

Mutlu hafta sonları

 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Yazar, Merve Hanımefendi, Tanrı insanları yaratır, aile, okul ve sosyal çevre etkileri ile, oluşumlarına yol açar. Ancak, kendisine verdiği zeka ve iyi bir eğitimle,insanlar, hayatta daha az sıkıntı çekerek, yaşadığı topluma katkı sağlayarak, yoluna devam ederler. Eğer, kendisini bu bilince sevk eden, bu tehlikeleri anlatan eğitim imkanlarından mahrumsa insan,işaret ettiğiniz felaketler o anda, başlar. Yeterli eğitim veriliyor da, insanlar bunu algılamakta basiret gösteremiyorsa,işte buna da zeka özürlülüğü derler. Ama eğitimin umursanmadığı, TV programlarında, okullarda ve ailede, bu konuların, bu üzüntülerin yaşanmasına ilişkin söylem ve ikazlar ne yazık ki,yok sayılacak kadar az dır. Öte yandan, dini ihtiyaçların karşılandığı camilerimizde, toplumu saran tehlikelerin, Arapça bir takım yorumları açıklamak yerine, daha yoğun ve açık bir şekilde anlatılması ve toplumun eğitimine katkı sağlanması da, kanımca ibadetin bir parçasını oluşturur. Selam ve saygılarla. Refik

Refik Başdere 
 29.01.2016 12:46
Cevap :
Merhaba Refik Bey, çok haklısınız. Yorumunuz ile yazıma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ediyorum. Selamlar  09.02.2016 9:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 668
Toplam yorum
: 3225
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1762
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster