Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '07

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
1959
 

Dün gece rüyamda Gül gördüm

Dün gece rüyamda Gül gördüm
 

Oldum olası gülü severim gülleri severim.

Gülü sevenleri de severim.

Ne demişler gül tutan elde biraz da koku kalır.

Fakat gül yetiştirenlerin elleri yara bere içindedir.

Kolay değildir gül yetiştirmek.

Gülün kıymetini bilmek için sadece bülbül olmaya gerek yoktur.

Gülü seven dikenine katlanır demişler.

Diken olmaya çalışan dikenlerden söz ediyorum.

Onu büyütmemek için sarılan sarmaşık dikenleri vardır bilirsiniz.

Gülü seviyoruz ya eh ne yaparsınız artık dikenine de katlanacağız.

Gül var ki dikeni de olacak neylersiniz.

Dünyada gül görmek güzel.

Bir de rüyada da gül görmek var.

***

Rüya tabirlerine göre; “Rüyada gül görmek iyiye delalettir. Yeni açan bir gülü toplayan bir genç kız çok kısa zamanda evlenir. Güllerin renklerine göre manaları değişir. Bahçesinde gül ağacı gören bir erkek mesleğinde ilerler hatta en basa geçer.

Rüyada gül topladığını gören kimse, hayır, iyilik, sevgi ve nimete kavuşur. Gül, güzel bir isimle yâd edilmeye de işaret eder. Gül, ferahlık ve sevince de işaret eder. Bazı tabirciler, gül, bir misafirin veya bir mektubun gelmesine işaret eder dediler. Rüyada gül toplamak sevinçtir.

Rüyada gül görmek, çok iyi bir şekilde yorumlanır. Birisinin gül toplaması, vaktinin hoş geçeceğine, muradına ereceğine, çok hayırlı haberler alıp sevineceğine işarettir. Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Âşık bir kadın gül görmüşse sevdiğiyle birleşir.
Bahçesinde gül ağacı gören bir erkek mesleğinde. Aynı şekilde gören kadın ise bereket, şöhret ve mutluluk olarak yorumlanır.
***
Güzel bir gül çok iyidir. Aşkta ve işte başarı, kısmet, bolluk, ömür boyu mutluluktur. Gülün rengine ve güzelliğine göre yorumlanır”

Dün gece rüyamda gül gördüm.

Kime söyledim, kime anlattımsa hepsi de hayırlı olsun dediler.

Gülleri siz de seversiniz biliyorum.

Size de hayırlı olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazınızı Cumhurbaşkanımız okursa sevinir. Amma methetmişsiniz Gül'ü ha! Bakalım göreceğiz, tarafsız bir şekilde Çankaya'da oturup da ülkemizin refaha ve huzura kavuşması için katkıda mı bulunacak, yoksa bu güzel ülkenin çağdaşlıktan, laiklikten uzaklaşması için mi çalışacak? İnşallah eski söylediklerinin ve düşüncelerinin peşinde koşmaz da ülkemizi sıkıntıdan sıkıntıya sürüklemez. Ülkemiz için güzel şeyler yapsınlar da biz dikenlerine de katlanırız. Kusura bakma ya Ahmat Bey, siz bahçedeki güllerden, dikenlerden bahsediyorsunuz ben nelere daldım. Özür dilerim. Evet gülleri ben de severim. Ama dikenleri acıtabilir, dikkatli olmalıyız. Çocukluğumuzda terasımızdaki çeşit çeşit güllerin yapraklarını şişeye koyar, su ile doldurup GÜL SUYU olmasını beklerdik. Saygılarımla.

Mustafa Mumcu 
 01.09.2007 12:59
Cevap :
Teşekkür ederim. Yorumunuzun üstüne tekrar yorum eklemek o güzelliği bozar diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce bir yazı bu. Umarım iyi olur. Ülkemizin istikrara ihtiyacı var. sizinde güzel düşüncelerinizden dolayı kutluyorum. Elbette gülün de dikenleri olur. Gülleri dikenler birakmaz. Fakat diyorumya iyi niyetimiz karşılığını bulur. Teşekkürler..Saygılar bizden...  01.09.2007 23:29
 

A. Kadir Demir Bey'e birkaç cümleyle düşünce belirtmek istiyorum. Sevgili kardeşim, Ahmet Seven Bey'i ben de sert şekilde eleştirdim. Hepsini yayına aldı. Ayrıca alma mecburiyeti de yok. Sistem ona bu hakkı vermiş. Bazı yazılar çok sert eleştiri veya hakaret içeriyorsa, sitede polemiğe yol açmamak için editörler yazıyı blog yazarına iletmeyebiliyorlar. Sizin isminize tıkladım, boşluğa çıktı. Kaydınız filan yok mu? Yani sitenin kayıtlı üyesi değil de sadece eleştiri yapıyorsanız biraz daha ılımlı olmak zorundasınız. Zira sizin yazılarınızı okumak ve eleştirmek imkanımız yok. Öyle atıp tutmakla olmuyor tabii, eleştirmesini biliyorsanız, eleştirilmesini de öğrenmelisiniz. Siz de yazın bir şeyler de tanıyalım düşüncelerinizi. Beni aynı şekilde eleştirseydiniz, Ahmet Bey'in gösterdiği olgunluğu göstermezdim. Hepimiz haddimizi bilmek zorundayız. Ama hepimiz!

Mustafa Mumcu 
 01.09.2007 12:49
Cevap :
Öncelikle Teşekkür ederim. Umarım gideceği yere gitmiştir...  01.09.2007 23:33
 

1-Hiç kimseyi haksız olarak itham etmem.Madem bir yazı yayınlıyorsunuz yorumlarada katlanacaksınız! Okuyucu olarak herkesi eleştirebilirim ve sizde yanıt verirsiniz.Ben sizi yazılarınızla tanıyorum sizde beni ancak yorum yazarsam tanıyabilirsiniz.Asıl haksız itham edilen benim. 2-Eğer her yorumu yayınlıyorsanız ,yukardaki yazınıza yazdığım 28.08.2007 tarihli yorumum neden yayınlanmadı o zaman?sanal alemde kaybolup gittimi sizce? :) 3-Ben halkımın yanındayım sizse iktidarın parlatıcısısınız!(inanmıyorsanız kendi yazınızı bir kez daha okuyun lütfen :))) Bu yazıya methiye düzmek denir ki edebiyat derslerini biraz takip eden herkes bunu anlayabilir. 4-Eleştirilerim biraz ağırdır,kusura bakmayın ama ''GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR'' Sağlıcakla kalın! kadir

A.Kadir Demir 
 29.08.2007 18:16
Cevap :
Teşekkür ederim. Gerçekten söylüyorum yorumunuz gelmedi sanıyorum. Eğer gelmiş olsaydı mutlaka yayınlardım. Bu bir. İkincisi kimsenin parlatıcısı değilim. Bir parlaklık olacaksa o da aydınlık demektir sizde yararlanırsınız bundan. buda iki. Üçüncüye gelince gülü seven dikenine katlanır tibiki. Siz de dikenlere katlanmanız gerekirdi görüyorum ki katlanamadınız. Olsun yorum yapa yapa tanışmış oluyoruz. Bu daha da güzel. Yorumlarınızdan büyük haz alıyorum. Eğer yorumlarınız gelmezse üzülürüm. Su olmazsa dereler çaylar neylesin....Teşekkürler....Siz de sağlıcakla kalınız.  30.08.2007 18:08
 

hoşunuza gitmeyen yorumları yayınlamamanız sizin karakterinizide yansıtıyor.tam da bu günlerin yazarısınız! Devam edin belki büyük bir makarna paketide size nasip olur :)))))

A.Kadir Demir 
 29.08.2007 12:26
Cevap :
Elinize sağlık. Yazıya yorumunuzla katılmanız bile güzel bir payedir. Demek ilgilendiriyor sizi ne güzel. Ne zaman yorum yayınlamadım. Hatırlamıyorum. Asla olmadı böyle birşey. Bu da sizin yanılgılarınızdan sadece birisi işte. Siz öncekiler tarafından makarnayla tav olanlardanmıydınız ki böyle şey düşünüyorsunuz. İnsan yaşamadığın söylemez. Tecrübeler söyletir. Boşverin yine de. Ancak haksız ithamlar sizin o birikimli duyarlı şahsınıza yakışmıyor. Saygıyla....  29.08.2007 14:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 543
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 884
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Samsun Yazarlar Derneği (Kurucu) Başkanı. 12 kitabı neşredildi. Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster