Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '18

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
152
 

Dünya: Kuralsız Çocuklar Krallığı!

Dünya: Kuralsız Çocuklar Krallığı!
 

Bazı çocuklar vardır ki insanlar onu anne ve babalarının onu dünyaya getiriş şeklini ima ederek doğuş, dünyaya geliş şekline neden olan eylemin içeriğinin tümünü hakaret olarak kullanır ve genellikle planlı olmamakla birlikte biyolojik ihtiyaçlara gem vuramayan ya da vurmayan kişilerce yapılan imalat sonucu olarak tüm kısıtlı imkânlara rağmen her halükarda doğalar.

Tarlada, bağda, bahçede hatta arabada bile doğmuş olabilirler, planlanmadıklarından öyle o doktor senin bu doktor benim, aylık kontrol, haftalık ultrason gibi ayrıntılara takılmaksızın diğerlerine bir şekilde inat yine de doğmuş dünyaya gelebilmeyi başarmışlardır. Bu tür çocuklar ilişkinin şekli kast edilerek toplumda hakaret ifadesi olarak öznenin başına getirilen çeşitli tamlamalara dönüşerek kullanılır.

 Ve insanlar birbirlerine hakaret etmek için genellikle bu tamlamaları pek sıkça birbirlerine karşı hakaret maksadıyla kullanırlar. Trafikte, kavgada, maçta vs.

Bir insanın gayri meşru ilişkiden doğduğunu belirtmek için kullanılan  bu sıfatlar ne yazık ki toplumda en ufak bir gerginlik olduğunda; kişilerin birbirine hakaret etmek, çileden çıkarmak için kullandıkları bir yöntemdir. Anneye hakaret erkek açısından birçok şekilde kişiye acı verir, bam teline dokunur ki, hakaretten amaç da zaten en kısa sürede en yüksek dozda etkili atış yapmaktır. Herkes bir nevi kendisine zarar verecek şeyin de karşısındakine zarar vereceğini gerek bilerek gerekse bilmeyerek yaptığı hakaret eylemi genellikle toplumumuz için kastedilen annedir. Anne imajına hakaret kişiyi bir anda kızgın bir boğaya dönüştürdüğünden kızgın insan daha da kontrolden çıkar, nabız artar, kan basıncı yükselir ve olanların çoğu ondan sonra olur.

Toplumda bu şekilde karşılığı olan sadece kadının biyolojik ihtiyaçlarına göre hareket ettiği düşünülerek yapılan bu tür sözel bir saldırı, hakaret birçok kavganın fitilini bir anda ateşler ve ortalık bir anda kan gölüne dönebilir.

Toplum; aslında burada her türlü ihtiyacı görüldüğü halde zevki veya daha yalın ifadesiyle biyolojik ihtiyaçlarını gidereni mi kasteder yoksa ekonomik sistemle ailenin ve düzenin el ele, kol kola vererek insanı hata yapmaya zorladığı ve bu zorlamanın sonucunda bu işi meslek olarak seçmek zorunda kalanları mı kasteder bilinmese de genellikle bu işi zevk için yaptığı ve yaptığı işi biyolojik ihtiyaçlarını tatmin için her türlü aşağılanmayı toplumun kendinde hak görebildiği insanlar için yaptığı düşünülebilir.

Erkeğin çapkınlığının normal karşılandığı toplumumuzda, kadınla erkeğin ihtiyaç nedenlerinin kökenleri ayrı olsa da  (gerçi dünyada da pek farklı değil) aynı eylem kadından beklenmediği gibi çok kötü sıfatlarla yaftalanması doğaldan öte, böyle kadınların hem erkekler hem de hemcinsleri tarafından da normal karşılanır.  Onların çocuklarına da norm dışı çocuk dünyaya getirmelerinden ötürü hakaret sıfatına dönüşür.  Ne hikmetse söz konusu kadınlar belki de biraz daha rahattırlar, biraz yeterli olmadı sanki çok rahattırlar, rahatlıklarının faturasını toplumdan dışlanmakla öderken yine de toplumda sıfatlanmaları ile doğrudan alakalı olmamakla beraber birçoklarının canını yakanların canlarını aynı derecede yakarak toplumda onları dışlayan diğerleriyle kocaların-erkeklerin ceplerini boşaltarak, kadınları ise evde koca yolu gözlemeye mahkûm ederek ödeşirler.

Gizli, gizli hayran hayran bakışlar arasında onlar diğerlerinin ne dediğini umursamazlar, toplumun mantık ve dini değerlerine, törelerine fazla takılmazlar, biyolojik saatlerine, ihtiyaçlarına göre hareket eder, kafayı hiçbir şeye takmazlar. Elbette bu durum kapalı toplumlarda pek de kolay gerçekleşmesi mümkün değildir, daha ziyade açık toplumlarda yaşanabilecek bu durum kapalı toplumlarda namus cinayetleri ile karşılanabilir. Normalde toplumlarda çeşitli normların insan hayatını yönlendirdiği doğrudur; bu normlarda belirleyici; töre vardır, din-mezhep vardır, aile vardır, mesleki ve sosyoekonomik durum vardır,  hukuk kuralları vardır,  coğrafya-iklim vardır, devletin şekli vardır, “el âlem ne der” vardır. Vardır da vardır. Kısacası bu vardır da vardır denilecek türden şeyleri sallamayan, erkekler belki çapkın olarak adlandırılır ama kadınlar malum.

Biyolojik ihtiyaçlar da ön planda tutularak dünyaya getirilen plansız çocuklarda, inanılmaz bir sağlık, güç, çeviklik, kıvraklık olduğu konusunda neredeyse toplumun her kesimi hemfikirdir. Hiçbir şekilde; ahmak, yavaş, lokmasını ağzından aldıran, kendisi sürekli aldatılan bir gayrı- meşru bir ilişkiden doğan çocuk, adam, kadın genellikle kastedilmez. Onlar hep diğerlerini çalıştıran, sömüren, döven, korkutan, korkulan kişilerdir. Hileleri yamandır, dilleri yılandır, hayatın sefasını neredeyse onlar sürer diğerleri cefasını sürer, en azından toplum onları öyle lanse eder, kural nedir bilmezler, bilirlerse de uymazlar, diğerlerinin uzun yollardan geçerek ulaştığı noktaya onlar hileyle çok kısa sürede ulaşırlar.Diğer yandan son derece sağlıklıdırlar, hastalıktan inim inim inlemez, diğerlerine nispeten hastalıkları bile hiledendir.

Normalde evlilikler belli bir mantık silsilesi takip eder ve o evliliklerden de dünyaya insanlar gelir. Hakarete konu olmayan bu tür standart normlardaki evlilik veya ilişkilerin ürünleri ile yasaklı tohumların ürünleri arasındaki fark genellikle daha hilekâr olan, kural tanımayan, çalışmayan başkalarını çalıştıran, helal haram nedir pek bilmeyen, diğerlerine sürekli tuzaklar kuran, kişileri birbirine kırdıran, gerektiğinde savaşlar çıkartan, binlerce hatta milyonlarca insanın ölümüne neden olan, daima diğerlerinin acılarına sebep olup, diğerlerine zerrece hayrı dokunmayan kişilerin kast edildiği gayrı-meşru ilişki ürünleri gerçekten bir anlamda doğal seçilim yasasına göre dünyaya gelmeleri bir çelişkiyken, diğerlerinden bu derece üstün olmaları sürpriz karşılanmamalıdır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2161
Toplam yorum
: 318
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 162
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster