Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
537
 

Dünya, Türklerin sonunu hazırlıyor

Dünya, Türklerin sonunu hazırlıyor
 

Milyarlarca yıllık geçmişi olan dünyanın, binlerce yıllık tarihi, yüzlerce yıllık intikamı vardır. Bu intikam soğuk yenen bir intikam değildir, yavaş ve sabırla yenen bir intikamdır. Bu intikamda kurban Türklerdir. Çünkü Türkler Batı'nın hain planlarına birçok kez darbe vurmuş, gittikleri yoldan geri çekilmelerini sağlamıştır. Bizim atalarımızdan bize fersah fersah gurur geçmiş ise ; onların atalarından da intikam yeminleri geçmektedir. Bir öncekinden bir sonrakine, hem de bu yemin güçlenerek büyümektedir... Artık kılıç, kalkan ve at yok ; artık akıl, teknoloji ve oyunculuk vardır. Bir yazımda " Önceden savaşların bile bir şerefi vardı" diye bir söz söylemiştim işte burada da bununla karşılaşıyoruz. Bu savaş onların işine geliyor ve Osmanlı'nın bitişinden bu yana güçleri katlanarak büyüyor. Babalarının, dedelerinin yapamadıklarını yapmak onlar için çok büyük onur. Türklerin topraklarına sahip olmayı sandığımızdan çok daha fazla istiyorlar. Ve büyük plan dahilinde (Büyük Orta Doğu Projesi) geriye sadece Türkiye toprakları kalmıştır...
 
Demokrasi anayasa da yerini alırken sokakta yerini gaz bombalarına bırakıyor. Burada ufakça bir konuya daha değinmek istiyorum. Her şeye boykot yapıp sokağa dökülmek tamamen onların istediği bir karşılıktır. Provakatörler burada karşımıza çıkıyor ve basit bir isyanı büyük bir sorun haline gelebiliyor. O yüzden bu konuda yeterince dikkatli olmak zorundayız. Tekrar konumuza dönebiliriz. Ülkede iç karışıklıklar artarken sizi zamanı durdurmaya davet ediyorum. Arap baharının başladığı yıllara, Mısır'ın, Suriye'nin sorunsuz olduğu dönemlere dönelim.(Ve daha birçok ülke...) Onlarda nasıl başlamıştı bu olaylar ? Hepsinde veya genelinde diyelim, hükümete isyan eden bir grup yok muydu ? Hepsinde sokakta çatışmalar, yıkılan dükkanlar yok muydu ? Zulüm çeken halk ve bunların hiçbirisinin umrunda olmayan medya yok muydu ? Hepsi vardı. Ve şimdi Suriye'de, Mısır'da, Arap ülkelerinde, ve geriye kalan birçok Orta Doğu ülkesinde herhangi bir savaşa cevap verebilecek bir yapı kalmadı. Çünkü içlerinde kendi kendilerini yediler. Şimdi durdurduğumuz zamanı tekrar akışına bırakalım. Sonra gazetelere, internet haberlerine veya sokağa, en garantisi yaşananlara bakalım. Yukarıda saydığım ülkelerin geçmişleriyle fazla bir benzerlik yok mu ? Stratejileri hep aynı, Kaos Teorisi & Hegel Diyalektiği. Ama kimse bunun farkında değilse ve sistem tıkır tıkır işliyorsa, stratejinin aynı veya farklı olması hiçbir şeyi değiştirmez.
 
Son paragrafa başlarken sonuca da yaklaşıyoruz. Bu planlardan neredeyse her yazımda bahsediyorum. Dünyayı ele geçirme planı deyince çok absürt oluyor o yüzden her seferinde farklı bir şey kullanıyorum. Tüm dünyayı tek bir merkezden yönetmek için yıllardır çalışıyorlar ve son kale Türkiye. Sıra bize gelince bu ilk paragrafta bahsettiğim intikam yeminleri de ortaya çıkıyor ve bize karşı olan hırs büyüyor. Bu amaçları uğruna 50 bin oğul feda ettik doğunun garip dağlarında, belki 100 binde batının kırsal kesimlerinde, 250 binde Karadeniz'in gür ormanlarında kaybederiz ama bu toprakları kaybetmeyiz. Bir nesil tüm bunlara uzak batı özentiliğinde yaşarken, diğer bir kesimin damarlarında hala Osmanlı kanı dolaşıyor. Ve o kan kaybetmeye hiç alışkın değil..

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 7377
Kayıt tarihi
: 06.08.14
 
 

Bilgi Güçtür ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster