Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '07

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1032
 

Dünya' yı kurtaran adamın oğlu

Sanırım duymuşsunuzdur, “Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” çekiliyor diye. Film 2 ay gibi kısa bir sürede çekildi ve bitti. Eyül ayı itibari ile de sinema salonlarında boy gösterecek.

Hatırlarsınız “Dünyayı Kurtaran Adam”filmini… O dönemdeki imkansızlıklarla ve yetersizliklerimizle çekildiği için bugün kafa bularak, dalga geçerek izlediğimiz bir filmdir.

Ben serinin ikincisi yani ”Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” çekiliyor diye duyduğumda açıkçası “Kahpe Bizans” tarzı bir film olacağını düşündüm. Sonra filmin yapımcıları; yaptığı açıklamalar sonrasında bu filmin ciddi bir uzay filmi, hatta uluslar arası standartta bir film olacağını söylediler.

Sonra filmin kadrosuna baktım. Mehmet Ali Erbil, Cüneyt Arkın, Pascal Nauma, Deniz Seki, Şebnem Scheffer ve Pakize Suda gibi isimler var. Peki Bu isimler le mi ciddi anlamda bir uzay filmi hatta dünya standartlarında bir bilim kurgu filmi çektiniz.Yönetmen de Kartal Tibet üstelik.

Kadroya bakarmısınız hepsi müzikten spora, şarkıcılıktan podyuma kadar ayrı telden çalan medyatik oyuncular. Ben hep söylüyorum hayatında oyunculuğun ne olduğunu bilmeyen ve sadece medyatik biri diye oynatılan kişi beyaz perde de oyuncu olarak hiçte inandırıcı gelmiyor. Bunun örneklerini saymak istemiyorum. Çünkü yüzlerce var…

Bir çok sinema filmi eleştirmen ide bu düşüncelerini dile getirdiler zamanında. Üstelik bu film içinde daha gösterime girmeden zayıf not veren eleştirmenlerde var.Ben onlara kısmen katılıyorum. Çünkü ön yargılı olmamak lazım. İzleyip öyle karar vermek lazım.

Ama hiçte umutlu değilim. Neden? Çünkü her şey ortada… Oyuncular ortada. Çekim süresi ortada. Başka oyuncularda var, asıl onları da duysanız tamamen şaşıracaksınız.

Bu yüzden Yönetmen Kartal Tibetin ve bazı gerçek oyuncuların işi çok zor. İmkansız değil belki ama çok zor.

Üstelik dalga geçilerek ve kafa bularak izlediğimiz bir filmden yola çıkarak ciddi bir bilm yapacaksınız. Üstelik işi sadece medyatiklik olan oyuncularla.

Ne diyelim bekleyelim ve görelim.. Ben izlemek için sabırsızlanıyorum. Bazı oyuncuların müthiş performanslarıyla renk kattığı ve dünya standartlarında çekilmiş bilim kurgu filmini….

Umarım düşüncelerimde yanılmam.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 2600
Kayıt tarihi
: 25.06.07
 
 

İŞ Medya Sektörü: Uzun yıllar bir çok dergi, gazete ve tv lerde muhabirlik, köşe yazarlığı(Mi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster