Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '14

 
Kategori
Doğal Hayat
Okunma Sayısı
75
 

Dünya bir Salıncağa döndü.

Dünya bir Salıncağa döndü.
 

Bu Sabah rüzgarlı bir Ada sabahına uyandık. Hava sıcak, hem de çok sıcak. Ama sanki sonbaharın kokusu gelmeye başladı. Rüzgar, sararan, dökülen yapraklar bunu doğruluyor gibi.

Bir kaç güne kadar bir süreliğine Adadan ayrılacağız. Ama ben adanın sonbaharını, eylülünü yaşamak istiyorum. Bütün aksiliklerine, sosyal yapısındaki bozukluklara, evimizin arkasına kurulan devasa baz istasyonuna rağmen adayı sevmekten vazgeçmedim galiba.

Bu rüzgarlı havada, bahçemde oturmuş internette gezinirken iki deprem haberini okudum. Biri ülkemde. Akdeniz bölgesinde, özellikle Antalya'da hissedilen Burdur merkez üslü deprem ki güneyde 3 şehrimizi epey korkutmuş. Kandilli Rasathanesinin 5,1 diğer ölçümlerin ise 4,8 diye belirttikleri deprem dün gece 22,43 de bölge halkının panikle evlerinden fırlamalarınıa ve bazı kerpiç evlerin yıkılmasına sebep olmuş.

İkinci deprem haberi uzaklardan.A.B.D Kaliforniya merkez üslü 6 şiddetindeki deprem dün gece Amerikalıları da çok korkutmuş. Son 25 yılda Amerika'da gerçekleşen en şiddetli depremi olarak addedilen sarsıntıda can kaybı ve yaralanmalar oluşmuş.

Anlaşılan dünya bir salıncak gibi sallanmaya devam edecek. Ama bu salıncak benim arka bahçemdeki gibi sallanırken keyif değil üzüntü ve kayıp veriyor insanoğluna.

Deprem geçiren tüm insanlara geçmiş olsun diyerek yazımı sonlandırmak istiyorum. Zira rüzgara rağmen hava iyice ısındı ve deniz saati geldi. Giidp denize gireyim, belli mi olur belki hava bozar. Bu son günlerden faydalanmak gerek. Bir gün bir bakarız hava iyice soğumuş, yağmur yağıyor, bizler pardesüleri giyip, şemsiyeleri açmışız.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1025
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster